Den kobylek

Parodický román o drobných amerických měšťácích, kteří se domnívají, že se jejich sen o slávě a úspěchu splní v Hollywoodu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67750/den-kobylek-X4Y-67750.jpg 3.947
Vydáno, Aurora (Praha)

The Day of the Locust, 1939

Kniha Den kobylek

PetrCepek
05.01.2020

Výborná kniha a rovněž film s Donaldem Sutherladem stojí za to.

andrii24
06.02.2019

Hlídejte si svou duši. I slunce je zde klam. V nablýskaných zrcadlech odráží se zmar. Zběsilost se řine po červených kobercích. Neblahý, vyhrocený zvrat. Premiéra Bukanýra odvála třpytivost ducha, přináší na rukách zkrvavené tělo člověka. Nenávistný, apokalyptický stav. Nelze už vrátit to, co pošlapal zfanatizovaný dav. Šok, strach, slzy v očích. Růže z praskliny ve zdi jako mučedník, symbol ztracené lásky, trčí. Černý prach kolem vyztužených kulis fičí. Triumf pekla, dokonalost snu se klidila z cesty.

Pawlisman
22.12.2017

Čte se slušně, je zajímavé, není dlouhé, ale spíše jako taková předloha pro film a vlastně tak jako vše vyšumí. Asi bych nedoporučil a ke knize se nevrátím, ačkoliv jako kniha do vlaku/na dovolenou. Proč ne.

MOu598
12.10.2017

Několik propojených příběhů o lidech v Holly Woodu, o těch na okraji. Tragické. Realistické.
Zvláštně napsané. Hezké.

gacie
03.07.2017

Popravdě nic moc. Postavy me nezaujaly a ani děj nebyl nijak očarující. Bylo to takové plytké a prázdné. Možná to takové mělo být - povrchní, načančané, bez nějakého hlubšího smyslu - mělo to ukázat pravý Hollywood. Napovrch nádherný a uvnitř prázdný.

Palivo
20.08.2016

Nic moc!

I když to bylo dobře švihlý a i když mám rád tyhle novely motající se kolem nějaký totálně vypatlaný femme fatale, tak mě to prostě nějak moc nesebralo. A to především proto, že jsem v tom nedokázal rozklíčovat něco víc. Je s podivem, že když nějakej mrtvej autor napíše o bandě kokotů, kteří jsou úplně k ničemu, tak se z toho nakonec vyklube podobenství a další pindy a Velkým Americkým snu, zatímco když já napíšu něco třeba o vajíčkách, tak to je pořád jen o vajíčkách. Život je zcela očividně nefér.

fikura
10.12.2015