Deník fejsbukové matky

Deník fejsbukové matky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291901/bmid_denik-fejsbukove-matky-NzJ-291901.jpg 3 193 66

Deník fejsbukové matky série

Knížka, kterou držíte v ruce, je naprostým unikátem. Je to totiž zřejmě jediná kniha na světě, která je napsaná pouze s pomocí statusů. Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče. Je plná statusů. Obyčejných, ale přesto neuvěřitelných, vtipných, nepředvídatelných minipříběhů, které přináší sám život. Příběhů matky tří dětí, věčně pracujícího manžela, psa, želvy, šneků a několika koček. Matky, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat. Knížka, kterou (a v tomto případě nejde o klišé) napsal s úsměvem na rtech sám život.... celý text

ladyfromskye
02.04.2017 1 z 5

Deník fejsbukové matky se mi hodil do čtenářské výzvy, chtěla jsem prozkoumat ještě stále poměrně nové vyjadřovací médium a těšila jsem se, že by na mě ze statusů mohlo vykouknout něco podobně vtipného jako Prevítem snadno a rychle. Tak jsem to zkusila.
Dopadlo by to mnohem lépe než na 1*, kdyby autorka 1) zůstala jen u rodinných slastí a strastí; 2) některé události nepřipepřovala; 3) vyvarovala se hysterických výlevů v naprosto nevhodném kontextu (viz prohlášení, že už nikdy nesedne do letadla ve statusu oznamujícím úmrtí polského prezidenta a členů polské vlády).
A proč alespoň ta 1*? Ať se nám to líbí, nebo ne, kniha sestavená ze statusů byla velmi dobrým nápadem: jednak je to nové komunikační médium, které prostě nemůžeme přehlížet, a to i kdybychom chtěli sebevíc, jednak, kdyby si se statusy někdo pohrál, mohlo by to být opravdu podnětné dílo (koneckonců, básníci v posledních letech také poměrně hodně experimentují a dílo se jim daří). Navíc některé rodinné příhody jsou opravdu hodné zaznamenání a některé jsou pak hodné i předání dalším lidem.
Další díl či díly však číst rozhodně nebudu, a to i přesto, že rozdělená četba mě obyčejně nesmírně irituje.

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Na této knížce je fajn, že pokud nechcete, nemusíte ji číst od začátku, můžete klidně od konce, od prostředka nebo si jen tak nalistovat, jakou stránku právě chcete. A zaručuji vám, že se pobavíte a zasmějete úplně na každé.
Deník fejsbukové matky se mi moc líbil a je to opravdu originální počin. Sice jsem ji přečetla úplně celou od začátku do posledního statusu, ale to mi nebrání, se k ní kdykoli znovu vrátit. Vím, že mi rozhodně zvedne náladu, pokud bude právě na bodu mrazu.

Nechápu tu spoustu negace kolem knihy. Kdo ji číst nechce, nemusí. Inteligentní čtenář od knihy jistě neočekává hlubokomyslnou četbu, ale chce se pobavit. A tuto úlohu Deník plní na 100%.

luckomar
26.02.2017 2 z 5

Kniha se četla rychle, ale několikrát jsem úplně ztratila pozornost a některé statusy měla problém dočíst. Občas to bylo vtipné, občas jsem si říkala že je to přehnané, občas mi přišlo, že se autorka snaží udělat jen dobrý dojem na okolí... Já nevím.. Trošku bych to prirovnala ke knize od Geislerové.

popeluška
22.02.2017 5 z 5

Kniha se četla rychle a pěkně jsem se u ní odreagovala i zasmála:-) ....líbila se mi a přečtu si určitě i druhý díl......

Mikik
05.02.2017 4 z 5

Za mě to bylo vtipné, oddechové a docela zajímavý nápad to takto vydat. A ruku na srdce, vychovávat ( nebo se o to aspoň snažit) tři malé děti, chce hodně humoru. Autorku obdivuji, že se ještě nezbláznila:-).

TerezaD
29.12.2016 4 z 5

Já jsem s knihou byla spokojená. Samozřejmě každý má jiný smysl pro humor, proto se u toho převážně zasmějí jen matky, které prožívají denně to stejné.
Styl, jakým je kniha psaná, je pro mě oživením.

alena4154
27.11.2016 2 z 5

Jako dobře, párkrát jsem se opravdu zasmála nahlas, ale že bych tuto knihu někomu doporučila, to tedy rozhodně ne.. jako oddechovka dobrý..

bagel
19.11.2016 2 z 5

Zpočátku jsem se párkrát zasmála, pak už to bylo poněkud jednotvárné...

