Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11762/mid_denik-kastelana-3Gk-11762.png 4 1133 317

Je mu pětatřicet a jeho znechucení celým vesmírem dosáhlo vrcholu. Odešel do malé moravské vesnice, tři sta kilometrů od Prahy, ze které nikdy předtím nevytáhl paty. Nemá ani páru, co takový kastelán dělá. Ale než se vrátit, tak raději chcípne. Nemá však páru ani o tom, s jakou magickou silou se jeho racionalita a odpor k duchovědám utkají uprostřed zámeckých zdí. Běsi začínají zvedat hlavu.... celý text

Horory , Romány , Literatura česká

Vydáno: , Petrov

369369
369369
03.01.2020 5 z 5

Výborná kniha, jako ostatně všechny ostatní

sodmic
sodmic
07.12.2019 2 z 5

Ctivy pribeh, ale brz konce

Val
Val
03.12.2019 5 z 5

Po Aristokratkách úplně jiné kafe. Miluju prostředí hradů a zámků a to tajemno všude kolem. Pan kastelán Boček mě neustále příjemně překvapuje. Zřejmě po delším čase zavítam na zámek do Milotic, kde dělá kastelána .

Nerevanin
Nerevanin
19.11.2019 2 z 5

Celá kniha vzbuzuje dojem, že autor nabaloval a nabaloval záhady, načež zjistil, že není s to je smysluplně vyřešit, tak předstíral, že mu došel papír. Jinak kniha není špatná, ale to, že končí prakticky uprostřed věty a beze slůvka vysvětlení čehokoli, dojem silně sráží.

Verpax
Verpax
31.10.2019 5 z 5

Opravdu ctiva kniha. Moc se mi libila! Obcas neuvěřitelna, ale výborná!

dia.riedl
dia.riedl
08.10.2019 4 z 5

Psycho Deniska doporučuje...po skvěle aristokratce bylo tohle úplně jiné kafe. Nečekala jsem, že se v knize objeví tak těžká témata, ale autor je umí velmi dobře podat. Nejednou se mi tajil dech.

baty
baty
04.10.2019 5 z 5

Teda, to byl mazec. Od začátku mě to pohltilo a já nedokázala přestat číst. Je to napsané opravdu čtivou formou, která čtenáře nenechá oddechnout. Fakt super čtení.

tonysojka
tonysojka
12.09.2019 4 z 5

Na prvotinu velmi dobrý pokus o horror v prostředí českého zámku.Svými vnitřními problémy mi vypravěč trochu připomínal hrdinu z Kingova Osvícení,ale v tomto případě jde spíš určitě o náhodu než inspiraci.Před tímto jsem četl autorovy Aristokratky a jsem příjemně překvapen rozsahem kvalitního psaní v lehkém žánru humoristickém i hororovém.
Jemné stupňování napětí,chladný popis tzv.poltegraist.událostí,sobectví ,pesimismus vypravěče a jeho odmítání "zázraku" ve vlastní rodině a na druhé straně zkušenost první zpovědi činí z vyprávění celkem působivý zážitek.Škoda náhlého ukončení,velmi by mě zajímal další vývoj postavy při jeho poznávání,že realita není jen to ,čeho se dotýkáme a vidíme.

aneta.giraffe
aneta.giraffe
07.09.2019 5 z 5

Na obalce knihy se pise, ze cteni kastelanskeho deniku je na jeden zatah. Tak to sedi. Zacala jsem v patek pred spanim,v noci se mi o tom dokonce zdalo. :) Docetla jsem druhy den po obede. Skvele!

KatkaB77
KatkaB77
14.08.2019 5 z 5

Příjemné prázdninové čtení, celkem mystické, člověk by se teď bál přespat na nějakém starém zámku.

