Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58539/mid_denik-kastelana-wCX-58539.png 4 1133 319

Deníkový příběh zámeckého kastelána čtenáře okamžitě chytí a nedovolí mu četbu odložit na později. Hrdina knihy opustí velkoměsto a odchází na venkov, aby našel ztracený klid a smysl života, aby snad i zachránil své manželství, které se ocitlo v krizi. Zámek ho však od počátku zaskočí svou magičností, odkrývá se jako místo plné dávných příběhů, dramat a nečekaných setkání. Tajemné síly prosáknou do života celé jeho rodiny. Je proti tomu lidský rozum dostačující zbraní, nebo jsou věci mezi nebem a zemí, s nimiž je třeba se smířit? Kastelán možná nenajde, co hledá, možná nezíská, co si přeje, možná nic není, jak si představoval. V každém případě mu život ve zdech mysteriózního zámku odhalí skutečnosti, o nichž dříve neměl nejmenšího tušení.... celý text

Horory , Romány , Literatura česká

Vydáno: , Jota

saez
20.01.2017

Tak tuhle knihu jsem včera "sežrala" během odpoledne. Stydím se za neumyté nádobí ve dřezu, za studenou večeři...ale sakra, já jsem to prostě MUSELA dočíst.
Akorát ten konec....doufám, že bude další díl. Chci vědět, co se tam děje.

ivulka15
15.01.2017 5 z 5

Strašně moc se mi to líbilo. Zasmála jsem se, byla jsem rozčilená, smutná i vyjukaná a to vše na pouhých 230 stranách.

Peršanka
15.01.2017 4 z 5

Napínavé, strašidelné, což o to. Procítěné taky. Ale chybí mi trocha profesionální obratnosti, která by z deníkových záznamů udělala literaturu. Trochu víc masa na tu kostru...

JezinkaJ
10.01.2017 4 z 5

Taky jsem listovala čtečkou dopředu a pak znovu dozadu, jestli mi náhodou kus konce nezmizel (jako by se to snad už někdy stalo). A nezmizel. Tak rázný závěr jsem ještě nezažila. Je to, jako by mi ujel autobus. Stojím bezradně na zastávce, vím že pojede jiný, ale i tak jsem zklamaná.
Nezasloužili by si čtenáři pokračování???
Aristokratka mě baví, bezva relax, ale Kastelán má do sebe mnohem víc, ten jen tak po povrchu nesklouzne. Je uvěřitelný, má v sobě napětí, humor, i život a jeho svízele. Moc se mi to líbilo a skvěle četlo. Jen ten divně ustřižený konec...

denib
05.01.2017 4 z 5

Než jsem to začala číst, přečetla jsem si zdejší komentáře. Myslela jsem, že to bude prostě jedna z těch knih s otevřeným koncem. Ale není to tak. Nemá otevřený konec - nemá totiž žádný konec. Ohledně soukromého života snad ano, ale ohledně duchařiny ne. Nebýt toho, dala bych 5 hvězdiček, protože se mi líbila, velmi dobře se četla, nechybí tam humor a ani vážné věci a hlavně mě pořád udržovala v napětí, co bude dál a jak to celé dopadne. Jenže najednou byl konec a já nevěřícně obracela knížku v rukou, jestli mi jí třeba kousek nechybí ... Nechyběl. Co teď s tím napětím mám dělat? Za to zklamání jedna hvězda dolů.

cukrovka
29.12.2016 4 z 5

Zajímavá knížka, čtivě napsaná. Jiná než aristokratky, ale určitě ne špatná. Není zde jen humor, ale i dost věcí k zamyšlení.

Vesmich
25.12.2016 5 z 5

Kastelánování, které v Aristokratce působí jako velká sranda, má tady docela jiný rozměr. Tento kastelán přichází z města, kterého má plné zuby a zámek ho postupně vcucává a vcucává do svého vlastního příběhu, který je dostatečně tajemný a ponurý, aby okouzlil například i mě. Kastelánovu manželku moc neokouzlil a už tak skomírající vztah doskomírá zcela. Taková příjemná mrazivě ponurá temnota. Pro mě nejlepší autorova kniha.

pichova.veru
06.12.2016 4 z 5

Čekala jsem od této knihy více. Bohužel jsem to četla až po Aristokratce, takže za mě zklamání..

