Deník malého poseroutky

od:


KoupitKoupit eknihu

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47817/denik-maleho-poseroutky-47817.jpg 4.3817
Série:

Deník malého poseroutky (1.)

Orig. název:

Diary of a Wimpy Kid (2007)

Žánr:
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (165)

Přidat komentář
naděždapetan
06. listopadu

Podle mě je tato knížka vtipná a zajímavá svým příběhem. Překvapilo mě, že knížka má víc jak 3 díly. Mám rád tuto knížku, protože Greggovy historky jsou úžasné. Líbí se mi, že každá knížka má jiný název.

1v8na
20. října

Příjemná, čtivá, vtipná oddechovka doplněná parádními obrázky.
Sympatický, ironický a trochu smolař hlavní hrdina Gregg píše své zážitky ze života a školy a člověk se tím jen baví.

Souky02
22. září

Do těhle knih jsem bývalá blázen. Grega jsem zbožňovala, vtipné historky mě bavily.
Ale přibližně od osmého dílu mě série přestala bavit, a nejsem si jistá, zda je to věkem. Spíš jsem doufala v určitý vývin postav, a navíc historky začaly být více nereálné.

Pro mladší čtenáře je to ale pořád velmi dobré čtení a tak doporučuji.

Tuto07
01. září

poseroutka je super mam precteno vsech 13 dilu a tesim se na dalsi

Verča16
17. srpna

Kniha s díky obrázkům četla rychle! Film byl trochu lepší. Ale jinak super určitě si přečtěte.

bourak.cz
12. srpna

Deník malého poseroutky je prostě moje velká srdcovka. Vřele doporučuji těm co
rádi ale i neradi čtou :-)

NightShade
10. srpna

Dlouho jsem odkládala přečíst si celou knihu. Vždycky jsme si namátkou otevřela nějaký díl na náhodné stránce a přečetla. Teď jsem se k tomu konečně dostala a je to naprostá bomba. Nejsem rozhodně cílová věková kategorie, ale stejně mě to dostalo. Greg je naprosto skvělý. Rozhodně to doporučuji každému. No a ilustrace? Tak to je taková bomba na konec.

Thunder02
01. srpna

Vtipné odstartování série

heliiinka
01. července

Rozhodně už nejsem cílovka, ale tohle bylo vtipný a chápu, co na tom desetiletý kluky baví. A obrázky jsou taky fain.

vlkcz
14. června

Příjemná oddechovka.

plqa
10. června

Zábavná kniha. Dobře se čte. Bohužel ji přečtete za chvíli. Já ji četl 3,5 hodiny. Rozhodně by měla být delší.
Trochu mě mrzí, že Greg má skvělý plán a vždycky mu nevyjde.

Vendula39
26. května

Bombová knížka ve formě deníku,není co dodat.

evelýny
19. května

Vtipné, veselé čtení s kapkou ironického humoru.
A dle mého díky této ironii budou příběhy jedenáctiletého Grega bavit všechny generace čtenářů. Tudíž je kniha vhodná pro společné čtení celé rodiny.
Já se bavila královsky. Obdivuji Jeffovu fantazii, s kterou tak nenásilně nám všem přiblížil svět jedenáctiletých.
Mého vnuka však z letargie vyburcoval až můj hlasitý srdečný smích. Možná to bude tím, že mým vnukem je dvouletá border kolie :-)).

Přání jedné: Chtěla bych od Grega dostat aspoň jednu jedinou Valentýnku :-)))

P.S: Grega bych okamžitě adoptovala. Vlastně jsem se do něj tak trochu zamilovala.

Mikako
24. dubna

Velmi milá a vtipná kniha. Psána samozřejmě pro jinou věkovou kategorii, ale i tak ji dokážu ocenit i já. Určitě si přečtu další díly.
Však dospělým občas neuškodí vypnout a potěšit se knihou pro děti :-) ta dospělost se nesmí brát moc vážně...

Pejuška
19. dubna

Jako oddechovka dobrý, ale na řádný čtení pro mě slabý. Ségru to baví víc, přece jen, už nejsem ta věková kategorie, pro kterou je to určeno.

PetraaMatouš
06. dubna

Máme tedy jen dva díly. Nej zážitek? Jak hráli divadlo a s tim sejrem na hřišti. To bylo vážně nechutný.
Jinak. Malýmu se dobře četla. Vtipné příběhy a vcelku pěkné obrázky.

Pamima
08. března

Oddychové čtení, plno hezkých obrázků a určitě mnoho zábavných příhod. To vše zde při čtení najdete. Na prázdniny ale i na školní přestávku. Veliké plus je rychlé čtení a bleskově ubíhající stránky. Už se těším na další zábavné příhody s Gregem a jeho potrhlou rodinkou.

Orange8knihomol
13. února

Za mě rozhodně NE a NE!

Teri_mach
29. ledna

Je to fajn oddychovka, celkem srandovní ale moc krátká (vím jsem divná)

Kačkaknihomol
05. ledna

Jelikož se ze mě stal jakýsi čtecí lenoch a já jaksi neměla chuť číst, (opravdu, neměla jsem čtecí krizi jen se mi prostě a jednoduše nechtělo číst) sáhla jsem po oddechovce jménem Deník malého poseroutky, protože jestli existuje něco, u čeho si mozek může dát dovolenou, je to právě Poseroutka. Příhody Grega jsou vtipné, občas trochu na depku, ale pořád vtipný. Další plus, s čím se ztotožní spoustu dětí, je ta, že Greg není ten klasický hodný a sentimentální hrdina. Je sarkastický, líný a svoje kamarády už několikrát zatáhne do problémů. Tyle knihy bych, ale nedokázala číst v kuse, je to spíš pro děti do takových deseti let.

