Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/bmid_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3 1437 373

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

Naďa2411
19.09.2022 4 z 5

Humorná kniha psaná novopečeným tatínkem, který je "donucen" svou ženou být na mateřské dovolené. Některé povídky byly opravdu chlapácky drsné a věřím, že autor pouze fantazíroval.

Roni34
21.08.2022 3 z 5

Dlouho jsem zvažovala jestli 3 nebo 4 hvězdičky (autorovo utrpení vás místy svádí i k deseti hvězdičkám:-),ale nakonec jsem se přiklonila k číslu 3. Knížka moc hezká, vtipná (leč tento humor nemusí všem sednout), každý rodič se v ní zajisté někde najde, ale věřím, že funguje lépe jako blog a vracet se k ní asi nebudu. Přesto si nenechám ujít i druhý díl, protože vám Čeněk i autor svým způsobem přirostou k srdci.

Radka1911
16.08.2022 5 z 5

Perfektní oddechovka například na dovolenou. Knížka se čte jedním dechem a velice mne pobavila.

hana1105
03.08.2022 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem. A takhle jsem se zatím u žádné knihy nenasmála jelikož v brzké době očekáváme přírůstek, tak doufám, že to tak jako v knize nebude vypadat i u nás doma

verka5083
02.08.2022 4 z 5

Dost mě udivuje, že má kniha tak nízké hodnocení, neboť musím říct, že jsem během čtení hodně nasmála. Zároveň to byla taková jednoduchá knihy n letní večery.

Make20
28.07.2022 5 z 5

U knížky jsem se opravdu velmi nasmála. Autor knihy mě baví na sociálních sítích a proto jsem se rozhodla přečíst jeho první knihu. Rozhodně nelituji. Sice sama nemám děti, takže si nedokážu představit, co všechno byla realita a co vymyšlené příběhy, ale každopádně jsem se bavila od začátku až do konce. Mnohem lepší než film.

Alethea_k
14.07.2022 4 z 5

Upřímně nechápu tak nízké hodnocení na DK. Poslouchala jsem jako audioknihu při hraní her, smála jsem se nahlas a bylo to osvěžující. Nic nepřikrášluje, neukazuje se jako otec hero a dokáže si ze svých rodičovských "neúspěchů" udělat legraci.

amejzlík
03.07.2022 5 z 5

Tak u tohoto fejetonu s miminem a fotrem jsem se nachechtala opravdu hodně. Čeněk je parádně nezvladatelné dítě. Jeho táta to bere s humorem a dokáže svoje zážitky umocnit stylem vyprávění, u kterého čtenáři tečou slzy smíchu a popadá se za břicho. Některé fórky mi ovšem připadaly až příliš drsné. Doufám, že život s dítětem není taková pohroma jak je v knize popisováno.

HančaŠ
21.06.2022 5 z 5

Neuvěřitelně jsem se u toho nasmála. S pětiměsíčním miminkem doma jsem se s knihou opravdu v lecčem ztotožnila :D.

vladka321
27.05.2022 2 z 5

Tedy, že bych byla nadšená, tak to asi nejsem. Možná filmové zpracování díky hercům trochu člověka vtáhne. Nicméně, knihy bývají lepší, tak nevím, nevím...

pejty
02.05.2022 3 z 5

Řekl bych, že se to dá označit za povinnou četbu pro nadcházející tatínky a pro muže, kteří plánuji mít děti. Celkem vtipná knížka, která mě opravdu mnohdy rozesmála a ze které mé přítelkyni vstávaly vlasy hrůzou.

Bohužel ale musím konstatovat, že po polovině knihy tak nějak autorovi došel dech a začínal se opakovat s vtipy a měl jsem pocit, že se snaží za každou cenu udělat humor a tak jsem se už spíše musel do čtení nutit.

Sarkablahova1
16.04.2022 1 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Nelíbila se mi. Nutila jsem se ji dočíst. Nechápu, že zrovna tohle má takový úspěch. Humor je dost na sílu. Prakticky jsem se nezasmála. Kniha je poměrně čtivá, ale bohužel mě zklamala na plné čáře.

Cheynn
16.04.2022 2 z 5

Život s dítětem je popsán jako jedna velká série hrozných situací. Až moc přehnané a vtipnost tlačena na sílu, sem tam jsem se zasmála, ale jinak nic moc. Další knihy mě už nelákají.