Danae001
14.11.2016 3 z 5

Kniha mne odrazovala již svým názvem, mám k Facebooku averzi, nemám profil a nikdy mít nehodlám....ale jednoho dne o polední pauze jsem jen tak ze zvědavosti po ní ve svém obchůdku s knížkami sáhla, neb jsem zrovna neměla nic rozečteného a musím říct, že už jsem se dlouho u knížky tak nenasmála a proto ji opravdu doporučuji pro její skvělý humor.....ale pozor, myslím, že tento styl humoru pochopí a budou se smát pouze ženy....ženy, které mají zrovna malé děti anebo i trochu odrostlé a ještě mají v živé paměti všechny každodenní peripetie s nimi....tak těmto ženám opravdu doporučuji...i když dnes, kdy vzrůstá trend tatínků dlících doma na mateřské by eventuélně mohla zaujmout i některého z nich...... kniha není žádné hlubokomyslné dílko, ale skvěle pobaví a zlepší náladu a v tomto ohledu ji autorka napsala skvěle.....prostě jen oddechovka

Helianthus
11.11.2016 3 z 5

Velmi oddychové čtení, které ocení nejspíš jen matky s dětmi, protože pokud nemáte čas nebo energii na klasickou knihu, přesně tento formát oceníte.

Ajtakrajta
20.10.2016 odpad!

Takové mrhání papírem by mělo být trestáno odnětím svobody. Splácanina z Facebooku nudici se dámy, která se nějakým záhadným způsobem stala "knihou". Bohužel jsem tento škvár už nalezl i v katalozích veřejných knihoven. A to už je smutné.

LucaRaspberry
12.10.2016 odpad!

Prolistovala jsem tu parádu v knihkupectví a ještě půl hodiny si lámala hlavu nad tím, jak je možné, že to někdo opravdu vydal.

Dixinka
24.09.2016 5 z 5

Ten kdo nezažil, plínkové tornádo, galeje na mateřské dovolené tuto knihu nepochopí. Já dávám vysoké hodnocení za optimismus a pravdivé denní postřehy. Moc se mi líbily i vzpomínky na události roku 2009 - 2011.

MarketV
20.09.2016

Po knize jsem v knihkupectví sáhla ze zajímavosti, cože to bude za ,,skvost´´. Facebook nemám ráda, tak mě zajímalo, co z té modré nádhery vyleze a taky z čeho se dají vydělat peníze. Přečetla jsem namátkou pár stránek a opravdu jsem se zděsila. Pokud paní ještě píše co všechno provedlo její dítě, tak je to ještě docela čtivé. Nevím ale, jestli bych si to jako její dcera/syn chtěla v pozdějším věku číst, vadilo by mi, že o tom vědělo celé moje okolí. Celkově fenomén psát na facebook s prominutím o každém prdnutí opravdu neuznávám. Za druhé informovat celý svět o tom, jak mi pes poblinkal či jiným způsobem znečistil koberec mi nepřijde vůbec vtipné, natož třeba psaní o tom, že některý potomek nebyl úplně plánovaný. Vůči dětem je takové šíření informací opravdu nezodpovědné. Pokud si ovšem celou knihu nevymyslel úplně někdo jiný než maminka nudící se na mateřské dovolené.

ManželéMannovi
24.08.2016 odpad!

Jak je tohle možný. Udělat knihu ze statusů na facebooku. Prolétl jsem v knihkupectví a otočil, aby si tohoto skvostu moc lidí nevšimlo. Když jsou ale lidi schopní číst a hlavně hodnotit např. Deníček moderního fotra pěti hvězdami, tak určitě utratí peníze i za tento skvost. Ještě by ji mohli zvolit za knihu roku. Škoda, že tenhle typ papíru špatně hoří.

Mann

Jana K
06.08.2016 odpad!

Naprosto zbytečná záležitost, škoda krásného křídového papíru, na němž je kniha vytištěna. Nepřestávám žasnout nad tím, co všechno jsou česká nakladatelství schopna vydat, doufaje v komerční úspěch knihy.
V poslední době jsme si zvykli na to, že vydanou knihu má lecjaký blogger či youtuber, ale vydání fejsbukových statusů - to tu ještě nebylo.
Kdyby alespoň bylo oč stát, ale není - kniha mapuje statusy v období tří let (počítám, že se už určitě připravuje pokračování tohoto literárního skvostu) úspěšné FB stránky Deník fejsbukové matky. Nevím, čím si autorka zasloužila, že zrovna její facebook se stal tím úspěšným a knižně vydaným - podle mě jsou to jen rádoby vtipné, poněkud roztříštěně působící komentáře k rodinným situacím, občas dokonce proložené reakcí na právě probíhající aktuální události.

Ellissabeth
17.07.2016 3 z 5

Vtipné čtení, hezčí než Deníček moderního fotra (ten byl na mě občas moc vulgární). Je to takové oddechové čtení, když člověk nemá sílu na nic jiného. A na pobavení pár statusů denně.

Pavlnka
10.07.2016 3 z 5

Takové oddychové čtení.

Nela2
27.06.2016 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Taková oddechovka, ale přitom v ní bylo něco hlubšího - to jak se paní svým dětem věnuje, co je všechno učí... Bylo to podáno lehce, s humorem a originální formou.

Iwíček
25.06.2016 5 z 5

Naprosto luxusní kniha, nad níž se pobavíte, zavzpomínáte a třeba se i zamyslíte :).

2016  54%Deník fejsbukové matky
2017  69%Deník fejsbukové matky pokračuje
2018  74%Deník fejsbukové matky (ne)končí
2018  100%Výlety s tajenkou
2022  66%Deník psa Aragorna

Kniha Deník fejsbukové matky je v