Proč máma pije

Proč máma pije https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381903/bmid_proc-mama-pije-MJ8-381903.jpg 3 311 116

Deník rozčilené matky série

Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plnou lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Why Mummy Drinks , 2017

RomanDušek
15.10.2020 1 z 5

Podle prvních stran to vypadalo na ohromnou srandu. Jenomže přišlo veliké zklamání. Sranda byla opravdu jen na prvních pár stránkách. Poté přišel jen chabý pokus o to být vtipná. Jenomže mě to přišlo, že autorka hlavní postavu (nebo sama sebe) spíše ztrapňuje. Je smutné, když matka myslí hlavně na to, kdy se napije, co to bude za alkohol a kolik toho vypije. Tu jednu hvězdičku dávám za první stránky.
Snažil jsem se do knihy začíst, ale nešlo to. Vzdal jsem po 58 stranách. Budu hodně přemýšlet, zda dám knize ještě v budoucnu nějakou další šanci.

Veru.nka
13.10.2020 2 z 5

Knihu jsem četla během mé práce v knihkupectví. Jeden čas patřila mezi "nejprodávanější" ženské čtení a kvůli všeobecnému přehledu v prodávaných titulech jsem po ní sáhla.
Nebyl to můj šálek čaje. Ale jednalo se o oddechové čtení a tak jsem knihu víceméně nějak přelouskala.
Po roce si z ní moc nepamatuji, protože mě nijak zvlášť nezaujala a neoslovila.

Fani
11.10.2020 1 z 5

Už jen to ze běžne ctu knihu 3dny a ktehle sem se kopala dva tydny neco vypovida. I pres ne dobre recenze sem ju chtela ale zlusit. Ovsem jen se pozvrdilo to, ze knížka je podle mě zbytečně zdlouhava, nic moc se tam nedeje. Vsechno se prostě děsně vleče. Chapu ze autorka chtela asi poukazat na zivot matky ale pochybuju ze nejake takove jsou. Protoze hlavni hrdinka nema zas tak spatny zivot aby si musela zoufat a furt popijet, kazdy vikend vyrazet nekam s prateli. No ktera matka tohle dela? Za me velké zklamani..

Mergirus
26.09.2020 5 z 5

Naprosto ze života. Děkuju, že někdo taky ukazuje neidylický obrázek života s dětmi. Člověk se sice nemá smát cizímu neštěstí, ale dobrou náladu mi knížka navodila.

Drahuš
16.09.2020 odpad!

Nedočteno, hovadina!

Acnaj
31.08.2020 1 z 5

Odpočinková literatura, čekala jsem co z toho vyleze a vlastně nic extra nevylezlo.

Zorka
16.08.2020 3 z 5

Odpočinkové čtení, nad kterým člověk nemusí moc přemýšlet. Sem tam se v knize asi najde každá žena (předpokládám, že zmínky o permanentním popíjení jsou spíše hyperbolizované).

Fzuzik
14.08.2020 4 z 5

Příjemně zábavné čtení na letní dny. :)
Hvězdičku ubírám za neustálé popíjení vína a jiného alkoholu, což mi přijde trochu přehnané.

Matita310
01.08.2020 5 z 5

Skvělé! Skvělé! Skvělé!!!
Nemám slov. Naprosto skvěle napsána knížka, u které se člověk opravdu nasměje. Dokonalé odreagování.

Artep071
19.07.2020 2 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám, těšila jsem se na vtipný příběh... nu já vám nevím. Hrdince jsem nepřišla na chuť, po celou dobu jsem se snažila jí nějak pobrat, ale nepodařilo se ...knížku jsem dočetla a vtipná mi tedy nepřišla a i když jí mám v knihovně, nemyslím si, že si jí opět vezmu do ruk.

PetK
19.07.2020 4 z 5

Takový britský "Deníček moderního fotra" v mateřském provedení. Pokud čekáte oddechovku, u které se zasmějete a uklidníte, že na světě existují ještě horší matky, než jste vy (a že je v pořádku být "špatná matka"), dostanete to, co chcete. Nadhled, sarkasmus, vtipné situace. Zuzana Slavíková audioprovedení dala přesně ten drajv, který potřebovalo.

evilunicorn
14.06.2020 3 z 5

Když odhlédnete od skutečnosti, že alkohol je metla lidstva,je to docela vtipná kniha,šmrnclá
trochou suchého anglického humoru.Problém je ovšem v tom,že vrchol a nejlepší část knihy pro mě přišla někde ve třetině (akce Vánoce,je nedostižná) a zbytek se tak nějak veze už šablonovitě ve vyjetých kolejích.Zasmál jsem se,to ano,ale po pokračování asi nesáhnu.

Datr1
31.05.2020 4 z 5

Skvěle napsané, barvitě vylíčený rok anglické matky, ale místo abych se válela smíchy, což spousta čtenářek určitě dělala, nechala jsem se pohltit tak,že jsem s chudinkou matkou trpěla. Úsek,kde popisuje nájezd švagrové s rodinou, jsem přirovnala spíš k hororu. Líbila se mi, mám ráda tenhle styl.

raty
24.05.2020 4 z 5

Ale jo, jako oddechovka, která pobaví, celkem dobré.

TerezaaBaarova
19.05.2020 2 z 5

No, co říct, žádná sláva... taky jsem matka, myslela jsem, jak se pobavím, ale to se úplně nekonalo...
Pokud vtipnou knihu o mateřství a starostech s tím spojených tak určitě Dominik Landsman pobaví víc.

Kryštofka
06.05.2020 2 z 5

Tuhle knihu jsem dostala před lety jako dárek z cest. V angličtině. Na přečtení čekala dlouho a málem jsem ji odložila. Po prvních deseti stránkách jsem si říkala, že něco tak pitomého prošpikovaného sprostými slovy nejtěžšího kalibru nemám zapotřebí.
Změnila jsem přístup a četla to s cílem procvičit se v jazyce. A že jsem se naučila slovíčka! Nejvíc mě zajímalo, jak to přeložili do češtiny. Poslechla jsem kousek audioknihy. A klobouk dolů. Překladatelka jazyk pěkně zkultivovala.
Místy jsem se nakonec i zasmála, místy mě snaha autorky být vtipná připadala až urputná, místy jsem byla zhnusená.
Ale jsem si jistá, že kniha si najde spoustu nadšených čtenářek a na její přečtení padne nejedna láhev vína...

bara-z5649
06.05.2020 5 z 5

Jako audiokniha je to skvělé! Pobavila jsem se u toho a ,,na dobrou noc" je to super!
Doporučuji!

petule1
25.04.2020 3 z 5

Nenadchne, neurazi - oddechovka

kamila5406
04.04.2020 3 z 5

připomíná mi to seriál Průměrnˇákovi podobnej příběh zoufalství každý matky která se snaží víc než o to každý stojí

Krizovakri
09.03.2020 4 z 5

Se čtením této knihy je dobré počkat, až budete mít děti. Stejně tak je tato kniha určena spíše ženám. Pokud tyto podmínky čtenář splňuje, čeká ho skvělá knížka u které se budete potutelně usmívat a říkat si ,,vím přesně, o čem mluví". ???? Výhodou také je, že pokud kvůli zlobivým dětem, či zrádnostem ginu, nebudete několik dní číst, k ději je jednoduché se vrátit a rychle se zorientujete. Za mě skvělá odpočinková kniha.