Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248230/bmid_denicek-moderniho-fotra-2-VRr-248230.jpg 3 518 109

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trably a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

Evkaha
28.05.2023 2 z 5

Na nudu v čekárně u doktora dobrý. Jo usmála jsem se párkrát, ale že by to bylo až tak vtipné... spíš opět přehnané

JointlieKat94
18.05.2023 3 z 5

Celkově to na tři hvězdičky stačí.

Kniha mi zaplnila čas při několikahodinové jízdě autem, dokonce i při čekání u zubaře.. ale nijak mě tedy nedostala. Vlastně ani nepřekvapila, jelikož je dost podobná knize první.

Ale ano, bylo tam pár "vtipných" momentů, jen ne tolik, kolik bych u humorné knihy vyžadovala.

ANATS
26.01.2023 5 z 5

Tak trochu odlehčit ve čtení...

Deníček byla správná volba, a líbila se mě víc než první díl.
Bylo to fajn, bylo to vtipné.
Pět hvězdiček zasloužených :-))

Roni34
01.01.2023 3 z 5

Druhý díl je ve stejném duchu jako první kniha, ale už se tu vtípky opakují a přestává to být ono. Lehce mi vadí často užívané slovní obraty typu: tuto apod. Poznámky o Čeňkových výkalech v každé kapitolce už asi také stačí, i když ono na to při mateřské opravdu narážíte neustále. Jako blog to funguje trošinku lépe. Přesto čerstvým rodičům doporučuji. Je fajn vědět, že v tom nejste sami. Odpočinkovka, není to čtení na zhltnutí jedním dechem, spíš kapitolka opravdu jako relax.

Laerry
25.11.2022 5 z 5

Druhý díl je opět plný skvělého drsného černého humoru, kterému ale člověk musí přijít na chuť. Čeněk nám už povyrostl a začal chodit, což slibuje ještě větší trable, než v prvním díle. Ale jak už to bývá, první díl se svým originálním nápadem lze jen těžko překonat a počáteční kouzlo trochu opadne, ale i tak se jedná o velmi humorný počin, který rozhodně nezklame.

xhonzik
27.10.2022 2 z 5

První díl super. Tenhle byl zbytečný. Rádoby vtipný.

Naďa2411
26.09.2022 4 z 5

Četla jsem hned po prvním dílu, kniha vhodná na odpočinek a relax. Dobrý pohled z pozice muže, který se ocitá v ženských situacích.

NymphMaeve
25.08.2022 4 z 5

Ačkoliv mám za sebou již několik knih od Dominika Landsmana, první díl Moderního fotra mezi nimi není. Přesto jsem se s chutí pustila do druhého dílu a vůbec to nevadilo. Moc jsem si užívala každou stránku a opravdu se kolikrát i v autobuse nebo v metru nahlas rozesmála. Musím říct, že autor neváhá zajít do krajností a hnát humor za hranice možného i nemožného a to je na tom to originální a neskutečně zábavné. Určitě si po druhém díle dám i první a až budu potřebovat v budoucnu zvednout náladu, pustím se i do Karantény. Děkuji za knihy jako je tahle, protože odpočinek od vážných témat či detektivek a hororů je prostě třeba.

Radka1911
16.08.2022 5 z 5

Knížku jsem četla hned po prvním dílu a opět jsem se skvěle bavila. Dávám 5 hvězd.

Walisek
07.06.2022

na uvolnění super

filolozka2020
26.04.2022 2 z 5

Nejsem nenáročný čtenář, ale knížku se snažím hodnotit v rámci daného žánru a srovnávám s dalšími tuzemskými knihami, jejichž jedinou ambicí je pobavit. Dávám dvě hvězdičky, ačkoli mě svrbí ruka a klidně bych dala jednu nebo i žádnou.
Poslouchala jsem audioknihu a vydržela jsem to asi do tří čtvrtin, na čemž měl podstatně větší zásluhu hlas Filipa Švarce, než ostrovtip Dominika Landsmana.

Historky mohly být vtipné po jedné coby post na sociálních sítích nebo na blogu, jako knížka je to ale až ubíjející a podle mě to zkrátka nefunguje.
Autor od začátku dojí nablblé historky, jejichž pointa je ve většině případů bolestně předvídatelná. Kontinuálně navíc vykrádá sám sebe, případně zkazky o dětech, které tak nějak lidově kolují už léta. (Po jedné to může jakž takž pobavit, ale pokud to čtěte jako knihu, praští vás do očí, jak se neustále opakují stejné "vtípky" i slovní obraty.)
Asi to mělo působit jako zábavné historky ze života, ale bylo to zoufale křečovité a vyumělkované, dovedené ad absurdum a vtipné za každou cenu. Každá druhá kapitola navíc pojednává o tom, kdo se kde pob*il nebo pos*al.
Blahosklonně doufám, že první díl byl lepší, ale číst ani poslouchat se ho nechystám.

petunkav
07.03.2022 4 z 5

Potřebovala jsem právě nějakou oddechovku pro zasmání - a tou tato určitě je.
Trošku už se koncem knihy některé pasáže dost opakovaly, ale jinak pro potřebu zvednutí nálady posloužila dobře.

Atak
13.02.2022 4 z 5

Druhá kniha této série je stále vtipná, ale když čtete obě knížky po sobě ztrácí to již tu veselost dílů prvního. Proto doporučuji udělat větší pauzu potom se začíst do druhého dílu.

Daura
05.11.2021 5 z 5

Mne toto proste vždy urobí náladu a tento humor mi je príjemný.

Doubravka1975
31.10.2021

Skvělé, vtipné počtení na odreagování + vzpomínka na " mateřskou dovolenou" :):):)

Corso
26.10.2021 3 z 5

No tak som si vypocul aj pokracovanie. Ale tak popri niecom co robite sa to da :)
Ak chcete ale knihu humornu s vtipnym nahladom otcovstva na deti, tak odporucam Billa Cosbyho. https://www.databazeknih.cz/knihy/detstvi-228992

Makkys
13.06.2021 3 z 5

První dil se mě opravdu hodně líbil, nasmála jsem se, ale u tohohle už mě tolik věci nepřišlo vtipných ani zábavných. Bylo to už na sílu a tlačeni na pilu. Knihu jsem poslouchala v audio verzi a hodně tomu pomohl hlas pana Švarce kterého mám rád.

andrea7191
11.06.2021 3 z 5

Zábavné, ale už trochu monotónní a jednotvárné. Většina nábojů se vystřílela v prvním díle a tenhle už ho jen kopíruje a parazituje na úspěchu jedničky.

Mini.Baby
29.04.2021 2 z 5

Nevím jestli za to může audioverze, ale smrdělo to trapnem na hony daleko. Samé nereálné příhody. Fotra jsem si i přesto poslechla celého - kvůli panu Švarcovi. Mám jeho hlas ráda

byvalyknihovnik
23.03.2021 5 z 5

Když máte náladu na takovouhle knihu, tak je to prostě zásah do černého! Čeněk nám trochu povyrostl, ale pořád je to ten malý dareba, který svému tatínkovi dělá ze života peklo. :-) Autor neztratil nic ze svého vtipu, mohu jen doporučit!

deníky humor vývoj a výchova dětí rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech je v