Deník moderní jogínky aneb Od večírků k nirváně

Měli jste někdy chuť se vším praštit a obrátit svůj život naruby? Přesně to udělá Šárka, když se vydá do indického ášramu na kurz lektorky jógy. Prodá svůj jediný majetek, staré otlučené clio, a vstoupí do tělesného i duchovního výcviku, který změní celé její dosavadní chápání života. Musí čelit svým skrytým obavám, návalům vzteku a bolestným vzpomínkám. Cesta k sobě samé je ale nejen trnitá, je také pestrá a plná vůní jako Indie sama. Knížka seznamuje čtenáře s učením jógy coby filozofickým směrem i způsobem života, a může tak sloužit k hlubšímu seznámení s jógou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385272/denik-moderni-joginky-aneb-od-vecir-Eph-385272.jpg 4.1102
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Motto

Kniha Deník moderní jogínky aneb Od večírků k nirváně

josska
29.12.2020

Kniha je skvělá,,moc se mě líbila,bavila,,,měla jsem ji napřed z knihovny,ale musela jsem si koupit svoji vlastní,už ted vím,že se k ní budu vracet,joga je laska na celý život,joga je cesta...je moc krásně napsaná,naučná,,ale měli byste mít aspon trochu jogu rádi,,,,

costawa
19.06.2020

Moc příjemné čtení. Miluju východní filozofie,byly pekně prostoupené příběhem. Když potřebuju,náhodně otevřu knihu a hledám radu nebo myšlenku. Nejlépe to ovšem funguje s Iluzemi od Bacha,tato je v závěsu.

te-ssiinka3905
15.05.2020

Jako správný jogín jsem tuhle knihu nemohla přeci minout, jako správný jogín ale musím říct, že je kniha opravdu pro někoho kdo jógový svět nezná nebo zná letmo... Jaka sama autorka píše, studium jógy nikdy nekončí a to víme všichni co jí praktikujeme, není to jen o asanách, ale i všech dalších věcěch, takže mám něco načteno o historii jógy vím kdo je Kršna, vím kdo je Šivu a Ganéša, vím co znamená zácpa v ajurvédské učebnici atd.. .
Kniha přináší pro mě pouze to, jak vypadá takový život v ašrámu, kde jsem tedy nebyla. . .
Autorka citlivě vypráví jaké je to vkročit do neznámá a má můj respekt, nevím zda bych to zvládla... Co mi troičku vadí je dojemná scéna na konci jak se vrhá příteli do náručí, celou knihu jsem si jen říkala "sakra jí jako ten chlap doma v Praze nechybí? To s ním asi po návratu nebude"... a ono ejhle je to středobod vesmíru najednou... Tenhle pocit (jelikož celá kniha je pro mě o pocitech než o józe) úplně zazdila...
Jsme součástí celku, jsme součástí vesmíru a každý sám o sobě si ještě tvoříme svůj vesmír, ale to jogíni znají. Není špatná kniha, ale doporučuji někomu kdo v tom "neumí ještě chodit" pro ostatní je to jen takové opakování, ale 4 hvězdy za pocity a emoce to si zaslouží....

Verpax
01.05.2020

Kniha je krásná.

Danullka
29.04.2020

Krásné čtení pro ty, kteří mají alespoň trochu v hlavě JÓGU :)

Dáduše
12.04.2020

Inspirující kniha. Jsem velký introvert a také bych chtěla překonat své strachy, tak jako Šárka. Snad i v józe jednou takhle pokročím. Mohlo by tam být víc Indie.

slayeesgirl
26.03.2020

Kniha, kterou přečtete za chvilku, ale přemýšlet o ní budete ještě dlouho. Čekala jsem od ní hodně, měla jsem nějaké představy, ale ty se během čtení úplně rozpustily a já dostala něco jiného..něco, co jsem potřebovala, ale neuměla jsem to popsat. Skvělá kniha pro toho, kdo chce jógu začít praktikovat mimo podložku a neví, odkud se odrazit.

Paajjkkaa
17.02.2020

Knihu jsem začala číst pětkrát a vždy odložila. Nakonec jsem si ji vzala do nemocnice, abych ji dočetla a nelituji. Když se člověk dostane přes začátek, který mě vyloženě iritoval, jak se autorka neustále jen lituje, tak cca ve třetině je kniha... velice zajímavá! Téma jógy mě zajímá už dlouho a musím říct, že autorka skvěle zpracovala jednotlivé kapitoly, které snadno vysvětlují i laikovi co jóga vlastně je a co obnáší získat certifikát na její učení. Stejně tak se mi líbily i pasáže z osobního života autorky, nenásilně a vhodně umístěné do textu. Takže pokud vynechám ufňukaný začátek, tak mohu jen a jen doporučit!

joga, filozofie, cesta

Autor knihy

Šárka Konečná
česká, 1989

Kniha Deník moderní jogínky aneb Od večírků k nirváně je v

Právě čtených5x
dalších seznamech1x