Deník citového vyděrače

Deník citového vyděrače https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94471/bmid_denik-citoveho-vyderace-kyn-94471.jpg 4 478 85

Srbský spisovatel Dušan Radović řekl: „Jsou muži a muži. Někteří dokáží udělat šťastnými mnoho žen, a některým se s bídou povede udělat nešťastnou jen jedinou.“ František, hlavní protagonista knihy Deník citového vyděrače, se této teorii vymyká, a úspěšně ničí život své (v pořadí již čtvrté) manželky.

eliska8413
05.02.2021 3 z 5

Přečteno v době úmrtí manželky. Když člověk ví, co se jí doma dělo, je to až úděsně autentické. V knize se dobře ukazuje obrázek útrpného muže, který se přetvářkou a manipulací staví do role trpícího chudáka, aby mohl ovládat svou mladší a úspěšnější ženu. To, že to vygradovalo až v hořký závěr absolutního podvolení se a závislosti na partnerovi, je takovým smutným mementem samotného osudu autorky.

Baja333
04.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky jsou úžasně napsané a čtou se velmi rychle. To platí i o této knize. Jen ten konec knihy mne vykolejil..... Byl takový - domyslete si sami....

Biba_with_Book
03.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Precteno jednim dechem za jediny vecer. Sel z toho mraz po zadech - nejvic ve chvilich kdy zacal psychopat svoje utoky stupnovat. Nejhorsi na tom je, ze takto nemocni muzi se ve spolecnosti skutecne pohybuji a stale dost zen pada do jejich siti aniz by poznaly, ze je neco spatne (ostatne nebyt toho deniku, Alena by asi dal nemela tuseni o tom, ze za jeji uraz muze psychopaticky manzel - i kdyz by me zajimalo jestli Alena upadla kvuli mnozstvi leku nebo jestli na ni nastrazil nejakou past).

Surmei
29.11.2020 5 z 5

První knížka od Simony Monyové, kterou jsem četla. Její životopis je mi znám, nicméně se mi dosud žádná její knížka nedostala do rukou, což po přečtení Deníku citového vyděrače hodnotím jako velkou škodu. Knížku jsem zhltla během jednoho dne, nemohla jsem si pomoci. A nutí mě se zamyslet nad tím jak se silná žena najednou může stát slabou. To je případ ze života a pro mnohé z nás může být tato knížka otevřením očí a jakýmsi milníkem.

Helena0405
17.08.2020

Na strane 28 som si povedala, že to neveští nič dobré. Manžel sa dokonca spolčuje s matkou proti Alene, samozrejme podáva jej správy takého obsahu, aké vyhovujú jeho záujmom. Matka mu to "žerie" a ani si nedá tú námahu vypočuť si dcérinu verziu. Veľmi zlé. Vadí mi tam aj to, že Alena akoby nemala možnosť uchopiť situáciu do vlastných rúk a pomocou telefónu alebo notebooku si objednať madlá do kúpeľne aj keď jej už je jasné, že na manžela sa v tomto spoľahnúť nedá. Alebo zavolať nejakej kamarátke. Akoby žila v akomsi sociálnom vákuu. To je nebezpečný signál a radšej nechcem vedieť, kam to až zájde. Nemám rada horory.

cukrovka
28.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla již před několika lety. Při čtení mi běhal mráz po zádech čeho všeho je schopen psychopat svou láskou.

nicoolka25
01.04.2020 5 z 5

Dobře napsaná kniha, moje prvni od autorky. Neskutecný, kam az clovek je schopen zajit, aby mel kontrolu nad druhym. Jen mi nevyhovovalo, jak byl psany denik a do toho se vyjadrovala Alena (mohlo to byt napsane napr.kurzivou).

Miretti
02.01.2020 5 z 5

Vcelku drsná sonda do soužití ústředního páru. I když tam bylo plno humorných scén, postupem času úsměv hořkl . Dychtivě jsem četla další deníkové šílenosti psychopatického manžela a hrdinku snad i litovala. To, že byla schopnou podnikatelkou evidentně nestačilo na to, aby poznala, s kým má tu čest.. pán působil poněkud archaicky a neškodně, jenže zdání klame..

