Deník fejsbukové matky

Knížka, kterou držíte v ruce, je naprostým unikátem. Je to totiž zřejmě jediná kniha na světě, která je napsaná pouze s pomocí statusů. Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče. Je plná statusů. Obyčejných, ale přesto neuvěřitelných, vtipných, nepředvídatelných minipříběhů, které přináší sám život. Příběhů matky tří dětí, věčně pracujícího manžela, psa, želvy, šneků a několika koček. Matky, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat. Knížka, kterou (a v tomto případě nejde o klišé) napsal s úsměvem na rtech sám život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291901/denik-fejsbukove-matky-NzJ-291901.jpg 2.6140
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Omega

n.ezn.amy
02. říjnaodpad!

tak vtipnou knihu si představuju úplně jinak. Spisovatelka se snaží o rádobyhumor, ale ten pro mě absolutně nepřišel. Tohle mi přijde celkem slušná zoufalost.

Trina1

Něco bylo velmi vtipné, něco míň, ale opravdu nechápu, proč má někdo potřebu dávat do statusu, co se kde ve světě přihodilo atd. Snad bohatě stačí, když toho jsou plné zprávy, není třeba to psát ještě na fb. Nemluvě o příspěvcích komentujících zdravotní stav kamarádky - to se mi zdá skutečně nevhodné.

Aaloha

Úsměvné čtení na cesty. Na MD jsem byla ve stejné době jakou autorka tak chápu její statusy.

gudaska

Oddechová knížka jak dělaná, jen se člověk kolikrát diví, co jsou děti schopny vymyslet :-D

Tyrkysová

Mezi plusy patří určitě velká čtivost (ne každý umí napsat příběh v pár slovech), humorný nadhled autorky, možnost nečíst příběh lineárně a hlavně to, že jsou to příběhy opravdu ze života... Pořád je to ale souhrn FB statusů, nic víc, nic míň - nelze očekávat zázraky :)

DominaCZ
04. květnaodpad!

Já osobně musím říct, že smutný je nejen fakt, že se jí dovolilo, aby označení KNIHA obdržely statusy na fcb, ale hlavně se mi nelíbí ty příspěvky. Plazení po zemi alá DĚLÁM DĚTEM HADA, masírování zadečků klukům apod. mi nepřijdou vtipné, ale to je asi proto, že jsem nedostála své ženské povinnosti a nejsem zahormonována po dvojičkách.
(jo a smutný je též fakt, že toto má druhý díl).

Lenka40

Deník fejsbukové matky je příjemná oddychovka .Měla jsem ji přečtenou během jednoho dne. Musím říct ,že jsem se občas řádně zasmála a v některých situacích se i poznala . Hlavně takové ty , kdy zjistíte jak se na mateřské dovolené dá pěkně zblbnout. Takže kdo si potřebuje odpočinout od jiných žánrů ,tak určitě doporučuji .

sola_lupa
06.12.2017

Přečtena byla rychle, ale tak nějak mě moc nebavila. Něco málo ze statusů vtipných bylo, ale ten zbytek byl jen komentář k ději vně rodiny a v knize byl zbytečný. Myslím, že 50 stran by bohužel úplně stačilo.

Mišule_11
12.11.2017

Příspěvky maminky, která měla tři děti a o svůj život se podělila s veřejností..některé byli vtipné a člověk se zasmál :D Ale některé bych já osobně si nechala pro sebe!

Zuziiik
06.11.2017

Taková oddychovka.....myslím, že více ji ocení maminky

zoew
30.10.2017

Odpočinkové čtení

SuperSojka
28.10.2017

Je to přesně styl humoru, který mi vyhovuje a který bych praktikovala, kdybych uměla být tak vtipná jako autorka. Myslím, že nejvíce ji docení matky na mateřské dovolené, které si někdy připadají neschopně. Samozřejmě cena je poměrně vysoká na to, že knihu člověk přelouská za hodinu.

gleti
05.09.2017

Vtipná knížka, geniální na relaxaci po dni, kdy děti zlobí, pečeně se spálila a srazil se oblíbený svetr.

roso.mak
27.08.2017

Ale jo. Čte se rychle, pobaví. Asi by mě nakrklo, kdybych za tak krátký zážitek utratila tak hodně peněz, ale knihovnická průkazka snese všechno.

Bubynka
05.08.2017

Čekala jsem od knihy tedy asi úplně něco jiného. Statusy totožné téměř s 80% statusů všech mamin světa, tudíž nechápu, proč byly vydány v knize zrovna tyto, protože nebyly ani extra vtipné a ani nikterak zvlášť zajímavé. Kdyby nebylo čtenářské výzvy, tak ji ani nedočtu :o(

Jana38
04.08.2017

Kniha pobavila.kazda mamina se v nektere situaci urcite pozna,psano s nadsazkou,s usmevem.....

muchomurka
22.05.2017

Některé statusy byly vtipné, některé míň. Ale čekala jsem asi něco lepšího. Souhlasím s komentářem od Luckomar.

KristýnaBook
22.05.2017odpad!

