Deň po Jánskej noci

Deň po Jánskej noci https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149780/den-po-janskej-noci-149780.jpg 5 2 2

Básnická zbierka Deň po Jánskej noci je skromným pripomenutím, že poézia je nevyhnutnou súčasťou nášho bytia. Jednotlivé poetické obrázky pripomínajú nám ľuďom, aké prirodzené je hľadanie zmyslu života, keď padáme a stúpame, tápame v temnotách a ako nám srdce plesá pri zazretí vzdialeného svetla. Deň po Jánskej noci je povzbudením vo chvíli, keď podľahneme sebaľútosti a sentimentu, prestaneme mať radi samého seba a nedokážeme si odpustiť omyly, ktorých sa dopúšťame v mene hľadania a naplnenia svojho cieľa. Deň po Jánskej noci je oslavou božskosti, ktorá drieme v každom z nás. Deň po Jánskej noci spája realitu a sen. Deň po Jánskej noci je prebudením sa do sveta, ktorý sme si sami vysnívali.... celý text

Poezie

Vydáno: , BioBa

Atanone
10.01.2020 5 z 5

Když čtu poezii Vlada Bálinta, naskakují mi v mysli obrazy, stejně jako když poslouchám jeho hudbu. Jistě, nemůžu to říct úplně o všem, protože někdy jen autor ví, o čem píše.

******
Len náhoda
zviedla nás Z poznania,
že aj bez krídel sú vtáci
Tvory, čo krídla majú.
**************

Jako milovnice podzimu nemůžu nezmínit Cirkus jeseň

***
Občas je ti práve tak
Ako na Vianoce
Osamotencom.
Hmla padá jako kameň do vody
a kruhy máš na duši
************

Ovšem opět (po Cirkumspectate) mě nejvíc (kromě věnování ) dostal Prológ a Epilóg.
V Prologu nás autor jen tak rozehřívá.. startuje. Ale pro mě je posleství hlavně v Epilogu. Tak to je. Na počátku bylo slovo. A bude i na konci.

******
Epilóg
Zabudni na to, čo vieš.
Spomeň si na to, čo cítiš

Lessana
16.07.2018 4 z 5

Z básničiek nasádzaných trochu netradične cítiť, že autor má nielen široký rozhľad, ale aj vycibrenú schopnosť vidieť veci v súvislostiach a zachytávať to slovne v nápaditých básnických obrazoch (na ich pochopenie na tom treba byť podobne). Veľmi pozitívne tiež hodnotím fakt, že básne boli písané z vnútornej potreby autora (neznášam pravý opak - umenie pre umenie) a že sú svojím obsahom a posolstvom stále aktuálne. Celkový pocit zo zbierky je mierne nostalgický, taký ako z upršaného dňa, ale určite nie nepríjemný.

Vlado Bálint
slovenská, 1960
2011  90%CIRCUMSPECTATE
2011  90%Deň po Jánskej noci
2014  0%Blázon a Kráľ
2012  0%Náhodné stretnutie (iného druhu)
2015  75%Déjà vu

Kniha Deň po Jánskej noci je v