Aicha196
07.09.2019 5 z 5

Uzasna kniha, stejne jako vsechny od autorky

monika7105
19.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečtená za jeden den

Jessie26
25.06.2019 3 z 5

Téměř každá kniha na mě zapůsobí a beru si z ní něco k srdci, někdy je to něco poučného, někdy jen zatoužím po vášnivé lásce z románu, někdy se usmívám, jak si lidé dokáží pomoc a jak vtipné situace život přináší.
Tahle kniha na mne působila trošku trpce. Představa že silná žena, které vybudovala prosperující firmu a má finanční zázemí se neumí vzepřít ňoumovi? Ono je lehčí, respektive pohodlnější, v ten daný čas nepodnikat drstické kroky, ale ten čas tak rychle letí, že člověk buď zůstane celý život nešťastný, nebo se pro ten radikální řez rozhodne, až bude úplně vyždímaný a spoustu prázdných let mu proteče mezi prsty... Za mě dobrá a dobré je za tři....

Ana72154
31.05.2019 4 z 5

Začátek nic moc, potom jsem se nestačila divit. Kam až je člověk schopný zajít, aby měl druhou osobu pod kontrolou a dělala jen to co chce on. Chtěla bych vědět, jak by to pokračovalo. To se už ale bohužel nedozvím...

DK197
23.05.2019 4 z 5

Dobře napsaný čtivý příběh, doporučuji.

Pozor jen na utnutý závěr - příběh by si zasloužil propracovanější a nápaditější zakončení. A také zrovna kvůli němu nejsem nadšená z pesimistického pohledu na invaliditu, pokud by se hrdinka držela poslední věty. V týdnech po úrazech je to typické a pochopitelné (to autorka vystihla), ale jako poselství knihy, které z toho díky konci a postoji postav vyplývá, mi to pije krev. 80 %

(Ono se totiž i v křesle dá vypadat atraktivně, pracovat, mít rodinu, cestovat... žít! A ne, že ne.)

zdenaR
20.05.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha (moje první od autorky).
Manipulace, citové vydírání, sebestřednost a bezcitnost - smutné, i takový je život.
V kontextu s osudem autorky o to více děsivé.
Kniha se čte jedním dechem.
Vřele doporučuji.

Monika_cz
10.04.2019 5 z 5

Až děsivé čtení, děsivá láska, děsivá žárlivost.

Janisss
02.01.2019 5 z 5

Moje zatím nejoblíbenější kniha autorky, přečtena jedním dechem - o to víc zatajeným, díky pocitu, jak moc se asi příběh podobá vlastním zážitkům autorky....

LuciKo
24.12.2018 5 z 5

Může obsahovat spoilery: Nemám ráda otevřené konce, uměla bych si ještě 20 stran představit. Přemýšlela jsem, jestli kvůli tomu ubrat tu pátou hvězdičku, ale nakonec mě síla příběhu přesvědčila o opaku. Pointu jsem tak nějak tušila už snad od poloviny knížky, jen to provedení mi nebylo jasné a ani v nejmenším by mě na něj nenapadlo pomýšlet. Mrazivé. Ad poslední věta, doufam, že Alena a všechny ostatní ženy v této situaci nejsou a nebudou rozumné. A jak jsem psala již u Srdcebolů, je to tak smutné, když u toho přemýšlíme, co všechno z toho se mohlo dít o pár ulic vedle v Brně-Obřanech.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Knížka se četla jedním dechem.

Ishir
04.12.2018 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná. Je strašné kam až dokáže člověka dohnat žárlivost.

Aquagirl
07.10.2018 5 z 5

Kruté a smutné... O to smutnější, když člověk ví, jak tragicky dopadl skutečný příběh paní Monyové :-(