Rodrick je šéf

Rodrick je šéf https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123836/bmid_rodrick-je-sef-123836.jpg 4 828 93

Grega Heffleyho sa môžeš spýtať takmer čokoľvek, ale v žiadnom prípade od neho nevyzvedaj, čo robil cez letné prázdniny, lebo na to spomína len veľmi nerád. Začína sa nový školský rok a Greg sa zo všetkých síl snaží zabudnúť na posledné tri mesiace, a predovšetkým na JEDNU konkrétnu udalosť. Nanešťastie, jeho starší brat Rodrick presne vie, čo sa Greg snaží udržať pod pokrievkou. Ibaže všetky tajomstvá sa raz dostanú na svetlo sveta.... celý text

Humor , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Ikar (SK)

Rodrick Rules , 2008

Alethea_k
28.06.2023 4 z 5

Nyní jsem četla v angličtině, pamatuju si na doby, kdy jsem deníkem malého poseroutky žila. Dodnes si dokážu vzpomenout při čtení v aj na děj a myslím si, že mě to i baví stále stejně. Výborné!
Co se týče aj - je jednodušší než v prvním díle. :-)

TeriLoch
26.04.2023 3 z 5

Četla jsem v angličtině.. fajn oddechovka :)

haki34
25.11.2022 3 z 5

nerušivá knížka pro děti...dobrá..až mě mrzí, že jen dobrá (vzhledem k její popularitě a věhlasu) . naši nejdříve poslouchali audioknihy, pak se vrhli na filmy a nakonec se k nám dostala i tištěná podoba..a tak nějak musím říct, že audio vede, a dokonce i ten film (zrovna jsem viděla zfilmovanou dvojku) byl tak nějak lepší než kniha..protože textu málo, obrázky nic moc, přišlo mi to jako první čtení...zatím co audio i film mají možnost oslovit širší spektrum diváků, navíc stručné zápisky film pěkně obohatil a rozvedl do komplexnějšího zážitku...
A úplně nerozumím, proč je Greg poseroutka ?? zas takový poseroutka mi nepřijde...příběhy jsou takové.. normální..občas vtipné, občas trapné, ale spíše --- nic zvláštního.
Prostě poklidné dětstké čtení ;)

dájavídek
29.08.2022 5 z 5

Souhlasím se HonzikCZ!

HonzikCZ
02.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Král není Rodrick, ale jsou to máminy babky.

Dobrá kniha.

pepa4081
01.07.2022 4 z 5

I u druhého dílu jsem se pobavil. Jdu na další.
Velmi uspokojivé.

MíšaS.
09.05.2022 3 z 5

Přiznám se, že mě to bavilo ještě míň než první díl. Ale jak jsem už u něj psala, koupila jsem 1. a 2. díl pro vnuka, tak jemu se to snad bude líbit víc než mě.

jajsemenyk
20.02.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií...
Nejlepší část byla ta s alobalovou koulí :)

Pert
28.01.2022 5 z 5

Skvělé knihy nejen pro děti

pangugufanta
28.01.2022 5 z 5

Ok
Tak tohle bylo fakt super a pěkně sem se smál jednička a dvojka super.

EvikU.
06.11.2021 4 z 5

Nějak jsem si tenhle týden oblíbila deníky poseroutky. Směju se u nich a to je to, co teď potřebuju. Je to moc vtipný, některé momenty člověk trochu poznává i když maminka z knih poseroutky má 3 syny, já mám 3 dcery, některé věci jsou prostě stejné.

Opravdu povedené knihy nejen pro děti.

Štěpinambura
03.06.2021 5 z 5

Jeff Kinney je vážně skvělý. Kniha opět nesklamala. Asi nejvtipnější díl. I když je mi Graga jen trochu líto ;-)

Anička2011
25.05.2021 5 z 5

Moc se mi to líbí. Je to sranda. Chci přečíst všechny díly.

Olivaaa
25.04.2021

(SPOILER) Tehnle díl se mi libil více než předchozí, protože v minulém dílu vyprávěl jak je druhý stupeň e škole hrozný, a v tomhlem dílu je i jeho bratr ,který ho furt popichuje nadava a tak dál. Ale rodrick potom uspořádal party když rodiče odešli a když skončila párty tak byl velkej bordel a museli to uklidit a dělat jak kdyby se nic nestalo. A pravě jak Greg nic neřekl rodičům tak začali být kamarádi. Dále nebudu psát protože by jsem dal spoiler.

Lucissia
26.02.2021 5 z 5

Syn knížku zhltl jako malinu a já se taky pobavila. :-)

TimetoStyle
08.02.2021 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil o hodně míň než ten první. Navazuje tam, kde první díl skončil, což je rozhodně velké plus.
Na scénu se dostal bratr Rodrick, který si založil kapelu. Chce se účastnit jedné soutěže, kterou pořádá jejich škola. Musela jsem se smát nahlas s tím, jak to jeho máma celý pokazila. Ve filmu je to ještě vtipnější, doporučuju se na něj podívat.
Zaměřujeme se na vztah mezi Gregem a Rodrickem. Líbilo se mi, jaké nápady měla jejich máma, ale jen Greg to ocenil, Rodrick se snažil všechno sabotovat a ničeho se nechtěl účastnit.
Vadila mi tady jedna věc. Jeden kluk se přistěhoval do města, Grega nenapadlo nic lepšího než vymyslet „skvělou" hru, při které budou dělat, že je jen vzduch. Tady jsem se nad tím pozastavila, protože mi to nepřišlo ani trochu vtipné... Hraničilo to se šikanou.
Je to jinak skvělá oddychovka, kterou nejraději čtu během letních prázdnin.

Peterlbda
23.01.2021 5 z 5

Tento diel bol o dosť lepší než 1

VeruMalfoy
06.01.2021 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než předchozí. Přišel mi tak nějak svižnější a záživnější. Mnohem rychleji mi jeho čtení uteklo.

lamar3000
03.01.2021 5 z 5

Super kniha a je i vtipná.

vojta888
04.12.2020 4 z 5