Deník špatné matky

Deník špatné matky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29032/bmid_denik-spatne-matky-x7P-29032.png 3 73 25

Deník špatné matky série

Šokující, legrační a pravdivá zpověď autorky Stephanie Calmanové, která otevřeně vypovídá o svých názorech, úspěších i neúspěších v roli matky, boří všechny tradice. Vtipné repliky, odkazy a citáty inspirují generaci mladých žen po celém světě. Deník psaný s humorem a nadsázkou neodsuzuje poslání matky, ale v žádném případě je nepovyšuje nad smysl života. Přečtěte si Deník špatné matky a uvěřte - konečně - že jste Normální.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Confessions of a Bad Mother , 2005

Nofar197
23.11.2023 5 z 5

" Chci mu dát - manželovi - ránu a vypadnout z tohohle prisernyho místa s rudým kobercem a zalostnou snahou stát se restaurací umístěním jednoho výtisku Nedělního Blesku na baru. Chci na něj zařvat, vyhodit ho z okna a vrátit se na to rozcestí, kde jsem opustila svůj život- ten, který jsem měla pod kontrolou. A i když nebyl vždycky úplně zvladnutelny, neutíkal mi pořád takhle mezi prsty. Nikdy jsem se neměla stát rodičem. Je to zoufalý. V časopisech rodičovství popisují jako výletní plavbu. Jenže když do toho spadnete, sedíte najednou v maličké barce, kterou zmítá bouře. A nějaký mizera vám do ní ani nedal vesla...... ", začíná britská publicistka svou knihu.
A má pravdu, zatraceně, má pravdu. Co funguje jeden den, to je nazítří úplně bezcenné.
Tuto knihu mi zhruba vpřed sedmnácti lety poslala matka, když jsem ji psala zoufalé maily nebo kvílení v transkontinentálních hovorech, jaká jsem příšerná matka. A zabralo to : Všechno nemusí být perfektni a rozhodně je naprosto přirozené, že máte chuť sáhnout po knize, než dookola memorovat dětské říkanky. Mému synovi je dnes osmnáct, za dva měsíce narukuje do Izraelských obranných sil, dokončil s dobrým prospěchem střední školu, plánuje univerzitu a umí jist nožem a vidličkou. Knihu by si měly přečíst všechny budoucí matky, které vysiluji podobně jako já.

" Miluju ho. Ale také bych si rada dala pauzu. Je to těžké, běhat kolem něj ve dne v nočním. Ale to je proto, že nejsem správná matka. Správné matky do dokáží. Správné matky neodkladaji své děti.
Ty jsi správná matka. Ty ho neodlozis. "

"Lawrenci. Nerikej prdel, říkej zadek.
Jasně, zadelko."

DominaCZ
07.06.2022 1 z 5

O ničem.
Nemá děcko: ach Bože, tolik ho chci, potřebuju hooooo!
Má děcko: ach Bože, chci být zas člověk, pít kafe z kelímku a nehroutit se v půlce dne...
Prostě typická slípka, co neví, co chce.
A nevychovaní spratci? Holt Anglie.

kollorka
14.02.2022 5 z 5

Začala jsem knížku číst na konci těhotenství,konečně jsem ji dočetla mezi krátkými šlofíky mé malé. Knížka mě pobavila a uklidnila ,že nemusím mít všechno perfektní.

Radka1911
26.11.2020 4 z 5

Humorná, čtivá oddechovka.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Kniha dobrá, pobavila. My matky s dětmi víme :-D četla jsem ji před asi 8 lety když se mi narodila první dcerka, a nyní jsem po ní znovu s chutí sáhla.

lenkaBajza
05.05.2019 2 z 5

Uf, dočteno! Oddechové čtení, ale zážitek žádný.
Čekala jsem více zážitků s dětmi, ale četla jsem o tom, jak hlavní hrdinka má, pak nemá, a pak zase má, chůvu, což české maminky v drtivé většiné případů vůbec neřeší. Proto jsem se s dějem nedokázala ztotožnit a postupem času začal nudit.

