Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/bmid_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3 1437 373

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

pablito
19.06.2021 4 z 5

Čtení ze kterého je cítit styl Šimka a Grossmanna. Pobavilo a tím splnilo svůj účel.

petunkav
14.06.2021 5 z 5

Super, vážně super.
Vtipné, opravdu jsem se nasmála....
Jako jednohubka pro odreagování, doporučuji všem, co to zažili.....

andrea7191
04.06.2021 5 z 5

Vtipné, zábavné, ze života. Nevím, jaké je to v písemné formě, jí poslouchala audioknihu a to tomu dost možná přidalo na zábavnosti, protože přednes byl skvělý.

byvalyknihovnik
19.03.2021 5 z 5

Brečel jsem smíchy! Styl psaní mi připomíná Šimka a Grossmana, tento slovní humor prostě miluju. Navíc autor často vymyslí překvapivou a nevídaně vtipnou poentu (ne všechny historky s Čeňkem se skutečně staly). Kdo ještě nemá děti, ať tuto knihu nečte, po přečtení nejspíš děti nebude nikdy chtít. :-D

Tommykc30
13.03.2021 3 z 5

Sérii jsem dlouho odkládal, nyní nastal čas a já mám za sebou první díl, ostatně tahle doba si žádá odlehčení a proto jsem sáhnul po něčem vtipném. Ovšem asi jsem očekával více, všude se o Moderním fotrovi mluví a již i traduje, že je to něco opravdu k počůrání smíchy a vzhledem k tomu, že jsem četl jinou knihu pana Landsmana a sleduji jej na Instagramu, trochu jsem se zklamal. Kniha je svižně napsaná, autor si pohrává s českými výrazy, které dnešní doba neužívá a mladí lidé asi již nebudou znát, ale tím více ke mě přilnula. Formulování vět a hra se slovy je velmi sympatická a lidé narozeni do milénia budou tímto “pohlazeni”. Některé pasáže jsou velmi vtipné a jiné skoro prázdné, asi jako Moderní fotr vyčerpaný a pohozený v koutě Čeňkova pokoje. Pasáže, které se zdají být nejdříve realitou a posléze zjistíte, že jsou velmi barevou představou autora, vám nejdříve vyrazí dech, ale pak se zasmějete a zároveň, pokud nemáte děti i s úlevou oddychnete.. O hvězdu navíc dávám, protože kniha ve mě vyhrabala velmi živou vzpomínku na mou babičku, když jsem u ní trávil prázdniny a chodila se mnou na pískoviště, neuvěřitelný flashback, takže děkuji!

Hall3006
27.02.2021 4 z 5

Kniha mi byla doporučena a dobře zapadla do čtenářské výzvy pro rok 2021 bodu 13. Zasmál jsem se. To byl účel této publikace a ta byla naplněna. Jako otec dvou dětí jsem musel občas zmáčknout slzu při vzpomínkách, které mi vytanuly na mysli při četbě. Ne nebojte, byly to slzy od smíchu. Kdo děti nemá, těžko říct zda by tuto knihu měl číst, minimálně ho tolik nepobaví, maximálně ho odradí od bláznivého úmyslu se rozmnožovat.

Nionne
04.02.2021 2 z 5

Vzhledem ke všeobecné oblibě knížky jsem čekala víc. Autor má nepříjemný zvyk se hodně opakovat, totéž slovo ve větě dovede použít i 4x a když už se mu povede dobrý vtip, obvykle ho dojí až do trapnosti.

Vendy1993
03.02.2021 5 z 5

první díl :D jen si vzpomenu a už se zase chlámu :D skvěle napsané ;) až jsem si vzpomněla na svoje dvě mateřské ;)

Daura
29.01.2021 5 z 5

Myslím, že veľa ľudí v hodnoteniach nechápe čierny alebo suchý humor. Osobne Dominika sledujem na všetkých frontách, napr. i v Divokom Kačerovi. Za mňa je jeho humor veľmi kvalitný a kedykoľvek mi je blbo, niečo si od neho prečítam. Túto knihu som čítala po operácii chrbtice, takže keď ma dokázala dostať do skvelej nálady, zasluhuje plný počet hviezd. Nemám výhrad.