Za mě až moc přitažený za vlasy :-/

ladyfromskye
02.04.2017

Deník fejsbukové matky se mi hodil do čtenářské výzvy, chtěla jsem prozkoumat ještě stále poměrně nové vyjadřovací médium a těšila jsem se, že by na mě ze statusů mohlo vykouknout něco podobně vtipného jako Prevítem snadno a rychle. Tak jsem to zkusila.
Dopadlo by to mnohem lépe než na 1*, kdyby autorka 1) zůstala jen u rodinných slastí a strastí; 2) některé události nepřipepřovala; 3) vyvarovala se hysterických výlevů v naprosto nevhodném kontextu (viz prohlášení, že už nikdy nesedne do letadla ve statusu oznamujícím úmrtí polského prezidenta a členů polské vlády).
A proč alespoň ta 1*? Ať se nám to líbí, nebo ne, kniha sestavená ze statusů byla velmi dobrým nápadem: jednak je to nové komunikační médium, které prostě nemůžeme přehlížet, a to i kdybychom chtěli sebevíc, jednak, kdyby si se statusy někdo pohrál, mohlo by to být opravdu podnětné dílo (koneckonců, básníci v posledních letech také poměrně hodně experimentují a dílo se jim daří). Navíc některé rodinné příhody jsou opravdu hodné zaznamenání a některé jsou pak hodné i předání dalším lidem.
Další díl či díly však číst rozhodně nebudu, a to i přesto, že rozdělená četba mě obyčejně nesmírně irituje.

Šárka5875
13.03.2017

Na této knížce je fajn, že pokud nechcete, nemusíte ji číst od začátku, můžete klidně od konce, od prostředka nebo si jen tak nalistovat, jakou stránku právě chcete. A zaručuji vám, že se pobavíte a zasmějete úplně na každé.
Deník fejsbukové matky se mi moc líbil a je to opravdu originální počin. Sice jsem ji přečetla úplně celou od začátku do posledního statusu, ale to mi nebrání, se k ní kdykoli znovu vrátit. Vím, že mi rozhodně zvedne náladu, pokud bude právě na bodu mrazu.

Nechápu tu spoustu negace kolem knihy. Kdo ji číst nechce, nemusí. Inteligentní čtenář od knihy jistě neočekává hlubokomyslnou četbu, ale chce se pobavit. A tuto úlohu Deník plní na 100%.

luckomar
26.02.2017

Kniha se četla rychle, ale několikrát jsem úplně ztratila pozornost a některé statusy měla problém dočíst. Občas to bylo vtipné, občas jsem si říkala že je to přehnané, občas mi přišlo, že se autorka snaží udělat jen dobrý dojem na okolí... Já nevím.. Trošku bych to prirovnala ke knize od Geislerové.

popeluška
22.02.2017

Kniha se četla rychle a pěkně jsem se u ní odreagovala i zasmála:-) ....líbila se mi a přečtu si určitě i druhý díl......

Mikik
05.02.2017

Za mě to bylo vtipné, oddechové a docela zajímavý nápad to takto vydat. A ruku na srdce, vychovávat ( nebo se o to aspoň snažit) tři malé děti, chce hodně humoru. Autorku obdivuji, že se ještě nezbláznila:-).

TerezaD
29.12.2016

Já jsem s knihou byla spokojená. Samozřejmě každý má jiný smysl pro humor, proto se u toho převážně zasmějí jen matky, které prožívají denně to stejné.
Styl, jakým je kniha psaná, je pro mě oživením.

alena4154
27.11.2016

Jako dobře, párkrát jsem se opravdu zasmála nahlas, ale že bych tuto knihu někomu doporučila, to tedy rozhodně ne.. jako oddechovka dobrý..

bagel
19.11.2016

Zpočátku jsem se párkrát zasmála, pak už to bylo poněkud jednotvárné...

Danae001
14.11.2016

Kniha mne odrazovala již svým názvem, mám k Facebooku averzi, nemám profil a nikdy mít nehodlám....ale jednoho dne o polední pauze jsem jen tak ze zvědavosti po ní ve svém obchůdku s knížkami sáhla, neb jsem zrovna neměla nic rozečteného a musím říct, že už jsem se dlouho u knížky tak nenasmála a proto ji opravdu doporučuji pro její skvělý humor.....ale pozor, myslím, že tento styl humoru pochopí a budou se smát pouze ženy....ženy, které mají zrovna malé děti anebo i trochu odrostlé a ještě mají v živé paměti všechny každodenní peripetie s nimi....tak těmto ženám opravdu doporučuji...i když dnes, kdy vzrůstá trend tatínků dlících doma na mateřské by eventuélně mohla zaujmout i některého z nich...... kniha není žádné hlubokomyslné dílko, ale skvěle pobaví a zlepší náladu a v tomto ohledu ji autorka napsala skvěle.....prostě jen oddechovka

Helianthus
11.11.2016

Velmi oddychové čtení, které ocení nejspíš jen matky s dětmi, protože pokud nemáte čas nebo energii na klasickou knihu, přesně tento formát oceníte.

Ajtakrajta
20.10.2016odpad!

Takové mrhání papírem by mělo být trestáno odnětím svobody. Splácanina z Facebooku nudici se dámy, která se nějakým záhadným způsobem stala "knihou". Bohužel jsem tento škvár už nalezl i v katalozích veřejných knihoven. A to už je smutné.

LucaRaspberry
12.10.2016odpad!

Prolistovala jsem tu parádu v knihkupectví a ještě půl hodiny si lámala hlavu nad tím, jak je možné, že to někdo opravdu vydal.