Deník Dity P. - Kuchařka

Deník Dity P. - Kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123084/bmid_denik-dity-p-123084.jpg 4 139 38

Nemyslete si, že jsem bůhvíjaká kuchařka. Nejsem. Normálně to ke mně přišlo. A strašně mě to baví. Vaření, pečení, kuchařky, řeči o vaření a pak to jídlo! Nepřestávám se divit, když mi všichni nad talířem s jídlem, které jsem uvařila, říkají: Ty jsi bohyně! Ze svých nejoblíbenějších jídel jsem sestavila pozoruhodnou kuchařku a k tomu vyprávím, jak to všechno s mojí láskou k jídlu a vaření bylo. A stále je. Také jsem vytvořila čtyři řady svého vlastního Vyšívaného porcelánu.... celý text

MilaSliacka
10.04.2022 1 z 5

Jednu dobu jsem sledovala pořad Deník Dity P, protože to byl neskutečný bizár. Moje okolí si tuto mojí zálibu mylně interpretovalo jako zájem o Ditiny recepty (ty jsem v pořadu přeskakovala). Netrvalo to dlouho a dostala jsem knihu.

Poctivě jsem jí pročetla se zájmem najít aspoň jeden recept, který bych mohla použít, ale nepochodila jsem. Je to kuchařka pro milovníky ‘poctivé’ české kuchyně, tedy ideálně všechno děláme na sádle, nešetříme plnotučnou smetanou, do moučníků dáváme pomalu víc cukru než mouky a tak dále, tedy přesně to, čemu se snažím ve jménu zdraví svého a své rodiny vyhnout (i když nejsem žádný hipsterský vegan).

Nedojímá mě recept na krupicovou kaši, ani fotka malé Dity, nepotřebuju fotky jídla v životní velikosti a už vůbec ne příběhy ‘ze života’, připomínající volně na sebe navazující asociace, nezajímá mě, čím se Dita krmí po sexu... Co ovšem od kuchařky kromě receptů očekávám, je to, že mi při druhém prolistování nevypadnou stránky z vazby.

Tento výkvět české kulinářské popkultury zkrátka není pro mě.

ivetdos
19.04.2021 4 z 5

Nádherná kuchařka s recepty s příběhem, zacestujete si a namlsáte se už při listování :) doporučuju!

Danago
07.01.2021 5 z 5

Úžasná kuchařka . Jsem nadšená recepty i grafickým zpracováním.

Adris
17.07.2020 3 z 5

Krásné fotografie a zajímavé zpracování. Pro začátečníka bych si přála podrobnější informace (přidej "trochu" mléka - jakože nevim, kolik je na 4 porce trocha), jinak super, tradiční i exotičtější pokrmy. Něco určitě vyzkouším. Sice se mi líbí tematické zpracování jako Americka lovestory, piknik atp., ale prakticky mám radši Snídaně, Obědy, Večeře a třeba Saláty, Pomazánky, Dezerty.

Co mě velice zklamalo je na tak obrovskou knihu neadekvátní lepená vazba, která se mi okamžitě rozpadla v ruce. A nejsem jediná, které se to stalo. Kuchařka nemá být na prohlížení fotek, ale hlavně funkční pomůcka.

Leona333
04.04.2020 5 z 5

,, Je toho moc." Tímto zkonstatováním mě Dita P., vždy při svém vaření v televizi zaujala. Čeho tam dala, je moc? Kvalitních surovin? Vzniklo z toho ,, moc " dobré jídlo?
Kuchařku - kuchařky jsem si koupila a rozhodně nelituji. Jsou v ní skvělé recepty nejen našich babiček. Dobře zformulovány postupy k vaření jídel. A v neposlední řadě, i velice krásné fotky s finálním výsledkem! Mnoho receptů z této kuchařky já, i moji přátelé, známe zpaměti. ; )
Knížku - kuchařku, bych doporučila i jen tak, k prolistování... ; )

Anya636
04.02.2020 5 z 5

Toto je už roky snad moje nejoblíbenější kuchařka. I když jsem podle ní neuvařila mnoho receptů, každé její otevření je pro mě pohlazením na duši. Fotografie a celá grafika je prostě okouzlující a oku
lahodící.

lutze
01.02.2020 4 z 5

rozhodně skvělá kuchařka s pochopitelným popisem všech receptů. Recepty jsou doplněny komentářem kuchařky, který mi připomíná deník patnáctileté holky, která se chystá svými hyperbolami vynahradit chabou stylistiku. Nicméně, je to kuchařka a po vyzkoušení receptů nepochybuji o tom, že skvělá. Jen toho komentáře je škoda...

yonda
18.11.2019 4 z 5

Krásné fotografie, vtipné texty a recepty snadno pochopitelné a snadno aplikovatelné do vaší kuchyně. Nedoporučuji číst nalačno...

