Deník citového vyděrače

Srbský spisovatel Dušan Radović řekl: „Jsou muži a muži. Někteří dokáží udělat šťastnými mnoho žen, a některým se s bídou povede udělat nešťastnou jen jedinou.“ František, hlavní protagonista knihy Deník citového vyděrače, se této teorii vymyká, a úspěšně ničí život své (v pořadí již čtvrté) manželky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94471/denik-citoveho-vyder.jpg 4.2346
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Rod

Kniha Deník citového vyděrače

studentice
13.09.2015

Nadprůměrná kniha od této autorky. Při čtení mě místy mrazilo a nemohla jsem se dočkat dalšího zápisku v deníku. Knížka nutí k zamyšlení-jak dobře své blízké vlastně známe...

MartinkaS
03.07.2015

Miluji knihy této autorky, které mají hořkou chuť drsné reality. Málo kdo totiž pluje na svém růžovém obláčku celý život. Kniha vypovídá o tom, jak někteří lidí jsou až extrémně sobečtí a lásku si pletou s tím, jak k sobě někoho (ať už za použití jakýchokoliv prostředků) připoutat. Sobeckost, sebeláska, intriky, manipulování a chorobná žárlivost... člověka až mrazí, čeho všeho jsou lidé schopni ve jménu "lásky"

viva71
22.04.2015

Knížka se čte jedním dechem.

RobertRoberts
11.03.2015

Manipulace, tyranizování, citové vydírání, sebeláska, sebestřednost a bezcitnost. Opravdu si myslíte, že víte s kým žijete?

Kabi
02.01.2015

Další skvělá kniha. Opět bych doporučila většině manželským párům. Některým ženám v mém okolí by to snad konečně otevřelo oči.

jana.hud
20.11.2014

Knížka je skvěle napsaná, ukazuje nám jak jeho,tak její pohled a názor na manželství.
Kdyby nebylo konce knihy (!!!), tak si nemyslím, že byl František až tolik podlý a žárlivý. Jen měl každý jiný názor na manželství. A hlavní hrdinka také nebyla ženou bez chyby. Měla svojí práci, svůj byt, mohla si jít kam chtěla...rozhodnutí být s manželem bylo dobrovolné.
Spousta žen v naší společnosti je na tom stejně, možná i hůře - mají děti, bydlí u manžela a nemají kam utéct.
Knížka mě donutila se zamyslet se nad tímto tématem a ráda bych si o tom přečetla více.

Klára90
01.11.2014

Teda, tahle knížka mě dokázala zvednout ze židle...krásně napsáno, chvilkama jsem opravdu chytala nehorázný vztek na bodlé intriky Františka a říkala jsem si, že to snad ani není možné....smutné je, že to možné je...zároveň jsou v knize i vtipné pasáže, které příběh odlehčí. I když happy endy nějak extra nemusím, u této knížky mě až mrzí, že se slavný happy end nejspíš nekonal...hrozně jsem ji fandila. Sympatická hlavní hrdinka, velmi čtivý příběh. Za mě velmi dobrá kniha

kacaaba
08.08.2014

Tak to byla síla. Pěkně se to četlo, jen mě mrzí, že to nemá jasný konec.

Zorka
20.07.2014

Psychologický profil chorobného žárlivce a psychopata líčený formou dílo v díle. Za mě ano.

mariva
01.04.2014

Zpočátku jsem myslela, že snad půjde o první knihu od Monyové, do které se nezačtu. Ale od okamžiku, kdy hrdinka otevřela "Deník" děj nabral spád a zbytek už jsem přečetla na jeden zátah. Z knížky mrazí, kam až může dojít žárlivost a potřeba ovládat toho druhého. Určitě stojí za přečtení.

matas888
16.03.2014

Odpočinková četba.

monte
03.01.2014

Kniha se mi velice dobře četla. Kam až taková "láska" může dojít. Ještě, že jsem takového Františka ve svém životě nepotkala.

zdazilek
05.09.2013

zajímavý pohled na život manželů z obou stran. Konec jsem četla velice rychle abych konečně věděla co se stalo. Zatím nejlepší kniha kterou jsem od autorky četla.

dara1111
06.08.2013

Je to asi divné, ale doteď jsem od této autorky nic nečetla, kniha ,,Deník citového vyděrače" byla má první a nejspíš se pustím do dalších. Moc se mi líbila, dobře se četla, je v ní humor, ironie, ale i tragédie poznání, že človek je schopen žít delší dobu vedle partnera, aniž by poznal jeho pravou tvář, že člověka, kterého miluje vlastně vůbec nezná... a to poznání bylo kruté.

verunka32
31.07.2013

Zajímavý příběh. Jedna z těch lepších, které spisovatelka napsala.

VladkaBU
25.07.2013

příběh, který má překvapivé vyústění. Kam až může láska dojít

luky123
29.06.2013

Pro mě rozhodně nejlepší knížka od paní Monyové. Chvílema mě při čtení mrazilo...

meduzka123
07.03.2013

Knihu bych chtěla určitě doporučit, vypráví o pohledu na věc z druhé strany, než ji vidí hlavní hrdinka. Čte se to velice dobře a má to celkem zajímavý konec. Měla jsem z toho až husinu a přemýšlela jsem nad tím ještě i druhý den.

Leskodka
21.01.2013

Kniha je

Dixinka
08.08.2012

Nejhezčí kniha Monyové. Hrůzné. Jen krůček nad propastí jak napsala.

Jiitush
14.01.2012

Nejlepší kniha od Monyové, už jen proto, že se něčím liší od těch ostatních! ;)

Nerissa
03.09.2011

Zajímavé, dobře se to četlo, ale nic co by mě vyloženě nadchlo...

bookcase
25.08.2011

Čtivé a zajímavě pojaté - dvojí pohled na jednu věc.

WEIL
13.08.2011

Vybírá si co se jí líbí, nezabývá se realitou jako takovou, že je složitější, a staří si uvědomit, že v dnešní době každá žena i každý muž vstupují do manželství dobrovolně.
A jestli jsou jako ty hodné, co narazily na syčáka, tak s tím se nesetkávám. Většinou je to oboustranné.