Proč máma pije

Proč máma pije https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381903/bmid_proc-mama-pije-MJ8-381903.jpg 3 311 116

Deník rozčilené matky série

Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plnou lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Why Mummy Drinks , 2017

LooneyCZ
05.09.2021 3 z 5

Potřebovala jsem si pro změnu přečíst něco nenáročného a oddechového. A přesně taková tahle kniha je. K souznění s hlavní hrdinkou sice nedošlo (na můj vkus příliš bot, kabelek a málo finanční gramotnosti), ale v několika pasážích jsem se přece jen našla. Ačkoli britský způsob života se od toho mého dost liší. Nějaký ten humor se tu objevil, pár kapitol naopak bylo dost o ničem. Takový průměr: neurazilo, nenadchlo. Až si zase budu potřebovat odpočinout od závažných témat, možná sáhnu po druhém dílu.

Surikata369
12.08.2021 4 z 5

Jéé, to byla fajnová oddechovka. Humor sice prvoplánový, ale mně se to moc líbilo. Připomínalo mi to knihy ze svý puberty, ten styl humoru :D Ač nejsem matkou, knihu jsem si ve chvílích nudy četla moc ráda.

KaMal
30.07.2021 4 z 5

A kdo tvrdí, že se v knížce nenašel, ten kecá!

LenkaKa
19.04.2021 4 z 5

Skvěle jsem se pobavila a občas se smála nahlas. Možná to leckteré mladé mamince může pomoct zvládat pocit, že není dobrá matka.

sandratea
15.04.2021 5 z 5

Oddechovka o situacích, které všechny mámy známe.

ela1972
11.04.2021 4 z 5

Na začátku čtení této knihy jsem si myslela, že ji asi odložím. Pak se mi tato kniha začala malinko líbit a ke konci jsem se na Ellen fakt těšila. Dokonce jsem začala hledat ostatní díly. Za mě fajn oddechovka.

Renatka11
04.04.2021 4 z 5

Fajn oddechovka, která je o moc lepší, než by se podle názvu mohlo zdát. Několikrát jsem se v Ellen poznávala a několikrát jsem se opravdu nahlas smála.

JezinkaJ
02.04.2021 4 z 5

Vtipná knížka s drobnými přesahy. Kdo chce a je tomu otevřen, najde se v ní. I já se v ní našla. Ta legrační touha mít všechno hotové včas a dokonale, děti vymydlené a způsobné, psa a klidně i kočky které nezvracejí na podlahu, ta je přece úsměvná a pochopitelná. Stejně jako představa, že ostatní to tak nějak zvládají líp než vy.
Laskavá knížka do časů kdy vám je fajn i do těch druhých. Umí vás odvést od vašich smutků, těžkostí a chandry a nahradit ji zábavným čtením o starostech "mámy".
A to že je občas něčeho trochu moc, je, myslím si, jen proto, aby to bylo vtipné, je to jenom nadsázka jak v počtu skleniček, tak i v počtu bot pod postelí, nebo knížek ve skříni, či nových sukní tamtéž nebo čehokoliv co máte rádi a pro co máte slabost.
Jednou, dvakrát za rok si takovou knížku přečtu ráda.

Ladislav73
28.03.2021 5 z 5

Kniha plná humoru.
Hlavní hrdinka si myslí, že je oproti ostatním rodičům hrozná máma. Ale nakonec zjistí, že možná všichni jsou z rodičovství nervózní a snaží se to nějak zvládnout, jen navenek vypadají jinak. Třeba není nikdo tak dokonalý, jak si ona myslí. A taky, že se asi vnímáme úplně jinak, než jak nás vidí ostatní.

Přečteno jako audiokniha ve výborném podání Zuzany Slavíkové v rámci Čtenářské výzvy 2021: Kniha s pruhovanou obálkou.

psychousek
28.03.2021

Na knihu jsem narazila zcela náhodou, a bavila mne.

Nejsem matka, ale vidím, jak jsou matky s nervama v koncích, a v této knize autorka popisuje, jaký je život se dvěma dětmi, manželem, prací na poloviční úvazek a hypotékou. A co víc, podává to humorným způsobem! Musím ale zároveň souhlasíte s ostatními čtenáři - část prosinec je nepřekonatelná.

