Deník pražského studenta

Deník pražského studenta https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387388/bmid_denik-prazskeho-studenta-Lle-387388.jpg 3 204 56

„O důležitosti knih mi toho nikdy žádný učitel neřekl tolik, jako student, který se mi je snažil prodat.“ Autor úspěšné facebookové stránky Deník pražského studenta vydává stejnojmennou knihu, která s humorem glosuje, co znamená být jedním ze skoro sto třiceti tisíc pražských studentů. Kromě přednášek je třeba chodit na brigády, vydělané peníze utrácet po hospodách a mít dlouhodobý vztah, jak vám s chutí připomíná vaše babička. Přečtěte si tuhle knihu, pokud jste na tom stejně jako pražský student. Nebo jste byli a teď si to rádi připomenete, protože studenti potřebují peníze a koupí téhle knihy jednomu z nich přispějete na kebab…... celý text

Koka
23.01.2024 3 z 5

Zajímavé, místy vtipné. Psaní jde (šlo) tomu studentovi podstatně lépe, než žití. Možná, až bude mít "nažito" i něco více, než jen chlastání, záškoláctví a tápání, snad napíše i nějaký zajímavější příběh - stylistické schopnosti na to má.

Venneto
08.05.2023 3 z 5

Krátká oddechovka na jeden večer. Autor nám zde popisuje život jednoho vysokoškoláka, který se snaží nějak protlouct svým akademickým životem. Jelikož jsem to sama zažila, vrhla se na mne trochu vlna nostalgie a někdy jsem se i s chutí zasmála. Líbilo se mi, jak se autor snaží brát "katastrofální" situace s vtipem a nadhledem. Pokud bych ale měla mít stejný přístup ke studiu jako hlavní hrdina, nevím, zda bych školu dodělala.

vlkcz
21.04.2023 4 z 5

Od studií to už mám řadu let a za minulého režimu bylo leccos jinak, i tak se dostavovala mírná nostalgie. A napsané je to hodně dobře.
Já jsem se docela bavil. Není to žádná velká literatura, ale když člověk potřebuje odreagování a zvednout náladu, je tato kniha dobrá volba.

bookwoman
27.01.2023 3 z 5

Protože jsem taky právě studentka vysoké školy, zaujala mě kniha už jenom svým názvem a půjčila jsem si ji, facebookovou stránku jsem nečetla. Ale asi kdybych si knihu nepřečetla, tak o nic přijdu. Některé části sice byly trochu k pobavení, ale něco už mi připadalo jako trochu přibarvené a jako by se autor svůj studentský život ze všech sil snažil popsat zajímavěji, než jaký opravdu studentský život byl. Kniha se ale četla velmi rychle a měla zajímavé ilustrace.

JancaMia
21.12.2022 2 z 5

Knihu jsem koupila v jednom nejmenovaném knihkupectví v knižním výprodeji za 19,- , chvílemi bylo příjemné se vrátit o 18 let zpět. Před osmnácti roky, jsem se s mnoha vysokoškoláky setkávala a ač sama titul nemám (bohužel, bohudík ?!), toužila jsem být jedním z nich a některé situace co autor popisuje zažila ( i když trošku jinak). Nicméně autor na mě místy působí nuceně anebo aby se mu stalo to o čem píše, autor asi byl šprt co touží být macho. Za mě dvě hvězdičky s odřenejma ušima.

NymphMaeve
01.12.2022 3 z 5

Bylo příjemné se po deseti letech vrátit zpět do studentských let, ale čekala jsem asi něco lepšího. Jako blog či webová stránka s pravidelnými příspěvky to určitě bylo super a já bych chodila pravidelně sledovat nové příspěvky, v knižní podobě to však tak super není. Je to natlačené za sebou, leckdy bez ladu a skladu. Líbilo se mi to jako oddechovka, ale určitě kniha poputuje dál. A ano, občas jsem se i zasmála, jenže ne tak, jak bych u podobné knihy čekala.

dikyzapozornost
15.10.2022 3 z 5

Jakože jo, bylo to fajn, ale nic moc z toho.

