Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386219/bmid_denicek-moderniho-fotra-3-Che-386219.jpg 4 177 33

Deníček moderního fotra série

< 3. díl

Třetí díl oblíbeného Deníčku moderního fotra je zároveň dílem posledním. Autor bezostyšně přiznává, že o svém synovi Čeňkovi napsal vše, co se dalo, a další dítě ani knihu by pravděpodobně nepřežil. Čeňkovi už jsou tři, plínky zkušeně zaměnil za nočník a svůj vyvinutý smysl pro vytváření domácího pekla dále zdokonaluje. Našemu fotrovi nastává údajně idylické období, kdy péči o hyperaktivní dítě převezme školka a další instituce. Nebyl by to ale Čeněk, aby každou novou situaci nepřetvořil v nový druh utrpení, a nebyl by to fotr, aby i tu nejšílenější situaci neuměl popsat s dokonale sarkastickým humorem.... celý text

trudoš
25.02.2020 5 z 5

Na závěr to nejlepší. Dominik Landsman naposledy (tedy dokud mu nedojdou peníze) zasvěcuje do života moderního rodiče a musím se přiznat, že tentokrát nemám prakticky co vytknout. Jednoznačně nejlepší kousek série. Výrazně ubylo fekálního humoru, slovní obraty ani vtipné příměry se dokolečka neopakují a historek ze života je tentokrát o dost více, než povšechných rad do života. A že stojí za to - zážitek z poutě je naprosto dokonalý, u kapitoly Čeněk má klíště jsem brečel smíchy a když došlo na úklid před příchodem uklízečky, nebo trudomyslné rozjímání nad oblékáním punčocháčů, bot či šál, věděl jsem naprosto přesně, o čem autor píše. A skřítek Sviňáček? I já pevně věřím, že za většinu trablů u nás v domácnosti může on.
Landsmanovu jazykovou vynalézavost jsem si za ta léta zkrátka zamiloval, stejně jako svéráznou ironii, jíž je prostoupeno veškeré vyprávění. Jistě, dělá ze sebe záměrně šaška, ale i to se musí umět a v jeho případě mám jednoznačně pocit, že čím je starší, tím je lepší.

Aicha196
18.01.2020

Cela trilogie se mi moc libila. Posledni dil se mi libil stejne jako ty predchozi. Prijemna oddychovka a predpokladam, ze pouze bezdetni se smeji az se za bricho popadaji. Nedokazu si predstavit, ze bych denne zazivala totez co je popisovano v knize :)

AlbionFoxyFox
17.01.2020 5 z 5

Četla jsem na nudném školení z práce, tlumeněse chechtala do dlaní a jako jediná účastnice jsem odcházela se spokojeným úsměvem :) Landsmanův styl mi prostě sedí.

jana1941
30.10.2019 5 z 5

Super pohodové čtení, když se člověku nechce příliš přemýšlet. Celá trilogie mě bavila, několikrát jsem se zasmála i nahlas. Určitě stojí za přečtení.

5256
25.10.2019 5 z 5

Oddechovka, humor a ironie v 1.
"Nemáte žádný život mimo dítě? Nezoufejte. Lépe sice nebude, ale nakonec si zvykne každý..."

Alex.rrr
03.09.2019 4 z 5

Závěr série už je spíše takový vyprávěcí a je vidět, že už nejsou ani ty zážitky s dítětem tak brutální. Knížka se mi i tak moc líbila a lámala jsem se smíchy v určitých pasážích ze života.

Marketplace
11.08.2019 4 z 5

Asi je to jako u filmů. Jednička byla nejlepší a smál jsem se, až jsem brečel. Dvojka podstatně slabší. Trojka je ve druhé polovině lepší a občas se zasmějete. Takže 4* a jestli je to opravdu poslední díl, tak je to celkem pěkná trilogie. Jinak by to chtělo asi další dítě :-D

novina
06.04.2019 3 z 5

Myslím, že víc už z toho autor nevytříská, teda pokud si s Natašou nepořídí další dítě :-)

Janinnka
23.03.2019 4 z 5

Knížka si drží svůj standart svébytného humoru, kterému i když nechcete,tak se prostě musíte smát. Za mě druhá polovina lepší a vtipnější, takže je třeba vydržet. Doporučuji číst i samotě, protože ja ji četla cestou v autobuse a asi spousta lidí si musela ťukat na čelo, čemu se pořád tak směju.

oluskace
16.03.2019 4 z 5

Super, oproti druhému dílu u tohoto jsem se zase dost zasmála :D Takže super

Knižní střípky
18.02.2019 2 z 5

Tento díl jsem četla skoro měsíc, mezitím jsem přečetla asi 15 jiných knih, pokaždé jsem ho vzala do ruky, přečetla pár kapitol a zase odložila. Nicméně nakonec jsem ho tedy dočetla, ale za mě nic moc. Buď je u mě již "přefotrováno" nebo to opravdu bylo slabé.

čef
18.02.2019 5 z 5

Patřím mezi ty, podle autora velmi divné, kteří začali deníček MF číst až od třetího dílu. To však asi nevadí, řezal jsem se pravděpodobně úplně stejně jako bych ho četl od prvního, zvláště návrat z hospody byl úžasný a těžko se dočítal. Ale i ostatní části byly náročné – dobrodružství uťápnutého fotříka, který si sex každý první pátek lichého měsíce, musí péčí o malého ďáblíka Čeňka těžce zasloužit, se hodně těžko, pro stálý smích, dočítaly. Nesouhlasím s autorovým tvrzením, že je dyslektik a dysgrafik s poruchou soustředění, naopak je výjimečně vtipný a kdo se jeho příhodám nesměje a neskáče, není Čech!

Alena_S
05.11.2018 4 z 5

Přišel čas loučení s Deníčkem. "Trojka" příliš nepřekvapí, i když stále pobaví. Jen mi přijde, že se tam trochu prolínají časová období, nejdřív prý Čeněk všechnu energii investuje jen do alotrií a konzumace písku namísto vývoje a chvilku poté mluví v souvislých větách... Ale doufám, že milého "sígra" v nové školce nepřerazí a tatíka nepřestane psaní bavit, takže o nich ještě někdy uslyšíme. ;-)