Den kobylek

Den kobylek https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67750/mid_den-kobylek-X4Y-67750.jpg 4 65 11

Parodický román o drobných amerických měšťácích, kteří se domnívají, že se jejich sen o slávě a úspěchu splní v Hollywoodu.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Aurora (Praha)

The Day of the Locust , 1939

Bobobobo
16.07.2022 odpad!

Zbytečný a podle prvních prolistovaných stránek nedobrý a rozbředlý nový překlad jakési Lenky Sobotové; sežeňte si předchozí vydání ve vynikajícím překladu Olgy Špilarové! (Kniha za to stojí.)
Proč se plést do řemesla talentovanějším kolegyním???

petaSk
29.10.2021 2 z 5

Den kobylek měl asi větší význam v dobách svého vzniku. Pochybuju, že dneska si někdo dělá iluze o tom, jak to v Hollywoodu chodí, i když to asi bude vypadat jinak, než v těch 40 letech minulého století, kdy herci uplatnění v němém filmu už nemohli sehnat práci. Díky knize jsem dostala nakonec příběh několika postav, které se k sobě nechovaly hezky a vzájemně se využívaly, ale kritiku Hollywoodu jsem v tom neviděla.

PetrCepek
05.01.2020 5 z 5

Výborná kniha a rovněž film s Donaldem Sutherladem stojí za to.

andrii24
06.02.2019 4 z 5

Hlídejte si svou duši. I slunce je zde klam. V nablýskaných zrcadlech odráží se zmar. Zběsilost se řine po červených kobercích. Neblahý, vyhrocený zvrat. Premiéra Bukanýra odvála třpytivost ducha, přináší na rukách zkrvavené tělo člověka. Nenávistný, apokalyptický stav. Nelze už vrátit to, co pošlapal zfanatizovaný dav. Šok, strach, slzy v očích. Růže z praskliny ve zdi jako mučedník, symbol ztracené lásky, trčí. Černý prach kolem vyztužených kulis fičí. Triumf pekla, dokonalost snu se klidila z cesty.

Pawlisman
22.12.2017 3 z 5

Čte se slušně, je zajímavé, není dlouhé, ale spíše jako taková předloha pro film a vlastně tak jako vše vyšumí. Asi bych nedoporučil a ke knize se nevrátím, ačkoliv jako kniha do vlaku/na dovolenou. Proč ne.

MOu598
12.10.2017 4 z 5

Několik propojených příběhů o lidech v Holly Woodu, o těch na okraji. Tragické. Realistické.
Zvláštně napsané. Hezké.

gacie
03.07.2017 2 z 5

Popravdě nic moc. Postavy me nezaujaly a ani děj nebyl nijak očarující. Bylo to takové plytké a prázdné. Možná to takové mělo být - povrchní, načančané, bez nějakého hlubšího smyslu - mělo to ukázat pravý Hollywood. Napovrch nádherný a uvnitř prázdný.

Palivo
20.08.2016 3 z 5

Nic moc!

I když to bylo dobře švihlý a i když mám rád tyhle novely motající se kolem nějaký totálně vypatlaný femme fatale, tak mě to prostě nějak moc nesebralo. A to především proto, že jsem v tom nedokázal rozklíčovat něco víc. Je s podivem, že když nějakej mrtvej autor napíše o bandě kokotů, kteří jsou úplně k ničemu, tak se z toho nakonec vyklube podobenství a další pindy a Velkým Americkým snu, zatímco když já napíšu něco třeba o vajíčkách, tak to je pořád jen o vajíčkách. Život je zcela očividně nefér.

fikura
10.12.2015 5 z 5

MOC DOBRÉ POČTENÍČKO

Serja
19.10.2014 2 z 5

Chyběl mi tam děj.

Ayllu
29.07.2012 4 z 5

a vůbec nezaškodí shlédnout film z roku 1975 s Donaldem Sutherlandem v hl.roli, který vyzdvihuje veškerou lehkou pitoresknost a hrůzu fabule knihy