Deník mého stínu

Deník mého stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243852/bmid_denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 4 266 89

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Book of You , 2014

hats
31.01.2016 3 z 5

Nuž, čo ja viem... Mala som veľké očakávania. A nenaplnili sa...

Rodaw
21.01.2016 5 z 5

Deník mého stínu je vynikající psychothriller, který hodně dokáže zapůsobit na čtenářovu psychiku a pocit bezpečí. V této knížce nic není nereálné a o to je to děsivější. Nejmrazivějším na tom všem je totiž ta holá skutečnost, že se něco takového opravdu stát může a že se to ve světě děje. Pokud hledáte příběh, u kterého Vás zamrazí a který je velice dobře a sugestivně napsán, zkuste tuto knihu. Myslím, že nebudete litovat :-)

Moňule13
17.01.2016 3 z 5

Na tuto knížku jsem se hodně těšila, ale nakonec se z ní vyklubal takový průměr, který neurazi, ale ani nenadchne. Některé pasáže byly povedené a děsivé, ale jiné zase nudné, zdlouhavé a naprosto zbytečné, vůbec mě nebavil ten soudní proces, ten tam byl podle mě úplně navíc. Ani postavy nebyly nijak zvlášť sympatické, ale přesto jsem knihu přečetla za jeden den - zčásti proto, že jsem byla zvědavá, jaký autorka vymyslí závěr, a zčásti proto, abych už ji měla za sebou.

Dreamless
04.01.2016 3 z 5

Prečítaná za jeden večer, no vskutočnosti ma niektoré pasáže a chovanie Clarissy príšerne sralo, takisto ten zamotaný zbytočný milostný príbeh. Toď vsjo.
P.S A ten Raf mi nebol až taký odporný. Určite to bol účel.

Krysa1769
03.12.2015 3 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Naopak, bylo to velmi zajímavé. To je ale asi tak všechno.

limitkaa
16.11.2015 3 z 5

Jako jo, přečíst to šlo. Ale nic mi to nedalo, nic mi to nevzalo. Za mě lepší než koukat na televizi..

perpe2a
13.11.2015 1 z 5

nic moc, zklamání ze zmateného příběhu dvou dějových linií

perpe2a
13.11.2015 1 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a to díky recenzím, jenže mě naprosto zklamala. Bylo to zmatené, chvilkami nudné a konec o ničem. Dočetla jsem ji, ale za mě nic moc. Škoda času, který jsem mohla věnovat jiné knize.

PetraBery
08.11.2015 3 z 5

Střídání ich formy a vyprávění ve třetí osobě mi vůbec nevadilo, bylo dobře oddělené. Clarisse jsem na chuť úplně nepřišla, přesto se dá pochopit, proč se chovala, jak se chovala... Je to asi psycho, vědět, že stalker je stále někde poblíž... Celkem dobře napsaná knížka.

hledaseniki
30.10.2015 3 z 5

Deník mého stínu se začátku vypadal jako solidní thriller. Knih o stalkingu opravdu není moc, ale myslím, že autorka si nebyla úplně jistá jakou cestou se vydá, protože v téhle knize se ukrývalo mnoho žánrů a ten, který by mu slušel nejvíc byl pouze na začátku a na konci, který řekněme si upřímně za moc nestál. Tohle obohacování thrillerů červenou knihovnou mi přijde dost protivné a rozhodně to není můj styl, takže za tohle je další mínus.
Hrdinka se někdy chová velmi nedospěle a mít tu možnost, tak bych hrdinku nakopla, ale co my víme, třeba by jsme se nakonec chovali stejně.
Začátek měl parádně našlápnuto, ale nakonec je pro mě Deník mého stínu zklamáním, nezajímavá část ze soudní síně, které tam bylo až až a ta červená knihovna, kterou si autorka mohla klidně odpustit.

Izu
27.10.2015 2 z 5

Naprostý souhlas s uživatelkou BIancaB. Mě tedy kniha neoslovila. Hrdinka mi přišla někdy úplně na hlavu padlá, půl knihy neustále omdlévá a chová se hloupě.Ze stalkera dělá bytost, která mi přišla jak ze sci-fi....Některé rozhovory úplně infantilní.Nedotažené, nedomyšlené.