Aranel15
25.03.2022 3 z 5

Kniha sice byla poměrně vtipná, ale některé autorovi vtípky mi příliš neseděly. Třeba přízvisko "chcípáček" mě opakovaně nadzvedávalo ze židle. Dítě zatím ještě nemám, ale pevně doufám, že život s ním není tak tragický, jak předkládá autor. Také bych možná trochu omezila neustálé dětské zvracení, kterého tam na můj vkus bylo až moc.

Atak
12.02.2022 5 z 5

Velice vtipné, vzpomněl jsem si jak to vypadalo u nás před skoro 17 lety

blazejmartin
09.02.2022 3 z 5

Pro nenáročné zasmání. Příběh ovšem chybí, jedná se jen o humorné popisování problémů, které rodiče moc dobře znají. 4/6

zulvisek
30.01.2022 4 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmála.
Taková oddychovka u které nemusí člověk přemýšlet :-)

-knihomolka-
08.01.2022 1 z 5

Od téhle knížky jsem očekávala opravdu ranec vtipů na základě přečtení několika příspěvků autora, které zvřejnil na FB. Bohužel, moje očekávání Moderní fotr absolutně nesplnil. Zasmála jsem se všehovšudy třikrát a do konce jsem ji dočetla jen proto, že neumím odložit nedočtenou knihu:-) Možná mě dílo nudilo z důvodu, že nemám děti. Nebo proto, že je to jen prostý popis toho, co dítě dělá 24/7 a autor tlačil na pilu a chtěl být za každou cenu vtipný. Bohužel to dopadlo tak, že je to spíš trapné.

Booky84
04.01.2022 3 z 5

Na knížku jsem se opravdu těšila, ale bohužel jsem lehce zklamaná. Je pravda, že jsem se při čtení lehce usmívala, ale to bylo vše. Přišlo mi, že autor se snaží být vtipný za každou cenu, což bylo spíše ke škodě knihy...

Metla
14.12.2021 4 z 5

„Odborníci doporučují několik druhů úchopů mimin. Klokánka, tygříka a podobné nesmysly. Až se člověk diví, jak lidstvo mohlo vůbec přežít, když v minulosti odborníci nebyli a zmatení rodiče nosili mimina držíce je za nohu, za ucho anebo je tahali na laně za povozem po zemi. Nejspíš si tygříka párkrát vyzkoušíte a pak dítě vezmete normálně do náruče s tím, že mu podepřete hlavu. Mimino je chcípák, co nemá žádné svaly, takže hlavu vůbec neudrží. Když ho vezmete bez podpěry hlavy, tak mu klinkne dolů a je hotovo. Hlavička mu upadne a vy budete dlouho bez sexu.“

Praktické poznatky v kombinaci s černohumorným přeháněním, fajn. Přesně tohle jsem v současné době potřebovala – nenáročné, poklesle vtipné, odpočinkové. Pokud tedy zrovna nemáte či nečekáte potomka bez schopnosti postarat se o sebe jakž-takž samostatně. Potom váš smích bude možná trochu hořký až hysterický. Jestliže jste se zatím nestihli rozmnožit, tato kniha je dokonalou antikoncepcí.
Vlastně to není tak dávno, co jsem "Deníček moderního fotra" četla poprvé: necelých sedm let. Krátce před tím, než skřítě předčasně usoudilo, že je v mé děloze těsno a nuda, pročež jsem se poprvé (a doufám i naposled) svezla s patřičným rámusem záchrankou rovnou pod kudlu. Následně propuklo v knize popisované martýrium řevu a nevyspání, akorát toho blití a posrávání skrz naskrz nebylo tak enormní množství. Značnou výhodou děvčátek je absence vodotrysků.
Druhá polovina knížky trpěla syndromem „to už tady bylo“, případně „teď zase zazní / stane se tohle“. Tentýž humor zkrátka nezabírá stejně, když je čtenář konstantně vystavován podobným situacím a slovním obratům. Přinejmenším smršť zvratků, moči a exkremetů měla být zredukována.
Kolik podělaných plen autorovi přihrát? Tři jsou asi málo, čtyři jistě moc, ale je to prvotina, tudíž zaokrouhlím nahoru: 70%

humor zfilmováno výchova otcovství rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti je v

Přečtených2 068x