Proč máma pije

Proč máma pije https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381903/bmid_proc-mama-pije-MJ8-381903.jpg 3 311 116

Deník rozčilené matky série

Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plnou lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Why Mummy Drinks , 2017

Zouhee
07.03.2020 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit a knihu si přečetla. Místy opravdu vtipná.
Ale: vzhledem k tomu, že se v Anglii vyskytuji poměrně často, je pro mě kruté přiznat, že autorka velmi věrohodně vykreslila onu často zmiňovanou "vyšší střední třídu". (A ano, je opravdu velký rozdíl mezi "nižší" a "vyšší" střední třídou, rozhodně nejvíce vnímaný právě jimi samými...) Některé rádoby vtipné situace v knize popsané pro mne proto nejsou vůbec vtipné, protože vychází z reality- například všudypřítomný a vždypřítomný alkohol je krutou pravdou, věčná nespokojenost, povrchnost a bezbřehá LENOST... Pokrytectví v komunitách (např. sousedských) je možná ještě horší. Kniha se mi četla docela dobře, ale její kvality nejsem schopná najít, natož ocenit, takže jednou určitě stačilo.

ujira
19.02.2020 3 z 5

Nebýt skvěle načtené audioverze Z. Slavíkovou, nedočetla bych to. Nevím co si mám o současných britských ženách a autorce myslet. Pokud je to nadsázka, pak brutální, pokud pokus o současnou sondu do života britské pracující matky, pak hrůza. Jen místy vtipné, třeba když popisuje vánoční idylku se sourozenci a jejich potomky.

savediver
20.01.2020

nedočetla jsem, pro mně totální brak

cherubinka
20.01.2020 2 z 5

Ještě, že jsem investovala jen do e-knihy. Myslela jsem si, že to bude vtipnejsi.
Ano, je to ze života, v některých scénách se matka najde, ale... Moc rozvleklé a autorka má zřejmě problém s alkoholem. Protože být každý týden takhle našrot... By zahnalo i světce jako je Simon.
Ano, taky si dám po těžkém dni s dětmi víno, ale s rozumem skleničku a ne několik lahví. Natož ginu.
Je to oddychovka, místy vtipná, přečtu si i pokračování.
Nicméně vtíravý pocit, že jde o další Matky na tahu nebo prostředí Sedmilhářek, přetrvával celý čas čtení.

iveta3689
09.01.2020 4 z 5

Vtipné, oddychové čtení. Asi to nebude pro každého, ale myslím, že mámy se v tom najdou.

ReziEngli
02.01.2020

#audiokniha 30% done: Tak tady to vzdávám. Ta kniha je prostě hrůza. Deník věčně opilé matky, která na všechny nadává a vypráví ultranechutné historky až do barvitých podrobností ... Bohužel ani hlas paní Slavíkové tento děs nezachránil. Ne, ne, ne. Odkládám nedočteno. A do dalšího dílu fakt nejdu.

Ales.BD
18.11.2019 3 z 5

Rodinný život je všude stejný. Klidně by to mohl být další díl Bridget Jonesové. Bohužel včetně barvitého popisování všelijakých nechutností. Lehké a zábavné, pro mužského čtenáře spíše místy úsměvné, než že by to byla nějaká ohromná řachanda. Asi nevhodné pro lidi, kteří nemají rodinu.

Ivanule
28.10.2019 4 z 5

Nenáročná oddychová kniha,se kterou se může kdejaká matka klidně ztotožnit,protože myslím,že je to ukázka v dnešní době skoro každé rodiny,kde pracující matka musí zvládat péči o domácnost,děti,chození do práce,aktivity dětí v kroužcích a otců,kteří jsou tu přece od toho,aby živili rodinu a už po nich jejich druhá polovička přece nemůže nic čekat:)

Pavlína79
10.10.2019 4 z 5

vtipné, nenáročné ...

Astarothh
30.09.2019 5 z 5

Poslechla jsem jako audio. Neskutečná sranda..Třískala jsem se smíchy v autě, při úklidu, před spaním. Autorčin styl je dokonalý! Prostě ze života....

Lenka26
25.09.2019 3 z 5

Nejsem cílová skupina tohoto žánru, ale název knihy mě něčím lákal, tak jsem zkusila. Nejsem sice úplně nadšená, ale ani zklamaná. Vtipné hlášky mě bavily, ale přesto se musím připojit k názoru v komentářích přede mnou že první polovina knihy byla zábavnější než ta druhá. Ale i tak spokojenost.

attila1
14.09.2019 3 z 5

Začátek se mi moc líbil, ale postupně mě knížka přestávala bavit a přišla ke konci až nudná.