Tato kniha není nijak hluboká, neukazuje nejstarší pravdy lidstva, ale zprostředkovává chování lidí. Jak odstrašující (Louisa), tak do jisté míry akceptovatelné (alkohol - i když tady je to na debatu), až po iracionální "mám peníze, splním si co chci a nekoukám do budoucna". Jenže ono je třeba tohle všechno říct a ukázat, protože drtivá většina lidí (a rodičů) se alespoň v něčem najde. A to je přidána hodnota této knihy.

Lůca22
24.03.2021 3 z 5

Kniha dobrá, oddechovka, nečekejte žádnou extra zápletku, ale přijde mi že autorka hodně zveličuje charakter té typické unavené matky s vínem v ruce, až je to chvílemi přehnané

simona g.
14.03.2021 2 z 5

Popravdě... pasáží, které ušly, bylo málo. Zatraceně málo. Mi ta kniha přijde až hloupá, místy úplně mimo mísu. Na druhý díl se po tomto prvním ani nepodívám, natož abych četla.

bergle
23.02.2021 1 z 5

Kniha ač má být úsměvná tak mě osobně moc nepobavila. Dle mého matka alkoholička, která nemá čas na děti, manžela a utrácí i když si to nemůže dovolit. V okamžiku kdy už si utrácení dovolit může tak utrácí o to víc. :-(

katy211
31.01.2021 5 z 5

Super oddychovka, četla se sama, našla jsem se hned na prvních stránkách????netvrdím, že je to extra kvalitni kniha, ale na relax a odpočinek perfektní.

Miška74
05.01.2021 5 z 5

Pecka!!!
Super kniha na odreagování plná humoru. Asi jako většina matek jsem se v tom viděla (alespoň částečně). Občas jsem dokonce měla pocit, že byla spisovatelka u nás na návštěvě. Už se těším, až si přečtu další ze série.

Merryashka
30.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Knihu donesl Ježíšek a byla pro mě překvapením. Z počátku nepříjemným, protože jsem si nejprve zde přečetla hodnocení knihy, pak jsem se rozhodla dát ji šanci a moc jsem od toho neočekávala. Život matky v Británii je prostě jiný. Co mi hodně vadilo je to, že děti autorky byly téměř po celou dobu líčeny jako "příšery" a byly neskutečně protivné. Pití "mámy" mi tolik nevadilo jako jiným čtenářům. Humor byl nic moc a pokud ano, tak se točí kolem prdů. Dle mého názoru se, ale vyplatilo dočíst knihu do konce. Byly tam překvapivé a zajímavé momenty a také pohledy na stejnou věc z různého úhlu - zajímavé. Zařadila bych mezi knihy pro ženy - muž, který nezažil...nepochopí. Ale stejně pořád je to čtení z "jiného světa"... u nás je to prostě jinak. A to je prima! Jo a Ježíšku děkuji ti :-)

lenkaBajza
29.12.2020 3 z 5

Bylo to fajn, bylo to místy i vtipné, četlo se rychle. Líbilo se mi vykreslování dnešní společnosti,kdy každy jede v bio,eko a nevim co jeste, a realita je jaka je. Sympatizovala jsem s hlavní hrdinkou, která si pořád dávala prědsevzetí, že na děti nebude křičet,bude se jim věnovat,bude se věnovat sama sobě,budou jíst zdravě...a všichni známe realitu:D
Ale podobných deníku matek jsem už několik četla,a četla jsem mnohem lepši než je tento (napr. v tomto roce Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou). Další díl už určitě nedám,nedovedu si prědstavit,o čem chce autorka pořád dokola psát?!?

martinkaLLL
02.11.2020 2 z 5

Nezaujala mě. Nebylo tam nic, co by mě pobavilo, žádné napětí, jen slova.

cerna7151
29.10.2020 1 z 5

Byla to blbost, ale bylo tam pár fakt vtipných příběhu. Konec už hodně preskakovala, abych to dočetla.

viladora
16.10.2020 2 z 5

Knihu jsem si vybrala pro text na obalu knihy: "humorné čtení pro mámy, které nežijí JEN dětmi....svírá sklenici vína a mumlá život je na h.." Zrovna jsem potřebovala nějakou zábavnou nenáročnou knihu. Ale byla jsem velmi zklamaná a knihu jsem nakonec nedočetla. Nééé, že bych se nezasmála, ale víc bylo takového typického amerického stylu než sám humor. Bohužel.