Deník Anne Frankové

KOMIKSOVÉ VYDÁNÍ SVĚTOVÉ KLASIKY... Annelies Marie Franková (12. června 1929 - březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován...

Český překlad tohoto grafického deníku čerpá důsledněji než anglická předloha z autentického Deníku Anne Frankové. Projevuje se to zejména v replikách (zachovávají věrněji dikci Anne Frankové, jak ji známe z překladu Miroslava Drápala a Michaely Jacobsenové), ale mnohdy i v komentáři. Tam, kde se
autoři odchýlili od historických faktů v obrazovém ztvárnění, jsme byli nuceni převzít jejich verzi, aby
nevznikl rozpor mezi ilustrací a textem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356996/denik-anne-frankove-c4o-356996.jpg 4.878
Literatura světová, Komiksy, Biografie a memoáry
Vydáno:, Triáda

Anne Frank's Diary: The Graphic Novel (2017)

Počet stran:152
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7474-219-4

Kniha Deník Anne Frankové

Anna27

Miluji komiksy a jsem ráda, ze jsou i s válečnou tématikou.

Gooverka

Už jednou jsem Deníku Anny Frankové pět hvězd dala, a u komiksového zpracování musím také. Dechberoucí příběh ve formě deníkového zápisu je skvěle zpracován v komiksové formě a život celé rodiny tak znovu oživuje. Musím ale říct, že jsem knihu podruhé četla po mnoha letech a mám z ní zase trochu jiné pocity, i když s většinou co jsem si o ní myslela před lety plně souhlasím.

Pistácie

Příběh je silně dojemný, a člověk se neubrání emocím, když si zvolí číst tento deník.Tady je to o to emotivnější, protože je to proloženo obrázky a ilustracemi. Můžeme vidět postavy, a snáze si představit jejich chování, radost, ale i bolest, kterou v úkrytu prožívali.
Je to tak silný a zároveň bolestný příběh, který dodnes nechápu. To prozrazení muselo po tolika letech v zadním domě bolet tak moc. Na druhou stranu je to krásně zpracováno. Skvělé ilustrace, které dobře vedou deník a příběh až dokonce. Líbí se mi, jak autoři komiksu pojali veškeré ilustrace s úctou k autorce deníku a všem, kdo v něm vystupují, a opravdu se nad zpracováním zamysleli (jak je popisováno na konci knihy).

Mařenka147

na spoustě míst jsem neměla daleko k slzám a na konci jsem se neudržela - je to silný příběh

janacheca

Zpracovat tak obtížné dílo tak citlivým způsobem je na hranicích lidských možností a tady se to podařilo. Komix zachycuje jen zlomek Annina deníku, ale toto zkrácení není na škodu. Navodí i tak stejné pocity, jako původní text. Navíc komix obsahuje i několik delších úryvků z originálu deníku. Opravdu povedená kniha pro starší děti a dospělé.

Anie94

Moc krásně zpracovaná kniha. Moc krásné ilustrace, které umožňují i mladší generaci strávit tuto snad již klasiku.

ninahagen

Velmi citlivá a přesto humorná interpretace notoricky známého Deníku A.F.
Ilustrace D.Polonskeho mě totálně vtáhly, prohlížela jsem si je oproti jiným komiksům opravdu detailně a se zalíbením, je to krásně výtvarně propracované a přitom hluboké. Doporučuji pro každý čtenářský věk. Oceňuji i textové pasáže, kde jsou zachovány celé pasáže textů A.F.

čika
31.12.2018

oproti originalu je tato verzia najma pre mladsich citatelov "stravitelnejsia". graficka podoba je uplne super, kvitujem aj to, ze niektore introspekttivne pasaze dennika boli ponechane vcelku. lahodka.