Deník mého stínu

Deník mého stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243852/bmid_denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 4 266 89

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Book of You , 2014

DK197
31.12.2023

KNIHA: V tomto počinu jsem se moc daleko nedostala. Nesedl mi styl psaní, ani časový sled, jakým byla kniha psaná. Nedokázala jsem se začíst. Mnohem více by mi vyhovoval pozvolný začátek a postupná gradace vlivem následných hrdinčiných prožitků. Tohle bylo takové zvláštní.

Sixtínka
14.11.2022 4 z 5

Nebolo to wow a ani natoľko napínavé, že by som sa od knihy nedokázala odtrhnúť (preto len 4 hviezdy), ale bolo to dosť dobré. Téma skvelá, zápletka super, napätie tiež nechýbalo a spracovanie sa mi páčilo. Myslím, že stojí za prečítanie.

Noisette73
03.10.2022 3 z 5

Jo dobré, ale není to úplně můj šálek kávy.
Četla jsem už dávno a sklouzlo to po mě jako po hromosvodu.

Twinny
07.08.2022 5 z 5

Deníkové pasáže byly výborné, se zatajeným dechem jsem čekala, co stalker Clarisse udělá. Měla jsem chuť mu za tu drzost a aroganci pořádně rozbít hubu. S každým deníkovým záznamem jsem měla strach, co zase vymyslí.
Myslela jsem si, že to, co bylo psáno ve třetí osobě mě nebude zajímat, ale nakonec bylo zajímavé všechno. Přála jsem Clarrise, aby jí vyšlo to, co chtěla, ale tušila jsem, jak to s tím druhým R doopravdy je a bohužel jsem to uhodla.
Jediné, co mě mrzí je, že jsem na jednu otázku nedostala odpověď. A vlastně ani nikdo z příběhu.

Lexie321
18.06.2022 2 z 5

Štýl písania mi pri tejto knihe tak úplne nesadol. Rozprávanie príbehu mi prišlo chaoticke, čo je škoda lebo téma bola dobra a keby som mala porozprávať iba hlavné body príbehu človek by si naozaj myslel, že je to skvelý a zaujímavý pribeh. Naozaj sa mi páčila asi iba preposledná a posledná časť.

chaera
15.05.2021 2 z 5

Kniha se u mě držela na solidních třech hvězdách po celou dobu čtení, nebýt toho otřesného konce. První dvě třetiny byly vcelku průměrným thrillerem, který nenadchne ani neurazí. Závěrečné rozuzlení pak bylo tak absurdní, že jsem nevěřila svým očím. Příliš moc náhod a příliš mnoho logických děr, než abych mohla dát více než 1.5/5

ErčaV.
14.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla. Má napínavý děj a čekala jsem co se bude dít dál. S koncem jsem opravdu nečekala že bude takový.

oblakaknih
26.10.2019 1 z 5

Kniha Deník mého stínu byla opět zklamáním, ale tentokrát ne proto, že jsem čekala něco jiného.
Nečetla jsem anotaci (což je někdy rozhodně +, zkuste to), takže jsem čekala příběh z úplně jiného prostředí a hlavní hrdinku mladší.
Kniha není nijak zvlášť originální, ale se zajímavým a důležitým námětem.
Žádnou z postav jsem si neoblíbila, hlavní hrdinka mi byla vyloženě nesympatická.
Postavy měly hodně podobná jména, takže jsem v nich měla zmatek.
Vůbec mi nevyhovoval styl psaní, příběhu jsem nevěřila a ani mě nezajímalo, jak se bude vyvíjet.
Příběh začínal pomalu, což mi docela vadilo, ale ani později se to nijak zvlášť nezlepšilo.
Děj se opakoval pořád dokola, nijak mě nezaujal.
Emoce nebyly popsané vůbec věrohodně, takže příběh působil vyumělkovaně.
Určitě jsou lepší psychothrillery, za mě ne.

iveta6676
03.10.2019 3 z 5

Knihu jsem kupovala s velkým ocekavanim,trosu mne zklamal typ psani textu,někdy jsem se ztrácela v ději,někdy bylo vše zdlouhavé. I přesto šlo o pěkný thriller a v kůži Clarisy bych určitě nikdy nechtěla být

patricia8137
05.09.2019 5 z 5

V knihe sa mi páčil štýl autorkinho písania, ako poňala časť knihy ako denník hlavnej hrdinky Clarissy. Dej bol napínavý a aj téma knihy bola zaujímavá. Odporúčam čitateľom, ktorý preferujú thrillery s napínavým dejom.

