Den svatého Ignora

Čtyři postavy tohoto „léčivého románu“ reprezentují čtyři stránky lidské bytosti, které často nedovedeme harmonicky rozvíjet. Recenze: Tato kniha je v lecčems ojedinělá. Nevypadá jako učebnice, ale spíše jako čtivý příběh – a přitom vlastně učebnicí je. Je inspirací, jak si lépe uspořádat postoj k životu a jak lépe vyvažovat jednotlivé složky své osobnosti. „Léčivý román“ – to je podtitul a také těžiště knihy. Jednotlivé složky osobnosti jsou reprezentovány čtyřmi postavami, jež nám dobře popíší podstatu každé z nich. Nelekněte se prosím, když budou jednat nelogicky nebo i trochu schizofrenně. Vstupujeme totiž do oblastí, které pouhou logikou popíšeme jen stěží. Přesuneme-li se do roviny příručky, můžeme říci, že kniha pojednává daleko více o tom, co nám nejčastěji brání dostat se na duchovní cestu, nežli o samotném cíli této cesty – absolutní realitě. Věnuje se rozpoznání toho, které ze svých čtyř složek upřednostňujeme na úkor zbývajících a tím se dostáváme do nerovnováhy. Pjér la Šé'z je psycholog, terapeut se sympatiemi k C. G. Jungovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/116689/den-svateho-ignora-116689.jpg 4.518
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Modrá brána

Kniha Den svatého Ignora

iz67
25.07.2018

Jedna z nejsilenejsich knih, co znám. A to na Vizitu chodím už vic jak 30 let, takže bych o Pjerovi něco měl vědět.

vlkcz
29.04.2016

Ignor je hutný text. Někteří z těch, kteří ho četli tvrdí, že se dá číst maximálně po stránkách, spíš po odstavcích. Takhle těžce mi to nešlo, možná proto, že v mnoha popisovaných zážitcích jsem se nacházel. Každopádně to není kniha, kde by příběh byl v hlavní roli. Autor se naopak občas od všech pravidel vyprávění příběhu úmyslně silně vzdaluje.
Určitě to není kniha, kterou bude nadšen každý. Pro hledající a přemýšlivé čtenáře jde však o nevšední zážitek.
No a Patero nemá chybu:
1. Nemusíš-li běžet, jdi!
2. Nemusíš-li jít, stůj!
3. Nemusíš-li stát, seď!
4. Nemusíš-li sedět, lež!
5. Nemusíš-li bdít, spi!

bláža
17.01.2016

Já knihu sehnala lehce, chtělo to jen pár kliků, myší:) Jsem na stránce cca 24 z cca 300ks a postupuji neústupně dopředu, velmi pomalu, neboť věřte, že metodu rychločtení zde neuplatníte, tedy pokud Vás zajímá obsah. Na úplném začátku mě lehce odradil těžkopádný jazyk...knížka není čtivá, domnívám se-až k samé hranici jistoty, že se jedná o záměr a ne neobratnost autora, však je určena motivovanému čtenáři:) Já osobně jsem knihou docela fascinována:) a za sebe jako středně pokročilého čtenáře doporučuji!

JanTůma
06.01.2016

Člověk se těžce prokousává textem, lépe řečeno - není to běžné lehké čtivo na oddych, ale určitě si tuto knihu zamilujete, protože má v sobě "cosi" nepopsatelného. Já se v tom našel a bašti jí stále. Má to však jeden háček, těžko se shání...

Petr Knotek

Petr Knotek