JankaK
02.12.2016 5 z 5

Kam se hrabe Aristokratka. Prakticky jsem od knihy nic nečekala, po zklamání s Aristokratkou absolutně nic. Ale od první chvíle jsem byla napnutá jak kšandy a skoro ani nedýchala. Narozdíl od jiných mi vůbec nevadilo několik dějových linek. Akorát mě trochu mrzí, že nedošlo k vysvětlení všech těch podivností a jiných jevů. Ale vzhledem k tomu, že pracuji jako průvodce, tak se nedivím ničemu. I když u nás to není, co se týče "duchů", kroků a hrajících gramofonů, tak hrozné :). Zkrátka a dobře, nejlepší, co Boček napsal :).

silvara
16.11.2016 2 z 5

Číst Deník kastelána po Aristokratce je docela zklamání. Nemůžu se zbavit dojmu, že ani Boček netušil, do jakého žánru, chtěl knížku zařadit. Plno toho zůstalo nevysvětleno, mnoho dějových linek autor jen nakousl a ten nic neříkající závěr! Nezachránil to ani autorův skvělý smysl pro humor. Prostě slabší prvotina jinak báječného autora. Nic co by mě odradilo od dalších Bočkových děl.
(Poznámka: Že pan kastelán mluví jako dlaždič? Ha! Měsíc na podobné pozici a mluvíte stejně. :D ).

lue
14.11.2016 4 z 5

Kastelán není povolání, kastelán je stav. A jak zde níže lidé píší, že pro někoho tam bylo mnoho sprostých slov, no ano bylo, ale ku*va pr*el já bydlet na zámku a zažívat takové věci tak se z toho dočista po**ru.

olma
19.10.2016 1 z 5

Deník kastelána jsem četla po aristokratkách. Proto jsem čekala něco jiného. I když jsem pochopila, že čtu zcela něco jiného, nepochopila jsem co pan Boček chtěl touto knihou sdělit.

marion111
16.10.2016 5 z 5

Evžen Boček mě touto knihou překvapil, čekala jsem podobný humor jako v Aristokratce, ale je to úplně jiny styl psaní. Kniha se mi moc líbila, za sebe ji ráda doporučuji.

enigma
09.10.2016 3 z 5

Zástup stěžovatelů pode mnou reptajících na neukončenost knihy, nedovysvětlení událostí a absentující pokračování si dovolím odkázat na název knihy. Literární forma zvaná deník si neklade za cíl vypointování situací, uzavření příběhového oblouku ani dějovou katarzi na konci. Deník zaznamenává časově ohraničenou událost, momentální pocit či emocionální rozpoložení a obvykle končí prostým záznamem k určitému datu. Nemožnost pokračování autor nikdy nepotvrdil.

Olafa
23.09.2016 4 z 5

Mně se Deník kastelána líbil víc než Aristokratky, kde bylo toho nuceného humoru chvílemi až přespříliš. Nevysvětlené jevy mi nevadily, stejně tak i nespisovné a vulgární výrazy, rozhodně nepůsobí nijak nepřirozeně a podle mého názoru trefně dokreslovaly atmosféru.

pepa4081
21.09.2016 4 z 5

Po delší době česká kniha, která se mi opravdu líbila. Je ohromně čtivá, humorná, ale obsahuje i hodně hlubších myšlenek. Jdu si půjčit další knihy tohoto autora. Nanejvýš uspokojivé.

Danago
19.09.2016 1 z 5

No bohužel měla sem co dělat , abych se knížkou prokousala. Nelíbila se mi . A hned šla z domu zadarmo............

raty
24.08.2016 4 z 5

Kniha se dobře četla. Zklamal mě konec - opravdu není další díl?
A hodně mi vadilo, že pan kastelán přemýšlí a mluví jako dlaždič. Myslím že v prostředí, kde se děj odehrává, to vůbec není nutné.

stafbul
18.08.2016 3 z 5

Kniha se tváří jako něco a je vlastně ničím. Rádoby děsivé záhady zámku nejsou nikdy dořešeny, žádná velká duchařina se nekoná a konec je otevřený do nikam. Takže jde vlastně jen o vyprávění o tom, jak se žije na zámku a to ještě ve velmi zjednodušené verzi. Sláva aristokratce...tohle se mi ale nelíbilo.

MagdalénaD
15.08.2016 4 z 5

Jsem z toho taková rozpačitá.
Je to skvělá knížka, parádně čtivá a to určitě nejen proto, že pracuju tam, kde pracuju. Četla jsem a nemohla přestat, dokonce jsem si přála, aby četba neutíkala tak rychle. Spousta symbolů, u kterých jsem dychtivě čekala na vysvětlení, správná dávka vtipu, které jsem se dokázala zasmát i nahlas. Po příchodu návštěvníků se kniha opravdu stala jakousi "biblí".
Co mě ale trochu rozmrzelo, byl konec. Čekala jsem propojení všech záhad a jedno velké velkolepé rozuzlení. Místo toho mě ale čekal závěr, kterým jakoby si autor nechával otevřená vrátka pro další díl, který ovšem nenapsal...