BiancaB
26.10.2015 2 z 5

Asi zde budu téměř jediná, které se kniha vůbec nelíbila. Musím říci, že pozitivní ohlasy a téma knihy mě velmi zaujalo a na knihu jsem se velmi těšila. Knihu jsem přečetla dost rychle, ale ne z důvodu že by byla tak napínavá, ale proto, že jsem to již chtěla mít dočtené. Kniha mě opravdu dost zklamala, nechci moc spoilerovat, tak nemohu moc konkretizovat důvody. Vzhledem k tématu stalkingu, jsem od knihy čekala opravdové napětí, chvilky kdy člověk skoro nedýchá a hltá jednu stranu za druhou, bohužel tomu bylo naopak a já mnohdy neměla chuť vůbec číst dál. Nepochopila jsem co vedlo autorku k tomu, aby už tak náročné téma jako je stalking protnula dalším dějem, který má také kriminální téma a ještě k tomu všemu přidala pár výrazů a scén na způsob 50 odstínů šedi. Konec byl nedotažený a zbytečně uspěchaný. Podle mě se kniha nepovedla a náročnější čtenáře její čtení nepotěší. Nicméně dávám alespoň dvě hvězdy za to, že knih o stalkingu opravdu není moc a člověka to nutí k zamyšlení, kam až to musí zajít.

Dousabel
26.10.2015 4 z 5

Dobrý thriller zabývající se problematikou stalkingu. Ač jsem nad tím nikdy neuvažovala, v životě by mě nenapadlo, že se člověk musí nechat prakticky skoro zabít, aby vám strážci zákona pomohli. Trochu mě mrzelo, že jsem se dostatečně nesžila s postavou Clarissy, možná tím střídáním 3. osoby a ich formy, někdy to působilo trochu rušivě. Konec mě přeci jen překvapil, ale přála bych si ho jinak :o)

JajaCZ
20.10.2015 5 z 5

Kniha ma bavila. S tématikou stalkingu som sa prvýkrát stretla v knihe TY od Caroline Kepnes, ktorá je písaná z pohľadu stalkera. Táto je z pohľadu obete. Budete prežívať hrôzy, či na vás niekto nečíha za rohom, či vas niekto nesleduje počas nakupovania a na noc sa v byte určite začnete zamykať. Kniha, ktorá zachytáva, ako vam niekto svojim záujmom dokáže zničiť život a pocit bezpečia.

Ivuska.09
02.10.2015 4 z 5

Ač thrillery úplně nejsou mým šálkem čaje, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Skvěle popsaný stalking.

bookcase
24.09.2015 5 z 5

Výborně napsaný psychothriller jak má být. Střídavě deník hlavní hrdinky, střídavě vyprávění o ní ve třetí osobě. Téma stalkingu popsáno opravdu do detailů a děsivě.

kikies
24.09.2015 5 z 5

Děsivé téma... a výborně zpracované! Ta mezera v prevenci kriminality ("Takže mi nemůžete pomoct, dokud mi neublíží?"), které tito "lidé" tak snadno využívají a těší se ze své nepostižitelnosti. Beznaděj oběti, která se čím dál tím víc - a co hůř - dobrovolně odstřihává od přátel a společnosti, až zůstává jen sama se svým strachem... Výborné přiblížení problematiky, náhled do psychiky zúčastněných a skvělá volba vedlejšího děje.

Luca287
24.09.2015 4 z 5

Celkem psycho... přečteno jedním dechem...

Beky
20.09.2015 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst, jak moc jsem byla zvědavá, jak to nakonec skončí. Líbilo se mi, že od začátku vím, kdo je ten dotyčný "stalker" a překvapil mě i styl psaní - deník/příběh. Zapůsobilo to na mě, na konci samozřejmě všichni asi čekali, jak to s ním skončí, ale i tak jsem závěrem samotným překvapena. Nicméně - palec nahoru, nešlo se odtrhnout.

Lindulinek
15.09.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila (způsob napsání), pokud jde o téma, mrazilo mě. Přečetla jsem jedním dechem.

thrillery stalking

Autorovy knížky

Claire Kendal
americká
2015  70%Deník mého stínu

Kniha Deník mého stínu je v