Hani77
10.02.2019 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla, ale nezaujala mě natolik, abych se pustila do 2.dílu.

YA-girl
19.06.2018 3 z 5

Autorce, která děti nejdřív nechtěla, se po narození Lawrence a o rok později Lydie obrátí život vzhůru nohama, přesto si zachovává nadhled a všechny příhody vypráví s lehkostí a vtipem. I přesto, že se zřejmě nejedná o nic světoborného a podobný text by dala dohromady každá máma, která by na to měla čas ;), líbilo se mi barvité líčení, jak se život mladé ženy změní po narození prvního a pak druhého dítěte, jak se postupně mění nejen náplň jednotlivých měsíců a let, ale i osobnost rodičů, názory... Přesto je kniha optimistická - vychází z ní, že vše jde zvládnout a člověk se u toho ve výsledku i pobaví, když k tomu přistupuje v dobrém rozpoložení.

LadyHip
05.06.2018 3 z 5

Zase tak šokující mi tahle zpověď nepřišla, ale na pár místech jsem se od srdce zasmála. Zábavné je to v tom, že víte, že se to netýká jen vás a souběžně s knížkou si vybavujete i vlastní lapálie. Příjemná oddychovka.

Anička.pa
14.03.2018 2 z 5

Nenáročná kniha, kde se vyskytovaly i zábavné příhody :-) Knihu jsem však četla na doporučení a za mně to asi nebyla úplně nejlepší volba. Věřím, že kdybych měla děti, četlo by se mi zase o něco lépe. Ostatní díly si určitě zanechám na později :-)

Nunynka
21.04.2017 3 z 5

Byla to taková oddychovka. Kniha se mi líbila a to asi z toho důvodu, že jsem ji četla mezi kojením mého syna. A vzhledem k tomu, že mám ještě jednoho tříletého syna,tak jsem se docela autorčinými příhodami bavila.

adelinka
28.02.2017 1 z 5

Tak táto kniha ma vôbec nezaujala. Boli tam sem tam dobré pasáže, ale ako celok nič moc. Musela som ju čítať na etapy, na striedačku s inou knihou. Aj tak som nenašla nejakú pointu.....

petra3242
07.08.2016 2 z 5

Řekl už někdo někdy nějaké mámě, že to není v ní ale v dětech? Někdy se můžete snažit sebevíc a z vašich andílků budou stejně zmetci, kvůli kterým si budete připadat jako nemožně špatné matky.....
Co se týká knihy: četla se celkem dobře, začátek se mi moc líbil a do půlky jsem děj vyloženě hltala. Pak jsem se začala pomalu nudit, protože to bylo pořád stejné, ó já jsem tak nemožná, mé děti jsou tak dokonalé.... Fňuk, fňuk, které mě nebaví poslouchat, natož ho pak dobrovolně číst.

jaja1989
07.05.2016 4 z 5

Sranda rozhodně lepší než další díly.

elisa194
03.05.2016 1 z 5

kniha mě nebavila, ani jsem ji nedočetla

Makaja
09.01.2016 1 z 5

nelíbilo, nebavilo

M.V.Z.
24.09.2014 4 z 5

Mě se kniha líbila. V poslední době čtu samé detektivky a thrillery, ale toto byla příjemná oddychovka.
Určitě byla místy přehnaná, ale zasmála jsem se a pobavila.

reader.007
11.05.2014 1 z 5

Na téma mateřství (budoucí i stávající) jsem toho, pravda, tolik nepřečetla, ale i tak byly všechny ostatní knihy mnohem vtipnější než Deník špatné matky

spilina
18.03.2014 odpad!

další naběhnutí :( mám ráda humor, jsem matka, ale tohle jsem po 1/4 zahodila

bookcase
25.10.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila právě pro svou nenáročnost a humor, kterým je doslova prošpikována. Výpověď Stephanie jako matky je dost odvážná a někdy i trochu šokující. Mně se líbila, při čtení jsem se smála a říkala si, že to se mnou jako s matkou není zas tak špatné. :-). Určitě doporučuju čtenářkám, které mají smysl pro humor a tuhle knížku budou chápat především jako nadsázku.