Deník špatné matky

Deník špatné matky

Šokující, legrační a pravdivá zpověď autorky Stephanie Calmanové, která otevřeně vypovídá o svých názorech, úspěších i neúspěších v roli matky, boří všechny tradice. Vtipné repliky, odkazy a citáty inspirují generaci mladých žen po celém světě. Deník psaný s humorem a nadsázkou neodsuzuje poslání matky, ale v žádném případě je nepovyšuje nad smysl života. Přečtěte si Deník špatné matky a uvěřte - konečně - že jste Normální....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29032/denik-spatne-matky-29032.jpg 2.957

Deník špatné matky (1.)

Confessions of a Bad Mother (2005)

Vydáno:, Fragment (ČR)

YA-girl

Autorce, která děti nejdřív nechtěla, se po narození Lawrence a o rok později Lydie obrátí život vzhůru nohama, přesto si zachovává nadhled a všechny příhody vypráví s lehkostí a vtipem. I přesto, že se zřejmě nejedná o nic světoborného a podobný text by dala dohromady každá máma, která by na to měla čas ;), líbilo se mi barvité líčení, jak se život mladé ženy změní po narození prvního a pak druhého dítěte, jak se postupně mění nejen náplň jednotlivých měsíců a let, ale i osobnost rodičů, názory... Přesto je kniha optimistická - vychází z ní, že vše jde zvládnout a člověk se u toho ve výsledku i pobaví, když k tomu přistupuje v dobrém rozpoložení.

LadyHip

Zase tak šokující mi tahle zpověď nepřišla, ale na pár místech jsem se od srdce zasmála. Zábavné je to v tom, že víte, že se to netýká jen vás a souběžně s knížkou si vybavujete i vlastní lapálie. Příjemná oddychovka.

Anička.pa

Nenáročná kniha, kde se vyskytovaly i zábavné příhody :-) Knihu jsem však četla na doporučení a za mně to asi nebyla úplně nejlepší volba. Věřím, že kdybych měla děti, četlo by se mi zase o něco lépe. Ostatní díly si určitě zanechám na později :-)

Nunynka
21.04.2017

Byla to taková oddychovka. Kniha se mi líbila a to asi z toho důvodu, že jsem ji četla mezi kojením mého syna. A vzhledem k tomu, že mám ještě jednoho tříletého syna,tak jsem se docela autorčinými příhodami bavila.

adelinka
28.02.2017

Tak táto kniha ma vôbec nezaujala. Boli tam sem tam dobré pasáže, ale ako celok nič moc. Musela som ju čítať na etapy, na striedačku s inou knihou. Aj tak som nenašla nejakú pointu.....

petra3242
07.08.2016

Řekl už někdo někdy nějaké mámě, že to není v ní ale v dětech? Někdy se můžete snažit sebevíc a z vašich andílků budou stejně zmetci, kvůli kterým si budete připadat jako nemožně špatné matky.....
Co se týká knihy: četla se celkem dobře, začátek se mi moc líbil a do půlky jsem děj vyloženě hltala. Pak jsem se začala pomalu nudit, protože to bylo pořád stejné, ó já jsem tak nemožná, mé děti jsou tak dokonalé.... Fňuk, fňuk, které mě nebaví poslouchat, natož ho pak dobrovolně číst.

jaja1989
07.05.2016

Sranda rozhodně lepší než další díly.

elisa194
03.05.2016

kniha mě nebavila, ani jsem ji nedočetla

Makaja
09.01.2016

nelíbilo, nebavilo

M.V.Z.
24.09.2014

Mě se kniha líbila. V poslední době čtu samé detektivky a thrillery, ale toto byla příjemná oddychovka.
Určitě byla místy přehnaná, ale zasmála jsem se a pobavila.

reader.007
11.05.2014

Na téma mateřství (budoucí i stávající) jsem toho, pravda, tolik nepřečetla, ale i tak byly všechny ostatní knihy mnohem vtipnější než Deník špatné matky

spilina
18.03.2014odpad!

další naběhnutí :( mám ráda humor, jsem matka, ale tohle jsem po 1/4 zahodila

bookcase
25.10.2013

Knížka se mi líbila právě pro svou nenáročnost a humor, kterým je doslova prošpikována. Výpověď Stephanie jako matky je dost odvážná a někdy i trochu šokující. Mně se líbila, při čtení jsem se smála a říkala si, že to se mnou jako s matkou není zas tak špatné. :-). Určitě doporučuju čtenářkám, které mají smysl pro humor a tuhle knížku budou chápat především jako nadsázku.

Kamiliana
19.10.2013

Možná ne se vším se coby matka ztotožňuji, ale rozhodně dokáži pochopit, že tohle někdo prožíval a prožívá. Osobně mě nejvíc pobavilo, že autorka jako večeři koupila kávový servis, protože obchod, ve kterém ho prodávali, byl jediný, kam se s kočárkem dostala. Kdo nezažije, nepochopí :-) Myslím si, že s humorem a nadsázkou je potřeba v životě brát NEJEN výchovu dětí :-)

kathaj
09.03.2013

Tato kniha se mi do rukou dostala pravděpodobně omylem a sama se sobě divím, že jsem ji byla schopna dočíst. Myslím, že se nikdy nebudu s ničím, o čem autorka píše, ztotožňovat. Vtipná mi připadala jen občas.

Petulik13
15.02.2013

Nic moc. Kniha mne lehce sklamala, s autorkou-matkou se teda skoro v ničem nestotožňuji ....

Tytyna
09.06.2011

Výborná kniha která opravdu pobaví. Budila jsem manžela smíchem když jsem jí četla večer v posteli. Rozhodně doporučuji všem stávajícím i budoucím maminkám!!!

Viviana
20.02.2011

Tak, tohle byla čtecí rychlovka... Docela jsem se u toho pobavila, dokonce jsem se několikrát zasmála nahlas, což obvykle u čtení nedělám. V podstatě zase knížka pro určitý okruh čtenářů (ženy/matky se smyslem pro humor), ale myslím, že ve své kategorii plně funkční a hodně dobře napsaná. Od chvíle, co mi začaly bouřit hormony a moje mysl začala volat aspoň po jedné takové oddechovce v týdenní várce krimi a hororů, jsem jich pár přečetla, některé byly až nudné (Vítejte v Pokušení), u některých jsem se pomalu styděla, co to sakra čtu a přitom jsem se skvěle bavila (Ďábel nosí Pradu) a některé byly prostě nemastné neslané....
Tahle byla vtipná, čtivá a tak akorát dlouhá. Možná bych snesla i něco jako pokračování. :)
Takže doporučuju všem, kdo plánují, mají, nebo čekají děťátko... pomůže to nebrat se tak strašně vážně.