Lienilda
29.12.2017

Tuhle knížku jsem si vybrala, protože jsem chtěla splnit Čtenářskou výzvu a tohle mi s končícím rokem plně vyhovovalo. Bavila jsem se mnohem víc než jsem původně čekala a opravdu to díky mnoha obrázkům bylo přečtené za cca 2h.

Ekiara
24.12.2017

Před pár lety, kdy byla tato kniha naprostý hit (ne, že by ji teď nikdo neznal), tak mi spoustu kamarádek doporučovalo právě Deník malého poseroutky. Prý se kniha četla rychle, tak jsem si řekla proč ne, že? :D

Knihu jsem přečetla za opravdu kratičkou dobu a nebylo to jen kvůli tomu, že jsem na druhý den potřebovala napsat čtenářský deník, na který jsem si právě vybrala tuto knihu. Fakt mě ta kniha chytla, byla tam hromada momentů, u kterých jsem si řekla něco ve stylu, že to moc dobře znám a vím jak se hlavní hrdina cítí.. :D

I když byla kniha kapičku o ničem, u tohoto to myslím nevadí, jelikož tu jde hlavně o ty vtípky a prostě je to takové jednoduché na čtení, nezasekáváte se u toho, lehce se to chápe a knihu máte rychle přečtenou díky tomu, že snad více jak polovina knihy jsou obrázky, bez kterých si teda knihu neumím představit.

Bylo to opravdu fajn čtení a hned potom jsem musela číst druhý díl ^^

Péťa.Š
20.12.2017

Tato kniha mě moc nebavila ale to je asi proto, protože vždy ty první díly nejsou nic moc. :D Ale stejně mohu doporučit CELOU SÉRII!!!!!!!!!!!!

Bella1
15.11.2017

Vtipná knížka! Četla jsem ji asi už počtvrtý. Doporučuji!

eliza_479
11.11.2017

Mám doma všech 11 dílů Malého poseroutky a myslím si že první díl ,byl nejzajímavější :) .Přečteno za jeden den = strašně rychle se čte .
Nejvíc mně štve že je tam moc obrázků ,protože já moc knihy s obrázkami nečtu .
Jinak hezky zpracována čte se to a vypadá to jako deník což se mi moc líbí .

Gustik5
10.11.2017

Zajímavě zpracovaná kniha, bohužel mne svého času příliš nezaujala, což asi byla moje chyba. Díky tomu, že je poměrně krátká, jsem ji celkem rychle přečetl. Nemohl jsem se však ubránit dojmu, že je to jen takový slabší odvar Mikulášových patálií, které jsou dle mého mnohem lepší knižní sérií. Do dalších dílů se dnes už opravdu nemám chuť pouštět, neb jsem tomu tak nějak odrostl. :D

iam_librarian
27.10.2017

Poslechla jsem si audioknihu. Hodina a čtvrt utekla jako nic a já jsem se dobře bavila. Jako maminka malého chlapce už teď vím, co mě za pár let tak zhruba čeká. :)

aktijnov
25.10.2017

Konečně jsme dočetli. Syn se řehtal od začátku do konce a i mě text občas pobavil. Jen nevím, jestli Gregory byl kladný nebo záporný hrdina...

Terata
24.10.2017

Kniha je sice určena o dost mladším čtenářům, mně je 21, ale i tak jsem si knihu užila, fakt :D

Člověk si u ní odpočne, zasměje se a nemusí u ničeho přemýšlet. Navíc je kniha doprovázena super ilustracemi, což mě bavilo.

Mně osobně bavilo to, jak Poseroutka je ironický, sakrastický a snaží se sebe víc, aby se líbil holkám, aby byl on ta hvězda, ale přitom mu všechno tohle bere jeho nejlepší kamarád Rowley, který o nic z toho ani nestojí :D

Fakt mě to bavilo. Hned se pouštím do dalšího dílu :D

yaoiyuri
23.10.2017

Je to taková esence všemožných křivd, nedorozumění a trapasů, která se dvanáctiletému nepříliš průbojnému a nepopulárnímu školákovi můžou stát. Vyprávění ve formě „zápisků“ je autenticky zabarveno typicky „klučičím“ viděním světa se všemi jeho bizarními „logickými“ závěry, obecnými pravdami a pevně danými pravidly školního dvora.
Navíc jako prostřední dítě nemá hlavní hrdina ani doma na růžích ustláno – staršímu bratrovi projde vše, protože je starší, mladšímu bratrovi projde vše, protože je mladší. A Gregovi obvykle neprojde nic. Rodiče ho nechápou a neustále se ho snaží předělat k obrazu svému. Myslím, že každý, kdo někdy byl dítětem, v této knize najde záblesky a střípky všech těch „neřešitelných problémů“, které se nám v dětství stávaly.

Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, i když ne všichni asi porozumí Gregově sžíravé ironii. Mě osobně příjemně překvapila, nic moc jsem od ní nečekala, ale dokázala mě pobavit a donutit k zamyšlení, jestli jednou nebudu dělat stejné „chyby“ jako Gregovi rodiče. Rozhodně si ještě pár dílů přečtu.