Deník mého stínu

Deník mého stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243852/bmid_denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 4 266 89

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Book of You , 2014

BeyondHorizon
05.05.2018 2 z 5

Za mé hodnocení může hlavně konec, který mě dost zklamal. Začátek byl slibný, docela mě překvapilo, jak realisticky autorka vyprávěla. Popravdě se ale většinu knihy moc nedělo, protagonistka se motala v cyklu stejných činností. Čekala jsem, kdy příběh nabere nějaký zvrat. Na druhou stranu stalking není krátkodobá záležitost a na první pohled ani nejde rozpoznat, takže mi to tak nevadilo. Popis a pocity protagonistky ale autorka zvládla dobře, řekla bych. Zklamal mě ale konec, který byl velmi uspěchaný, zmatený a nereálný... Autorka zcela rozbila dojem reálnosti a na tom to všechno stálo.
Na ukrácení času dobré, ale určitě se k ní nikdy nevrátím.

ztráca
19.04.2018 2 z 5

Pro mě kniha rozvleklá, místy zmatečná, těžko čtivá ... Zkusila jsem jiný žánr, ale asi jsem nesáhla po dobré knize...
Konec je jasný a myslím, že ne moc překvapivý ;-)

kofina
06.04.2018 2 z 5

Příběh o stalkingu tentokrát z pohledu oběti. Kniha je zpočátku poměrně zajímavá, ale postupně se začíná trochu vléct. Prolínají se zde navíc různé časové linky, osoby, takže to místy působí trochu zmatečně. Je to jedna z těch knih, kdy si budete pamatovat, o čem byla a jak přibližně dopadla, ale jinak se Vám brzo vykouří. PS: Moc nechápu tady komentáře o nejasném a "neukončeném" konci? Vždyť to má konec poměrně jasnej... :-D

blonďatá.luc
14.03.2018 2 z 5

Thrillery se v dnešní době čtou - taktéž thrillery o stalkingu a proto mi přišlo udivující, že tato kniha vlastně není ani moc známá (dle mého) a že jsem ji koupila v akci. Sotva jsem se začetla, pochopila jsem, v čem je zakopaný pes. Ta kniha je špatně napsaná! Z počátku jsem vůbec neměla jasno v tom, co čemu předcházelo, nebyla v tom žádná pravidelnost. Po nakouknutí do knihy jsem očekávala samé deníkové záznamy, ale ty se prolínali s pasážemi vyprávěnými vševidoucím vypravěčem. I ten konec mě docela zklamal. No a v závěru jsem ani z postav nebyla nadšená - žádná si nezískala mé sympatie. Ano, knihu jsem dočetla během jediného dne - ale po přečtení první stránky jsem ji téměř dva roky odkládala, což už samo o sobě něco prozrazuje.

SmallLucia
06.03.2018 2 z 5

Do čtení jsem se nutila, pro mě napsáno velmi nepohodlným a zmateným způsobem. Děj mi až do třičtvrtiny knihy nepřišel zajímavý, pořád omílání toho samého dokola. Konec překvapivý, proto si nakonec vysloužila alespoň dvě hvězdičky.

4laras
04.03.2018

Knihu jsem nedočetla.
Nijak na mě nezapůsobila, ani mě nevtáhla do děje, ač vypadal sebevíc zajímavě.

petrzel
03.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila , byla čtivá a bavila mě od začátku do konce.

LucySnape
09.01.2018 3 z 5

Na začátku mi připadalo, že knížka je velmi čtivá, ale postupem se příběh dostával dál opravdu pomalu. Chápu, že je to deník a v deníku obvykle bývají stereotypní události, ovšem oproti jiným knihám ve formě deníku, které jsem četla, je toto opravdu slabé. Nejvíce mě asi zarazil konec, v podstatě celou dobu se rozvíjel vztah mezi Clarissou a Robertem a na
konci se ani nedozvíme, jak to s nimi dopadlo. Je možné, že nechtěla, aby kniha byla o jejich vztahu, ale jelikož se o něm zmiňuje skoro na každé stránce, tak si myslím, že by to chtělo lepší zakončení.