Lasi808
Lasi808
13.08.2019 5 z 5

Velmi poutavý a silný příběh, ve kterém se prolíná reálnost dnešního světa a nadpřirozeno. Velmi čtivě a "bez vlnek" napsáno, byl problém od čtení odejít. Vtip zde nehledejte, i tak je ale prožitek zaručen. Vřele doporučuji, jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

Stanas513
Stanas513
12.08.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla už včera, ale nějak jsem z ní měla divné pocity. Pokud se to čte jako deník, tak ano. Pokud očekávám knihu s dějem, potom mi nějak uniká smysl. Na zámku se dějí divné věci a nikdo neví, proč. Občas vtipné narážky, občas (a to převažuje) smutné události, manželská krize. Je tam ze všeho trochu, ale smysl mi stále uniká...dost depresivní čtení.

Mysias
Mysias
07.08.2019 5 z 5

Ta knížka je prostě super. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne u vody a nemohla se odtrhnout. příběh se i vyvíjí, ač je to deníkovou formou. Naprosto mě kniha vtáhla, postavy oslovily. Dokonce ji máme s dětmi jako prázdninové čtení (větší děti), kdy milují předčítání. Trocha duchařiny, napětí, suchého humoru. Prostě super.

Marryzlis
Marryzlis
02.08.2019 4 z 5

Vtipný, strašidelný, krátký, sakryš. Jen ten konec mi zabránil dát pět hvězdiček. Leda že by naznačoval, že bude pokračování (moc prosím, ať je to tak, chci ještě!).

Burinkacdbd
Burinkacdbd
18.07.2019 4 z 5

Takové hořkosladké vyprávění, které jsem četla až po aristokratkách. Tahle kniha s humorem moc společného nemá. Kromě spousty věcí "mezi nebem a zemí" a mraky běžných starostí jak zajistit chod celého zámku jsme se setkali i s "kolektivní halucinací" (či jak mám nazvat např. nemocniční anabázi s dcerou). Konec je víceméně otevřený, tak si umím představit i pokračování "po letech".

Přečteno: červenec 2019

MakiMel
MakiMel
01.07.2019 5 z 5

Pustila a nechytila. Aristokratka je pro pobavení, ale tohle je výpověď člověka, ze které mrazí. Jen se nemohu zbavit otázky, jak to bylo dál. Jelikož jsem na zámku nedávno byla, tak jsem si celý děj vsugerovala do tamních prostor a opravdu mi běhal mráz po zádech. Vřele doporučuji.

Lucissia
Lucissia
23.06.2019 5 z 5

Přečteno s občas mrazivými pocity. Nevím, jestli se mi kniha vyloženě líbila, ale na pět hvězd určitě je. Zaujme a nepustí. Něco úplně jiného než aristokratka. Jestli jen z deseti procent popsal autor svoje pocity a zážitky, tak tedy pěkně děkuju a nezávidím. Otevřený konec a nevysvětlené události mi v tomto případě vůbec nevadí... Na knížku nezapomenu...

HŠ
10.06.2019 4 z 5

Jelikož jsem od knihy nic nečekala, neměla jsem s čím srovnávat. Zbytečně moc vulgarit, ale krásně psané, místy malinko děsivé.

sarka8245
sarka8245
26.05.2019 5 z 5

Pokud máte rádi Aristokratku, nekupujte, protože budete čekat stejnou řachandu, což tohle není. Pro mě je ale Deník kastelána daleko zajímavější kniha, je v ní hloubka, magie, je to prostě novodobý gotický román, který čtete jedním dechem a nemůžete se od něj odtrhnout. Milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji. A s Aristokratkou mi běžte do háje. Je to jednoduchá zábava, která se spíš než s Deníkem kastelána dá srovnávat s Babovřesky. Tak pokud máte Babovřesky rádi, nepište sem hanlivé recenze na něco, čemu nemůžete porozumět, když čekáte pouze smích.

Eyghon
Eyghon
26.05.2019 1 z 5

Nelíbilo se mi to. V žádném případě to nepatří do kategorie "Humor". Je to smutná až depresivní kniha. Od autora Aristokratky jsem čekal něco lepšího.