KamčaPer
13.09.2019

Naprosto perfektní, miluji autorčin druh humoru. Veselé, záživné, vtipné :)

kevicka
11.09.2019 2 z 5

Pár prvních stránek paráda,téma teď populární,často propírané.Ale kniha začala pro mě “nějak jinak” vtipně.Opravdu mě bavila.Bohužel postupné zhoršování,opakující se.Na konci už bylo čtení utrpením...

Pasadenka
17.08.2019 3 z 5

Nečekaně zábavné. Snad sousedka B. J. :) Knížka mě zprvu vůbec nebrala – obálka stojí za zlámanou grešli. Nicméně v tom ohyzdu se skrývala sladká dužina s trpkým jadérkem. Ale dost metafor. Ve zkratce se jedná o další knížku, která adoruje moderní rodičovství a brnká na strunu „ano všichni jsme z toho v prd*l*, tak se alespoň hezky zasmějeme“. A to není vysloveně špatně. Hlavní protagonistka – matka přežívající díky koňským dávkám vína – je europoidní Britkou ve středních letech, která pracuje na půl úvazku jako Ajťačka – jak osvěžující :) – a zbytek času se věnuje svým dvěma „démonickým“ dětem a manželovi, který ji nejen nedoceňuje, ale navíc ji ani moc nepomáhá. Pro každého, kdo se zběžně dívá na filmy a čte nějakou to lehkou knížku se jedná o obvyklou zápletku. Autorka nás provede jedním rokem z pohledu oné matky, která zcela bez okolků hysterčí a kleje všude kolem sebe – a samozřejmě i na sebe. :)

I když je knížka příběhově předvídatelná, hlavní protagonistka byla osvěžující a hodně krát i vtipná. Pro mě to byla docela hezká parodie na rodičovství, která decentně poodkryla úskalí dneška. U některých situacích mě podobnost s realitou až děsila. :(

Jedná se o povedenou jednoduchou oddechovku, kterou by případní rodičové malých dětí určitě neměli brát jako inspiraci. Pro ty, které rodičovské úskalí zcela míjí, nebo jej mají za sebou, bude knížka nejspíš připadat hloupá. Mě bavila moc, nicméně nepřesnosti a klišé mě nutí hodnotit průměrně.

elenai
16.08.2019 4 z 5

Tak toto byl přesně můj šálek čaje. Čtyři hvězdy dávám za to, že jsem cílovka, miluju vše britské, deníková forma se mi velmi dobře čte a tak nějak souzním s hlavní hrdinkou (bez toho alkoholu a mírně shopaholických sklonů ovšem). Kniha vychází z modelu moderní matky, která má jistou idylickou představu o svém životě rodinném a pracovním, ale bohužel jí to většinou krutě nevychází. Přidáním manžela, který se občas chová jako trouba, dokonalé sestry a ulítlé švagrové, pár kil navíc... Ano, tohle se opravdu nejvíc blíží tomu, kdyby si ikonická Bridget Jonesová vzala Marca Darcyho a měli spolu děti. :-) Některé story jsou až těžko uvěřitelné, někdy se toho nakumulovalo až příliš, ale krucinál, je to knížka, která byla napsána s cílem pobavit. A svůj účel splnila dokonale.

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Vtipné, zábavné ,čtiivé... knížka, ve které se téměř každá matka najde :-)
Běžný život rodiny s dětmi a jejich každodenní radosti a starosti ve vtipném podání. Úžasně zábavné kapitoly (např. když dorazí na návštěvu příbuzní, u toho jsem se smála celou dobu nahlas). V knížce je celou dobu "zápletka", díky níž není kniha jen o dětech, ale jste zvědaví, jak to vlastně celé dopadne.
Doporučuji jako příjemnou oddechovku, nalijte si víno, dejte si něco dobrého a pošlete děti k babičce :-)

lubospanda
28.06.2019 3 z 5

Taková rodinná verze Deníku Bridget Jonesové.

tezzpoletsar
18.06.2019 4 z 5

Vtipná, ze života.. ale občas mi to přišlo stejné pořád dokola, jak si to aktérka představovala vs. realita. Jinak ale pohodové čtení.

tlllk
04.06.2019 3 z 5

Na rozdiel od "Deníčeka moderního fotra" to malo aj dej, miestami pritiahnutý za vlasy a značne nechutný, ale celkom sa bavil, možno preto, že to bolo z druhej strany :) ... ale nie možno to takto skutočne vidí aj moja 1/2