Coolniczka12
04.01.2018 2 z 5

Za me nic moc, cekala jsem od toho vic. Prislo mi, ze do pulky knizky se dej neskutecne tahnul. Kolikrat jsem se opravdu musela do cteni nutit.
Porad dokola opakujici se dej, porad dokola ty same myslenky.

syskas
29.10.2017 5 z 5

Prečítaná za 24 hodín. Myslím, že to hovorí za všetko. Jediná výhrada - trošku sklamal nejasný záver. Ale aspoň si ho môžem vymyslieť :-).

ritz
20.10.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, celkem čtivě napsáno, ale úplný závěr mě zklamal, mám ráda ukončené příběhy.

andreapistkova
10.10.2017 2 z 5

Kniha, která se čte poměrně rychle, ale obsahově mě zas až tak nezaujala. Chvílemi mě dokázala vtáhnout, ale občas jsem měla pocit, že už se to moc táhne a když nastal konec řekla jsem si jen "To je vše?" Takže pro mě slabé 2*

caracol
04.10.2017 3 z 5

Téma je zajímavé, ale kniha mne zcela nepohltila jako tomu bylo třeba u knihy TY.
Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, ale bohužel jsem se nedočkala.

Terry11
23.09.2017 4 z 5

"Její kamarádky se s Henrym nestýkaly, ale přesto měla najít nějaký způsob, jak dodržet základní pravidlo, které praví, že člověk by nikdy neměl dopustit, aby ho vztah připravil o přátele. "

O tématu stalkingu jsem toho zatím moc nenačetla (Glattauer Navždy tvůj), takže mi kniha připadala poměrně zajímavá a napínavá. Přecházení z deníkových záznamů do er-formy mi nijak nevadil, naopak příběh osvěžoval a dával nahlédnout z jiného úhlu pohledu. Soudní vyšetřování jsem chápala jako možnost srovnání s Clarrisinou situací a bylo to velmi přínosné, byť znepokojivé. Rovněž jsem přivítala postavu Roberta, jakožto jediného normálního chlapa. Trochu mě zaskočil ten rychlý a rozmlžený závěr, ale dává mi aspoň možnost si příběh dokončit podle mého gusta.

bivana009
17.09.2017 4 z 5

Kniha mě zaujala ani ne tak příběhem, ale spíš způsobem zpracování, dynamikou, kterou autorka píše. Z celkem ne příliš originálního tématu dokázala i přes počáteční "přešlapování" vygradovat sled dění a vtáhnout čtenáře do děje, čímž se původní námět stal zajímavým. Závěr knihy se ovšem již příliš nevyvedl, působí dojmem, jakoby autorce došla invence nebo to dokončil někdo jiný. Za slabou stranu díla považuji zbytečně brutální popis některých scén, zejména v závěru, čtenáře je tím upřena jakákoliv představivost. Kniha i přes nesporná negativa stojí za přečtení.

KatnissLavender
15.09.2017 5 z 5

Nevím, jestli to bylo mým momentálním rozpoložením, nebo umem autorky, ale často se mi nestává, že bych se dokázala tak moc vcítit do nějaké postavy. Zuřila jsem a děsila se společně s hlavní hrdinkou... A ještě teď, dva týdny po dočtení, se modlím za to, aby se mi nic takového nikdy nestalo...

Ďumbierka
15.09.2017 4 z 5

Za mňa rozhodne áno. Kniha písaná formou denníka, je to také osobné čítanie.
Ukazuje to niekedy hnusnú realitu ako to chodí, pokiaľ sa človek stretne so stalkingom a mňa z knižky až mrazilo. Prečítaná za pár dní. Určite odporúčam.

Veronika33
06.09.2017 2 z 5

Táto kniha mi fakt nesadla, tak ako som sa na ňu neskutočne tešila, tak ma sklamala. Príbeh sa tiahol, veľa hluchých nudných miest, kniha ma fakt nebavila. Hlavná hrdinka bola prehnane paranoidná.

v.kalabova
01.09.2017 4 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale velmi příjemně překvapila a nemohla jsem se odtrhnout. Níže zmiňované přeskakování ve stylu vyprávění mi nevadilo. Ku podivu jsem se i dobře časově orientovala (např. v "Dívce ve vlaku" jsem nebyla úplně schopna vnímat časové linie). Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a chvíli jsem váhala, jestli to ten chlap přeci jen nemyslí dobře... nemyslel... Akorát mi vadí, jak se dneska všude cpou nějaké S&M praktiky... to je jako nějakej trend?!

teniska_rotter
27.08.2017

Kniha ve mně vyvolala silné emoce. Ta bezmoc hlavní hrdinky pro mě byla nervydrásající a sebestředný zlý stalker byl jednoduše na zabití. Kniha se mi četla velmi dobře, jen konec byl zvláštní.

thrillery stalking

Autorovy knížky

Claire Kendal
americká
2015  70%Deník mého stínu

Kniha Deník mého stínu je v