Radkas87
25.01.2021 3 z 5

Je to takova oddechovka, v prvni polovine jsem se docela nasmala a kdyby kniha v tomto duchu pokracovala, dala bych 4*. Ale po te polovine zacala byt takova bez napadu, ucourana a docetla jsem ji jen proto, ze proste nerada nechavam nedoctene knihy. Za povedenou prvni pulku davam 3*. Od autora jsem cekala vic, sleduji ho na fb a tam se mi docela libi.

DominaCZ
14.01.2021 odpad!

Trapný k zblití...

Tealc.EU
06.01.2021 2 z 5

No nic moc, zřejmě to jako muž nemohu docenit :-(

Vlastina528
05.01.2021 5 z 5

Nejvtipnější kniha za poslední roky. Zibura a Landsman vždy rozesmějí.

Deia
31.12.2020 2 z 5

Kniha to je celkom krátka, ale aj tak mi dala celkom zabrať. Vážne som si myslela, že sa mi bude páčiť. Čítať som ju síce začala iba kvôli výzve na @databazeknih (kniha, ktorá má v názve aneb), ale celkom som sa na ňu tešila. Lenže naozaj mi vôbec nesadla. Väčšina príbehov mi prišla taká nasilu, príliš prehnaná, skôr trápna a málo vtipná. Tiež sa tam veľa vecí opakovalo (ako malé dieťa toho asi veľa nerobí, ale aj tak). Toho vracania, kakania, slintania a tak tam bolo až príliš veľa. Proste celkovo mi kniha nesadla. Ako facebookové príspevky si od fotra v budúcnosti (asi) ešte prečítam, ale do jeho kníh sa už púšťať nebudem.

barusa.s
30.12.2020 4 z 5

Humorně popsaný 1.rok dítka okem otce.

lenka7679
17.12.2020 4 z 5

Z počátku jsem u některých pasáží smála, až mi tekly slzy z očí. Bohužel ke konci humoru ubývalo a moc se nebylo čemu smát. Některé věci se neustále opakovaly a nebyly pak již vůbec vtipné. Dávám hvězdy za slzy smíchu ze začátku.

eliska2126
17.12.2020 3 z 5

Tak první knížka z této série. Ani jsem nevěřila, že se to tohohle vážně někdy pustím. A po dočtení si říkám, jakože OK. Žádná bomba, ale taková oddechová četba. Že začátku jsem se taky dost smála, bohužel jak jsem četla dál a dál, tak mi humor v knize začínal být trochu protivný a přišlo mi, že je vlezlý. Autor se snažil být tak moc vtipný, až to bylo občas fakt vynucené.

Makkys
12.12.2020 4 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a bylo to skvěle načtené, pan Švarc má velice příjemný hlas. Knihu jsem poslouchala v práci a i tak sem se u toho nasmála. Někdy mě to přišlo jak ze života protože některé situace byli skoro stejné jak u nás. Kdo by se chtěl od srdce zasmát tak doporučuji. Určitě sáhnu po autorově další knize

Veru.nka
30.11.2020 2 z 5

Ale jo, jako audiokniha k úklidu to není úplně špatné. Člověk se na to nemusí moc soustředit. Nic moc se tam neděje a každý vtip - i ten nevtipný - je ještě pro jistotu dvakrát zopakován, a tak i když posloucháte na půl ucha, nemá vám moc co utéct.
Bylo jen málo situací, kdy bych si řekla, že to je fakt ze života (ale možná mám narozdíl od autora celkem hodné dítě). Přišlo mi, že autor s humorem až moc tlačí na pilu. Osobně příliš nemusím vtipy stavěné v první řadě na zvratkách, slintech a výkalech (a nepřijde mi, že život s dítětem je jen o tom).
Každopádně jak říkám. Jako zvuková kulisa k úklidu to celkem šlo.

whiolet
28.11.2020 3 z 5

Sleduju autora na instagramu, takže mi jeho humor není cizí, tady jsem se, bohužel zasmála málokdy. Občas toho bylo až moc, a místo, aby mi to připadalo vtipné, bylo to spíš trapné. Jindy jsem se však od srdce zasmála a připomněla si i svoje příhody se synem :)

humor zfilmováno výchova otcovství rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti je v

Přečtených2 068x