Deník sráče

„Rád sem ubližoval ženskejm… Tejral sem je psychicky… Dělalo mi to dobře.“ Jen dokud se všecko neobrátilo proti mně, přiznává v brutálně upřímné, vtipné a zřejmě autentické zpovědi čtyřicetiletý mediální šíbr, cynik a bývalý alkoholik. Vstupte do zmateného světa špičkové reklamy, kam se vyšvihl jako nanicovatý mladík z irského buranova, poznejte drsnou atmosféru velkoměsta, kde se tento privilegovaný kretén snaží překřičet samotu posedlostí, silnými slovy a občas i pěstmi.Příběh sice vypráví kreativec znalý mnoha profesionálních triků, v tomto případě je ale nepoužil, protože na tak horečnaté chrlení bolesti lidská fantazie nemá. Svůj životní příběh tu totiž čtenářům předkládá zavilý manipulátor a zoufalý trosečník, který svým životním stylem požírá sám sebe – zároveň však člověk poctivě přiznávající, že sklidil, co zasel, jedinec budící současně odpor i soucit… a místy dokonce překvapivé ztotožnění. Jeho nahlédnutí do pofiderních zákoutí raněné lidské duše vyvolává ohlas po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321805/denik-srace-3uh-321805.jpg 3.635

The Oxygen Thief Diaries (1.)

Diary Of An Oxygen Thief

Vydáno:, Leda

Kniha Deník sráče

janule5792
19.04.2018

Ono mu to do tý půlky ani nevěříte, že by se to fakt mohlo stát. No a potom, potom mu uvěříte všechno. A je Vám ho líto.

ronnie_vrh
15.01.2018

K této knize se prostě nedokážu vyjádřit.
Líbila se mi? Asi jo.
Forma mi vyhovovala, příběh mě zaujal. I tak je ale na této knize něco, co mi nedovolí říct, že byla úžasná. Je to prostě, jako by se vám svěřil úplně cizí člověk, kterého znáte tak pět minut, nechal ve vás všechny jeho problémy a emoce a zase by zmizel dřív, než byste se stihli na něco zeptat. Je to už půl roku, co jsem ji četla, přesto se v myšlenkách autora nedokážu vyznat. Tak se na ni tedy chystám znovu.
Jasný je, že jsem se u ní zasmála i dojala. Jak už jsem psala: jako vyprávění cizího pobudy na baru.

Siraelxy
21.05.2017

Kniha, které má velmi dobré kritiky....nevím co si o ní mám myslet? Co tím chtěl autor říct? Že si uvědomil, že byl blb? Že se změnil? Že oko za oko zub za zub? Ach jo....

kapr
18.04.2017odpad!

neznámý

Názvu knihy prostě nešlo odolat. Obsah zatím zklamal. Jsem ve třech čtvrtinách a netuším, zda se mi to podaří dočíst. Přesto, že to čtu jenom v tramvaji váhám, není-li to ztráta času. Forma naprosto vyhovuje, ale ne, opravdu to nemusím. No uvidím jestli se překonám - na ten konec je tady dobrá kritika. Zatím dávám tak jednu hvězdičku, nebo spíše jenom půlku. Zaujalo, ale působilo dost odporně. Nevím, nevím!
No nakonec jsem se (spíš ze zvědavosti) překonal, ale názor jsem nezměnil. Četba pro masochisty.

Attia
02.04.2017

Je to malá, poměrně útlá knížečka, a přesto překypuje takovým množstvím emocí, až se divím, že ještě neexplodovala. Deník sráče je osobní a naprosto upřímná zpověď, ne všichni mu přijdou na chuť - někoho vůbec neosloví, někdo bude naopak příliš pobouřen. Mně se ale kniha líbila, je to zase něco jiného a osvěžujícího mezi současně vycházející literaturou.

DariDerek
18.02.2017

Dočteno. Líbilo i nelíbilo, četlo dobře i nečetlo. Ve mě ta kniha vyvolala snad všechny pocity, které při čtení je možné mít. Koukněte na recenzi v záložkách, pokud budete chtít a hned vám to bude jasné :-)

Iwíček
03.02.2017

Z knihy jsem byla nadšená, nic podobného, pominu-li Opráski, jsem snad ještě nečetla. Originalitu hodnotím velice pozitivně a musím říci, že jsem si četbu naprosto užila. Jsem ráda, že se nakladatelství nezaleklo a knihu i přes její kontroverznost vydalo. Klobouk dolů.

PS: Nesmím zapomenout poznamenat, že se nejedná o knihu, jež by byla svým stylem a použitými jazykovými prostředky nakloněna každému čtenáři.

Blaufik
30.01.2017

Při čtení jsem si připadala, jako kdybych poslouchala nějakého kamaráda v hospodě.
Kupodivu to ovšem fungovalo. Opravdu jsem se do příběhu ponořila.
Celá kniha byla čtivě napsaná, až na první kapitolu, se kterou jsem měla trochu problém, se mi čtení nijak nevleklo.