Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248230/bmid_denicek-moderniho-fotra-2-VRr-248230.jpg 3 518 109

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trably a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

Tommykc30
22.03.2021 3 z 5

Druhý díl mi přišel o něco zábavnější, možná to bude jako s vínem.. Prvnímu dílu jsem dal hvězdu navíc za oživení téměř vytěsněné vzpomínky z dětství což způsobilo, že oba díly hodnotím stejně. Autor má v sobě humor a způsob vyjadřování, který je mi velmi blízký. Hra se slovy a používání určitých výrazů a jejich kombinace dokáže zahřát. Jen se stává, že v některých částech ten humor někam mizí a zůstává prázdné místo. Možná vyprázdněné z důvodu vyčerpání, které způsoboval ten malý satan. Těším se na další pokračování, které jsem již načnul.

Vendy1993
03.02.2021 4 z 5

také velmi vtipné, ale četlo se mi to trochu hůř než první díl...ale je hezké si díky tomu vzpomenout na vlastní mateřské ;) naštěstí pro mě já žádného Čeňka doma nemám :D

madem
30.01.2021 3 z 5

Pro mě nejslabší z celé série. Nápad se vybil v prvním dílu, tak se dál jen popisuje, co se vlastně děje otcům na mateřské.

dancadragneel
21.01.2021 5 z 5

Vtipná knija

DominaCZ
14.01.2021 odpad!

Tohle už nebylo na poblití, ale na posr*ní.

Bediczek
14.01.2021 2 z 5

Tahle kniha vlastně jen recykluje to co už bylo v prvním dílu stále dál až je to úmorné. Čeněk stále zlobí, je to sígr a vytváří situace, které se v reálu určitě takto neodehrály. Ta nereálnost těch situací je to co tomu asi nejvíc ubližuje. Občas jsem se zasmál, ale bylo to právě u těch scén, které mi připomínají můj vlastní život rodiče.

lenka7679
17.12.2020 3 z 5

Tato kniha je již výrazně slabší. Opakující se fráze, tlačení na pilu a celkově to prostě vyznívá nuceně. I tak nezatracuji a zkusím dalším knihu.

mia.com
19.11.2020 3 z 5

Je to trochu slabsi nez prvni dil, ale stale jsem se asi polovinu knihy smala nahlas. Sedi mi autoruv styl psani a humor, ale druha pulka knihy mi prisla, ze je zase furt dokola to same, jen aby se splnil urcity pocet stran. A opet pevne doufam,ze je kniha psana HODNE s nadsazkou :D

musivila
10.11.2020 3 z 5

Kniha je psaná s humorem, nadsázkou a ironií. Tak jsem k ní také přistupovala.
V určitých chvílích jsem poznávala svého dvouletého syna a sama sebe v obdobných situacích např. převlékárny v aquaparku, 10 nejpoužívanějších vět, poklad z pleny rozmazaný po postýlce, dětské hry, dredy = malý rasta :-) Neštovicovou párty jsme nezažili, ale ta příhoda mě dostala :-) Takže v knize jsou rozhodně pasáže, u kterých jsem se pobavila. Přesto jsem si ji musela dávkovat, vždycky pár kapitol, aby si udržela plně mou pozornost. Ono je pak té nadsázky a ironie trochu moc a začíná to být nudné.

Medvědářka
03.11.2020 5 z 5

Psáno s láskou a s potřebnou ironií. Bavila jsem se nejen já, ale i přítel.

Miretti
01.11.2020 5 z 5

Zdá se mi, že mnoho čtenářů zde to bere moc vážně:) samozřejmě fotr bude vždy fotr, na tom snad nejde hledat něco nového. Proto si ho davkuju po dlouhé době za účelem nenáročné četby, ve které nehledám nějaká moudra či vyšší laťku.Vždy se u toho nasměju , Dominikův humor mám prostě ráda.

Metcheque
12.07.2020 3 z 5

Je vidět, že téma se vyčerpalo. Už je to jen mlácení poloprázdné slámy, kdy tu a tam vypadne vtipné zrno, další díly už ovšem bestseller nepřinesou.

Zdeniczka
11.06.2020 3 z 5

U prvního dílu jsem se kolikrát dost nasmála, druhý vnímám jako už malinko slabší, leckdy přehnaný. Ale pobavil také, to jo. Občas juknu i na ksichtknížku, kde jsou aktuální příspěvky, taky se zasměju. :)

TajemnýSmrad
09.05.2020 2 z 5

První díl mě bavil a tak jsem otevíral dvojku s očekáváním úrodně rozvodněných očí od smíchu, nekonečnou zábavu a spoustu originálních postřehů ze života otce a dítěte staršího jednoho roku...

No a ono to bohužel nepřišlo. Témata a hlavně vtipy se hodně opakovaly z jedničky a originality bylo málo... Ano občas jsem se zasmál, když byl malý lumen Čeněk komparován s dětmi stejně starými, jinak ale za mě až příliš mnoho šedi a málo kdy skutečně zábavný prvek, u kterého bych si řekl: "Jo, to znám, to máme doma stejně."

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Po prvním díle, kdy jsem kolikrát doslova slzela smíchy, jsem byla velmi zvědavá na pokračování. Jednička nastavila laťku opravdu vysoko, a dvojka nezklamala :-) opět vtipné, zábavné a výstižné.

Jane007
26.03.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, ale mám z ní rozporuplné pocity. Přijde mi, že v některých pasážích se autor snaží být za každou cenu vtipný. Jako oddechovka to ujde, ale stačí přečíst jednou.

wotana
20.03.2020 1 z 5

Dost hrozný, scény vyumělkovaný a to není nic pro mě. Jako jooo místy jsem se i zasmála, ale to bylo tak málo, že se tím špatný dojem z knihy nesmazal :-(

Daenerys
09.03.2020 5 z 5

Výborně jsem se bavila, stejně jako u prvního dílu. Pro matku na rodičovské příhodná a podpůrná četba - v některých situacích se úplně vidím :-)

Ana72154
08.03.2020 4 z 5

U knihy jsem se velmi nasmála. Vypadá to že, další díl bude ještě zajímavější... :-D

Ronnie68
06.03.2020 5 z 5

zajímavé a zábavné čtení ...

deníky humor vývoj a výchova dětí rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech je v