Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248230/bmid_denicek-moderniho-fotra-2-VRr-248230.jpg 3 517 109

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trably a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

kamila5406
kamila5406
25.02.2020 5 z 5

Knížka nadchla a pobavila

Laserus
Laserus
12.02.2020 5 z 5

Nejlepší kapitola Čeněk v obchoďáku ta je nejlepší

burg
burg
24.01.2020 5 z 5

Čtenářská výzva 2020...
Musím říct, že pokračování mě nadchlo úplně stejně, jako první díl. A protože jsem první díl používal jako sondu do života čerstvého fotra a hlavně jako poučení i pro mě (protože mě to taky čekalo), tak tady jsem knížku bral jako náskok k tomu, co mě zhruba za 7 měsíců čeká - až naší Markétce bude rok :)
A opět jsem se při četbě chlámal jako prosťáček a opět jsem ty nejlepší pasáže (vaření, bobování a vysvědčení) předčítal v práci na odpolední. Holt se to tam svinsky táhlo a tahle knížka mi přišla přesně k duhu.
Těším se na další díly!

katallinka
katallinka
07.10.2019 5 z 5

Tak jsem si zase jednou pobrečela smíchy. Nejlepší (nejubrečenější) část je rozhodně fotrova kuchařka! Moc mě kniha bavila a zvedla náladu

Bustedka
Bustedka
19.09.2019 2 z 5

Jsem docela náročná čtenářka. a tyhle vyumělkované scény rádoby ze života mě nějak přestávají bavit... Takový špatný standup

gudaska
gudaska
30.08.2019 3 z 5

První díl se mi líbil víc, teď už čtu abych věděla, jak to dopadne :)

Alex.rrr
Alex.rrr
07.08.2019 4 z 5

Naprosto skvělé sarkastické čtení. Přesně tak si představuju, že asi mateřská dovolená bude vypadat. Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi i trochu černější humor a z dětí se jen tak nepo... :)

Cher
Cher
01.07.2019 3 z 5

Tenhle díl byl o něco lepší než předchozí. Historky byly více pravděpodobné, i když některé části se opakovaly.

oluskace
oluskace
05.03.2019 3 z 5

U prvního dílu jsem se bavila víc. Ještě si chci přečíst třetí ze zvědavosti. Ale asi to mělo skončit prvním dílem

Falda
Falda
14.02.2019 4 z 5

O něco slabší než první díl, ale je to opět příjemná, usměvavá oddechovka.

jana1941
jana1941
17.01.2019 3 z 5

První díl byl lepší, ale i tak je to fajn čtení

Nunynka
Nunynka
14.01.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Víc jsem se zasmála. I když na druhou stranu se mi Čeněk začíná trochu prejidat. Ale vzhledem k tomu,že mám dva malé syny,tak se mi knížka četla dobře a i poslední díl si přečtu.

trudoš
trudoš
15.12.2018 3 z 5

Druhý díl Deníčků mi už přišel slabší, hlavně proto, že Dominik Landsman poměrně záhy vyčerpá nové náměty a už po prvních třech kapitolách sklouzne do opakujícího se stereotypu zoufalého otce a jeho rozjíveného klučiny. Přestože jsem si užíval historky z různých příhod, samotné eseje o tom, jak je mateřská peklo a co všechno s malým Satanem dělat lze či nelze, mě už tolik neoslovovaly. A změna úhlů pohledu na tom nic nezměnila.
Co mě ovšem nadále baví je autorův humor, především jeho kulantní hrátky se slovy, kdy se nepotřebuje uchylovat k vulgaritám, aby přesto přišel o bobříka slušné mluvy. Zároveň jsou z většiny jeho zážitků cítit životní zkušenosti, třebaže nadsazené do ad absurdum. I když kdo ví, něco člověk zkrátka nevymyslí, maximálně přidá špetku ironie, aby se z toho definitivně nezbláznil. Například etuda o samostatnosti a obouvání je naprosto dokonalá. Kdo si kdy prošel „rodičovskou dovolenou“, jistě ty chvíle absolutního zoufalství nad nespravedlností vesmíru dobře zná.

PetK
PetK
20.11.2018 4 z 5

Audio pro mě bylo zábavnější než čtení. V rámci žánru, kterou je oddechovka, je to dobré, vtipné, všem občas zoufalým rodičům doporučuji. :-)

Layyen
Layyen
01.11.2018 4 z 5

Vtipný, ujetý, někdy trochu trapný ale pobaví:)

Honey0105
Honey0105
15.10.2018 3 z 5

Znovu mohu napsat: Úsměvné.
Kniha je skoro kopií dílu prvního. Nic převratného, nového, ale situace stále úsměvné. Příjemné odreagování, ale žádný zázrak. Každopádně poslední strana pobavila hodně.
Až budu znovu potřebovat nějakou oddechovku, tak mile ráda sáhnu po nějaké další autorově knize.

Kat.Ru
Kat.Ru
26.08.2018 5 z 5

Za mě super oddychovka :).

Andrea1987
Andrea1987
13.08.2018

První díle této série mne naprosto nadchnul a byly pasáže, kdy jsem oprvadu brečela smíchy....možná to bylo dáno tím, že jsem nevěděla co od knihy čekat. Druhý díl mi přijde poněkud slabší. Některé pasáže jsou opravdu hodně nadnesené a opakující se.
Nicméně i zde byli pasáže u kterých se zasmějete.

nakavusterezou
nakavusterezou
13.08.2018 2 z 5

Už mi to nepřišlo tak vtipné jako díl první. Občas jsem se zasmála, to ano, ale ve většině případech mi autorovo přehánění přišlo už až moc.

Autor se snažil být vtipný, ale místy to už bylo přes čáru.

Veru.Viti
Veru.Viti
25.06.2018 3 z 5

Deníček moderního fotra je prostě Deníček moderního fotra. První díl jsem v ruce neměla. Dostal se ke mně rovnou až díl druhý. U některých kapitol jsem se nahlas smála, u jiných jen kroutila hlavou.

deníky humor vývoj a výchova dětí rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech je v