MarKy95
19.09.2018 5 z 5

Krásně zpracovaná kuchařka, fotky nafoceny, že má člověk hned chuť něco vyzkoušet. Těším se, až něco vyzkouším:)

JoSvob
15.09.2018 5 z 5

Pani Ditu znam z casopisu z Alberta, a jelikoz me jeji recepty moc zaujaly, zapujcit si tuhle knizku pro me byla jasna volba. A nelitovala jsem. Jednoduche recepty, fotky jidel uzasne. Varit podle teto kucharky je jedna radost. =)

whiolet
26.08.2018 5 z 5

Dita Pecháčková je pro mě kuchařský guru.
Její kuchařka se velmi dobře čte a fotky jídel v ní jsou úžasně propracované.
Za mě je to jedna z nejlepších knížek o vaření

nai.ivka
03.06.2018 5 z 5

Kategorie Právě čtu je u kuchařky úsměvná :) No ale co jiného mám napsat, když ji beru do rukou průběžně? Nádherná kniha jen pro moje ruce moc těžká a není vázaná, to je její jediné mínus. Bojím se, že z ní budou brzy listy lítat.

Petruš999
27.09.2017 5 z 5

Kniha je požitek pro oči /mám jí také rozlepenou/ a pokud podle ní vaříte i pro chuťové pohárky. Jedna z nejpoužívanějších kuchařek mé knihovny.

Marčullkas
18.10.2016 4 z 5

!!! TA VAZBA !!! Knížka se mi během JEDNOHO odpoledne co jsem si ji prohlížela CELÁ ROZPADLA !!! :(

KaterinaJ11
02.08.2016 5 z 5

Jedna z nej kuchařek! Vařím podle ni asi nejčastěji!!Bouhužel vazba u prvního dílu byla opravdu tragická! Ale musím vyzdvihnout chování "asistentek" Dity P., které mi moji rozlepenou knihu vyměnili za druhý dotisk, který má kvalitnější vazbu. Ta první se mi rozlepila hned druhý den, a tato "drží" už půl roku :) Takže palec nahoru, za ochotu a chování!

z.s.novakova
06.02.2015

Spoustu knihkupectví ji zase naskladnilo, cena cca 400-500 Kč. Jen ty tvrdé přebaly se dnes nějak nevedou...

lenkaknel
24.01.2015 5 z 5

Souhlasím, že Deník Dity P. je jedna z nejkrásnějších českých kuchařek, ikdyž Citlivá kuchyně se mi taky moc líbí. :-)

foggy92
02.01.2015

Nejkrásnější kuchařka momentálně na trhu. Jen při prohlížení nádherných velkých fotek se člověku zbíhají sliny. Jako velké mínus bohužel musím zmínit vazbu knihy. Ta je opravdu tragická. Knihu jsem dostala na Vánoce a už druhý den byla celá rozlepená a to byla prohlížena všemi s tou největší opatrností.

Verrrunka
03.12.2014 3 z 5

Kniha je to nepochybně krásná, o tom asi nemusíme diskutovat. I ty texty jsou takové milé a přirozené. Ale to provedení je dost nešťastné. Přece jen bych u kuchařky očekávala určitou praktičnost, pokud bych ji měla aktivně používat. Tohle monstrózní provedení je sice originální a zapamatovatelné, ale pro kuchařku se vážně moc nehodí. Některé recepty jsem si opsala, protože jsou zajímavé a jednoduché, ale dost jsem jich taky vynechala, protože byly až moc "profi". Nejsem siúplně jistá taky cílovou skupinou, protože jsou tam jak recepty pro úplná ucha, tak pak i dost složitější věci. Takové trochu neucelené mi to přišlo, skákání z tématu do tématu.... Ale jistě je to unikát :)

knihamouder
07.10.2014 4 z 5

Pěkná kuchařka velkých tvarů. Vrátila mě do dětství a milých vzpomínek. Nyní, při každodenním vymýšlení, co dobrého k obědu mi odhalila dávno ,,zapomenuté,, recepty. Vše prokládáno fotografiemi zachycujícími nejen jídlo.
Jednoduché, chutné recepty. Za mě zítra buchtičky se šodó :-)

kuchařky fotografické publikace

Dita Pecháčková