Pamatujete na stejnojmennou facebookovou stránku? Tenkrát jsem ji hrozně ráda četla a teď už vlastně vůbec nevím, jestli pořád funguje. Ale upřímně? Byla 100x lepší, než tahle kniha.

Knížka byla víceméně o ničem. Nádherné ilustrace, ale děj skoro nebyl, začal tak náhodně, jak skončil a prostě nic. Pár příhod z kolejí, brigád a z obědů u babičky. Nic, co by každý nezažil.

Tady se dokazuje to, že projekt, který je úspěšný na internetu, nemusí nutně znamenat dobrou knihu. (Ano, narážím na Terapii sdílením, mrk mrk.)

Dozvěděli jsme se asi tolik, co stejně všichni vědí. Studenti jsou nezaměstnaní alkoholici a rodiče jsou na ně pyšní.

Nemám moc co k tomu říct, přečetla jsem to do hodiny a nic extra mi to nedalo. Ale jak říkám, bylo to fajn.

Makaja
25.09.2022 4 z 5

Jako blog si umím představit, že je to asi fajn, jako knížka maličko pokulhává. Za hoďku přečteno, grafika taky pěkná. Čekala jsem od toho možná trochu víc, ale jo, přiznávám, že v některých pasážích jsem se viděla, vlastně se toho od mých studentských let zas tak moc nezměnilo. Třeskutě humorné to není, ale drobné vtípky pobavily. Samozřejmě je to všechno nadnesené a přehnané, občas i nereálné, chlastu moc a učení málo.... ale mě to vcelku pobavilo, přeneslo mě to o hezkých pár let zpátky. Kdo nezažil, asi nedocení. Možná si půjdu dát titul na zvonek :-)

Friesenjung
01.08.2022 2 z 5

To je tak vtipný až chcípám

rimmon
26.07.2022 4 z 5

Co na tuhle knížku říct než právě tohle : Kámo úplně tě chápu.
Vlastně je to knížka která lidem co nikdy nebyli na vysoký možná jen okrajově ukáže co to znamená být student na vysoký kterému rodiče neplatí první poslední.
Naprosto jsem v mnoha situacích viděla sama sebe a svoje podobně vystresované ,,okurky” z každého zkouškového.
Balanc mezi práci, školou, sociálním životem a tiskárnou dokážou ocenit jen ti co tam fakt byli a kterým rodiče nedali podnájem a kompletní financování všeho.
Pro nás co jsme tohle zažili se tlemíme u každého písmenka.

Kniha je vtipná a líbí se mi básnicky a grafická stránka knížky. Za mě prostě perfektní výpravná pouť do života běžného vysokoškoláka.

Doufám že školu dodělal a dal si titul na zvonek!

DominaCZ
02.07.2022 odpad!

Ne, není funny ani přebal ani ty glosy uvnitř.
Kdyby totiž takhle "studoval", nejen že to nedokončí, ale byl by z toho faktu dost podělanej.

Takže to bude buď teda blbec co o tom oboru nic neví anebo reálně šprtá jak sviňa a jen chtěl být trendy a sexy divoch z kolejí... což se ale nepovedlo no.

Nevim mně se tihle blbové hnusí:)
Možná je to věkem...prostě neschopná nula odešla z domova a teď neumí s pračkou, bečí že nemá Jar ale furt a furt tam bude cpát jak š.ká, chlastá, válí se a CHODÍ NA VEJŠKU, SVĚTĚ PO.ER SE Z TOHO!!! atd.

Přijde mi že nejvíc z toho, že je na vejšce, je pos.anej sám autor.