Termina
08.07.2019 3 z 5

Kniha Vás podvědomě nutí zamýšlet se jaké by to bylo ocitnout se v kůži hlavní hrdinky a teda brr :( bohužel nikdy si nemůžeme být jistí jak se ten druhý zachová nebo čeho je vůbec schopný. Otevřený konec knihy mě osobně nevadil a přišlo mi že se to jako závěr této tvorby i naprosto hodí. Dík !

pavlinka0250
30.01.2019 5 z 5

To bylo naprosto skvělé, u mě kniha určitě splnila očekávání.
Nechtěla bych být v kůži Clarissy, neustále se otáčet, vše pozorovat, bát se zvednout telefon.....
Pro mě opravdu mrazivý thriller a knihu doporučuji.

sgjoli
09.12.2018 3 z 5

Z této knihy jsem bohužel dost rozpačitá. Jednak mi neseděla forma, jakou to autorka napsala – střídání du- a er-formy mi bohužel moc nevyhovovalo, nečetlo se mi to dobře. Začátek mi přišel dost vleklý a konec bohužel trochu chaotický. Ačkoliv ta prostřední pasáž mi přišla dost napínavá a celkově ta zápletka mi přišla zajímavá. To téma mi taky přišlo zajímavé – stalking není rozhodně lehké téma a mne zajímalo, jak se s tím autorka popere. Některá místa byla skutečně taková tísnivá, což se autorce podle mne celkem povedlo. Ale bohužel vzhledem k výše zmíněnému nakonec hodnotím jen třemi hvězdami. Obsahově dobré, zajímavé, ale forma zpracování mi v řadě věcí nevyhovovala.

Kalina
06.12.2018 4 z 5

Zajímavě napsaný příběh. Přístup policie, vyšetřovatelů i obhájců. Bohužel příliš pravdivé. Doufám v pokračovàní.

florentinas
28.11.2018 3 z 5

Kniha byla napsaná z půlky jako deník, byla celkem čtivá, ale nějak to asi nebyl můj žánr a úplně mě do sebe nevtáhla.

Alexxxka
25.10.2018 4 z 5

Škoda toho konce! Jinak byla kniha napsaná fakt hodně dobře. Při čtení jsem zatajovala dech, mrazilo mě a totálně jsem se dokázala vcítit do pocitu hlavné hrdinky. Doufám, že nikdy nebudu obětí stalkingu. Musí to být šílené!!!

ArwenAragorn
22.09.2018 5 z 5

Vynikající psychothriller, napínavý od začátku až do konce. Hodně reálný a děsivý. Je tady přesvědčivě popsáno téma stalkingu. Při čtení mě vyloženě mrazilo a knihu všem fanouškům psychothrillerů doporučuji.

Rade
27.07.2018 4 z 5

Hodně zajímavý vhled do problematiky stalkingu, uvěřitelné, dobrá byla i linie se soudním procesem, kde Clarissa jako členka poroty měla možnost pozorovat těžké postavení oběti v průběhu dokazování.
Ale… Opravdu by pronásledovaná žena v deníku, byť i fiktivním, svého pronásledovatele oslovovala? V opačném případě, když je člověk zamilovaný, to bývá často a je to pochopitelné, ale obracet se na svého pronásledovatele, který mi způsobuje děs, kterého se chci zbavit, a adresovat mu svoje myšlenky a obavy (byť jen v deníkové formě), to mi prostě nesedí a beru to jako ne moc povedené ozvláštnění formy knihy.
Možná lehce otevřený konec mi nevadí, nakonec většina příběhů je v životě otevřených a nedokončených, ale ta poslední akční scéna, a vlastně i celý závěr se mi zdál překombinovaný a ne moc uvěřitelný. Škoda, někdy méně bývá více…
Přesto hodnotím vysoko, skvěle popsaný stalking i duševní pochody oběti si to zaslouží.

novina
08.06.2018 4 z 5

Začátek byl skvělý, hodně propracovaný a autorce jsem věřila každé slovo. Konec byl pro mě zklamáním.

L.Helena
21.05.2018 3 z 5

Kniha, která je z půlky psaná formou deníku, v němž oběť oslovuje svého stalkera. Popis některých situací jako by však pozbýval patřičné dramatičnosti. Zvláště pak rozhodující scéna, která má být vyvrcholením celého procesu stalkingu, je taková nějaká plochá. A závěr by si určitě zasloužil alespoň dovysvětlení mnohých předchozích situací (spoiler: jak se v závěrečné scéně oba muži dostali ke Clarisse do bytu?, proč Robert lhal? apod.)
Nicméně, kniha určitě stojí za přečtení, už kvůli tomu, že je v ní popsáno, jak se oběti musí vypořádávat nejen se samotnou situací, ale i s nedůvěrou a nepochopením lidí zvenku.

thrillery stalking

Autorovy knížky

Claire Kendal
americká
2015  70%Deník mého stínu

Kniha Deník mého stínu je v