Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/bmid_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3 1046 270

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

Gordonlord
Gordonlord
30.08.2021 2 z 5

Deníček stereotypního a přesto příšerně nesympatického páru, kde jsou ve vztahu "totální kretén" oba dva.

Byla to vážně slabomyslná blbost a většina vtipů, nebo pokusů o vtip, byla fakt trapná. Ale některé se povedly a musím na druhou stranu uznat, že mě stále zajímalo, co bude dál a při poslechu audioknihy mi to v práci poměrně dobře utíkalo.

Nic horšího, ale ani lepšího o tom nemůžu napsat.

Pavouček2
Pavouček2
16.08.2021

Poslechnuto jako audiokniha. Podání Jindřicha mě hodně bavilo, brala jsem to s nadsázkou, že je to aby se člověk zasmál. Nataši vůbec, to mi přišlo trapný kopírování stylu humoru Jindřicha.

Marfulka007
Marfulka007
04.08.2021 3 z 5

Taková klasická oddechovka. Dobře se čte díky kratším kapitolám. Pobaví. A pokud člověk nečeká nějaké hlubokomyslné (což by neměl už jen podle názvu), tak bude spokojen.

Lely
Lely
15.07.2021 3 z 5

Oddechové a nenáročné čtení u kterého se člověk zasměje.

maximus13
maximus13
24.06.2021 5 z 5

Poslouchal jsem jakou audioknihu v autě a náramně jsem se bavil. Byl jsem na silnici asi jediný kdo dodržoval rychlosntní limity, abych mohl co nejdéle poslouchat. Kdo se chce opravdu hodně bavit a smát a také v knize najít i něco, co je mu ve vztahu hodně podobné, tak začněte číst!

EliskaD
EliskaD
31.05.2021 4 z 5

Velmi odlehčené čtení, které nemůže čtenář brát příliš vážně. Veškeré příběhy jsou popisovány s notnou dávkou nadsázky až absurdity. V mnoha případech však vtipy balancují až na hranici trapnosti (a někdy i za ní). Sice nemohu říci, že bych se smíchy popadala za břicho, ale mnoho úsměvných momentů to rozhodně mělo. Navíc mě moc bavilo sledovat odlišné vnímání stejných situací Jindřichovýma a Natašinýma očima.

Malíček
Malíček
23.05.2021 4 z 5

Přidávám se k ostatním komentářům, když knihu hodnotím spíše kladně. Bylo to opravdu jednoduché a oddechové čtení, u kterého jsem se nejednou zasmála. Styl psaní obou autorů mi poměrně dobře seděl, takže kniha hezky plynula pod rukama. Za mě doporučení.

maris123
maris123
23.04.2021 4 z 5

Nenáročná oddychová literatura, u které se dobře zasmějete. Vedle otřepaných klišé se občas zaskví vtipné a výstižné hlášky.

zouharov
zouharov
17.04.2021 3 z 5

Nenáročné čtení, u první půlky jsem se i nahlas zasmála, druhá půlka slabší. Ale jako oddychovka fajn.

kubakubikula
kubakubikula
10.03.2021 5 z 5

Už dlouho jsem se takhle u knihy nezasmála. Samozřejmě že je to přehnané a nadnesené, ale je to prostě dobře napsané. Je to knížka na jedno odpoledne, snadno se čte, člověk si z toho nic moc nevezme a brzy na to zapomene, ale i tak splnila očekávání.

Štěpničák
Štěpničák
28.02.2021 3 z 5

Pohodová, rychle přečtená, oddechovka, jednoduchá... atd. Rozhodně se u ní zasmějete, ale rozhodně k ní přistupujte s nadhledem a z textu si nic neberte. Pohled autora na vztah je naprosto katastrofický, ale to připisuji celkové grotesce, která z daného titulu číší. Nudit se nebudete. Jednohubka mezi náročným čtením.

Ronnie68
Ronnie68
19.02.2021 4 z 5

Nebylo to špatné čtení.... Spíš. Taková oddychovka s vtipem ...

Šebestová3
Šebestová3
16.02.2021 5 z 5

Ideální oddechovka, některé pasáže mě doslova rozplakaly....naštěstí smíchy. Dominik prostě umí a paní Zuzana byla dobrá volba do party!

SilviiM
SilviiM
09.02.2021 1 z 5

Asi nejtrapnější knížka, kterou jsem kdy četla...

Vendy1993
Vendy1993
03.02.2021 3 z 5

no...co si budeme povídat...podle mě je deníček moderního fotra lepší a proto sražené 2 hvězdy. Ale pořád byly pasáže kdy jsem se za břicho popadala ;)

Dave (dejv)
Dave (dejv)
27.01.2021 2 z 5

Dočteno do poloviny. Deníček moderního fotra měl sice také humor, který je dobrý po menších dávkách a nesmí se předávkovat, ale aspoň vycházel z reálných situací. Tady mi to připadalo jako jeden nesmysl za druhým, který nebere konce. Možná by to byl dobrý soubor povídek a možná si občas přečtu další část, ale číst to souvisle je o zdraví.

Pavlina50
Pavlina50
20.01.2021 5 z 5

Další z knih Dominika Landsmana, tentokrát z doby „před Čeňkem“. Po této knize sáhnu vždycky, když se chci uvolnit, jen pobavit a přečíst něco naprosto jednoduchého, u čeho a nad čím nemusím vůbec přemýšlet. Pro mě stoprocentní záruka.
Je to absolutně nenáročná odpočinková literatura, plná vtipných postřehů z běžného života. Hodně mě baví právě srovnání absolutně rozdílných pohledů na stejné životní situace očima mužů a žen.
Od této knihy (stejně jako od všech „deníčků“ autora) nikdy nečekám nic hlubokomyslného, nadsázka je zde přivedena až úplného nereálného extrému, pochopitelně, že s životní realitou už nemá vůbec nic společného. Ale to mi tady naprosto nevadí. Vnímám to podobně jako například bláznivý sitcom „Ženatý se závazky“ – absurdní a vlastně hloupá záležitost, která mě ale vždycky moc pobaví. Myslím, že život není pořád jen o vážných a oduševněných věcech.

nakavusterezou
nakavusterezou
05.01.2021 4 z 5

Věděla jsem, co mám od knihy čekat. Předešlé knihy (které jsem doposud přečetla) pro mě byly uspokojující. Ovšem tohle? Hodně mě to bavilo.

Při čtení jsem se nejednou zasmála nahlas, vyobrazení odlišenosti Muže a Ženy je geniální. Čtenář musí ovšem rozdílnosti - tak, jak jsou podané v knize - brát opravdu s nadsázkou.

Fakt mě to bavilo a po této knize jsem přesvědčená, že v budoucnu sáhnu po dalším kousku.

LadyBirdx
LadyBirdx
30.12.2020 2 z 5

Sem tam trochu vtipná, sem tam trochu trapná, ale snad na každé druhé stránce nějaký překlep.

Kamili
Kamili
20.12.2020 2 z 5

Uf, jsem ráda, že mám knížku konečně za sebou. Přečteno v rámci knižní výzvy, jinak bych se po předchozí zkušenosti s Deníkem moderního fotra, k autorovi znovu nevrátila.

humor partnerské vztahy česká literatura manželství stereotypy muži a ženy

Autoři knihy

Dominik Landsman