Hanncha
21.05.2022 2 z 5

Občas jsem zahlédla blog, tak jsem si řekla, že si to přečtu pěkně uceleně od začátku do konce. Ač je to útlá knížečka, prokousat se skrz všechny strany mi trvalo týden a půl. Což už samo o sobě vypovídá něco o kvalitě.
Občas to bylo vtipné. Ale většinu času jsem si říkala, že se to až moc tlačilo na pilu.
Ale! Jako blog s příspěvkem jednou týdně by mě to bavilo. Jako kniha to nefunguje.

itsnotgab
05.05.2022 5 z 5

S těžkým srdcem musím, jako pražský student, potvrdit, že podobná prokrastinační kalamita, je na denním pořádku. Většina z nás se při čtení určitě pozná :)

Pepa0216
19.01.2022 3 z 5

Od knihy jsem očekával odlehčený humor a návrat do studentských let a kniha tak nějak splnila mé očekávání. Nic míň, nic víc. Autor píše knihu lehce a s jistou dávkou ironie. Občas jsem se některým fórkům s chutí zasmál. Na druhou stranu kdyby byl autor takový floutek a takhle kašlal na učení jak sám sebe vykresluje, tak tu školu nemůže dokončit. Je tedy třeba brát Deník Pražského studenta s nadhledem. Celkový dojem je ale dobrý. Příjemná hodinka a kousek návratu vzpomínek do školních lavic a internátů.

popeluška
28.12.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Takové oddechové čtení, někdy je to taky potřeba :-) takže jsem spokojená....

vlkove
25.12.2021 3 z 5

Povedený počin, proč ne. Hodně oddechové čtení o životě jednoho studenta VŠ. Jelikož sama VŠ studuji, tak oceňuji atmosféru VŠ kolejí. Ne že bych s autorem ve všem souhlasila, jelikož já jsem poctivá studentka a pro tohle lajdáctví nemám velké pochopení, ale co se týká kolejí, menzy, peněz a zkouškového období, tak mi nezbývá nic jiného než přitakat.
Určitě bych v knize ocenila více popisů samotného studentského života, ale jinak proč ne.
Chválím rozsah, barevnou ořízku a krásné ilustrace.
Knize dávám 3,5/5 hvězd. Neočekávejte nic velkého ale na oddych je to moc povedené a já mám z knihy radost a dobrý pocit.

Locika
22.12.2021 2 z 5

Tohle se moc nepovedlo.

Lubisek
20.12.2021 3 z 5

Mně se to líbí...! Ale je mi jasné, že třeba za 10 let, až nebudu "hloupým" studentem na tuto knihu budu pohlížet úplně jinak. A nebo třeba úplně stejně a zavzpomínám na svá studentská léta.

Vzhledem k mému věku tak sympatizuji s autorovými názory. Je mi blízký jeho smysl pro humor.

Podtrženo sečteno - příjemná knížka na středně dlouhou cestu vlakem nejen pro studenty. :)

martin9666
07.11.2021 2 z 5

Rádoby vtipná, ale ve finále nevím moc, pro koho kniha má být. Vysokoškolský student na toto nemá čas a asi ani chuť

Snoopi
04.11.2021 3 z 5

Rozsahem útlá knížečka, která neurazí, ale ani nijak neoblaží, zvlášť duši náročnějšího čtenáře. Taková příjemná jednohubka :-) Cílená je hlavně na studenty - přečíst by si ji měli hlavně ti, kteří se na svůj pobyt na koleji teprve chystají, ale určitě jí nepohrdnou ani "staří kolejní mazáci". Neplatí to však pro všechny - způsob, jakým autor prochází studiem, se mi zdá až příliš povrchní. Místy vtipná, místy tragikomická, hlavně však psaná s nadsázkou a sebeironií. Hvězdičku přidávám za hezké ilustrace, jež knihu doprovázejí.

Praha deníky studenti studium vysoká škola studentská kolej

Autorovy knížky

Pavel Kos
česká, 1995
2018  66%Deník pražského studenta

Kniha Deník pražského studenta je v