Den, kdy voskovky řekly DOST

Den, kdy voskovky řekly DOST https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391003/bmid_den-kdy-voskovky-rekly-dost-yOp-391003.jpg 5 96 30

I voskovky se mohou rozzlobit - tak moc, že začnou psát dopisy svému majiteli Toníkovi. Prostě už nehodlají mlčet! Červená voskovka je k smrti unavená a chce dovolenou. Fialové se nelíbí, jak moc Tonda přetahuje, černou nebaví dělat ostatním barvám obrysy, žlutá s oranžovou spolu nemluví, protože se hádají, která je barvou slunce...Ale Tonda si si s nespokojeností a řevnivostí voskovek umí poradit!... celý text

Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Pikola

The Day the Crayons Quit , 2013

elenai
25.06.2023 5 z 5

V knihovně mě hnedle zaujala, tak jsem ji vzala domů dceři na čtení. Moji milí, dcerka teď nechce číst nic jiného. Je to krásně zpracovaná, barevná, velmi vtipná knížka s prima nápadem, který jsem ocenila i já jakožto dospělé přerostlé dítě. :-) Moc mě
totiž baví se vžívat do rolí jednotlivých voskovek.95%

Lilu_
14.03.2023 5 z 5

skvělá kniha, moc jsme se u ní pobavili

iLuciferie
05.02.2023 5 z 5

Super nápad, krásné zpracování. Jen si myslím, že se dalo vymyslet jako trošku jiný formát (leporelo nebo něco obdobného?), protože takhle je to celkem malá knížka za poměrně vysokou cenu.
Tip - jelikož je přečtení opravdu na chvilku, prosí dcera každou návštěvu, aby si s ní prošla a musím říct, že je to i pro mě dost zábava porovnávat, jak se role "předčítače" jednotliví lidé ujmou :)

IVANA0123
01.01.2023 5 z 5

Nápaditá, vtipná, krásná. Tenoulinká knížečka, která se ale určitě bude líbit. Rozvíjí fantazii a učí děti vnímat předměty, třeba takové voskovky. Škoda, že se občas věci neumí ozvat, aby si jich děti, ale i dospělí vážili. Za mě absolutně kouzelná knížka. 5*
(1/23)

Jackline5
04.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Krátká čtivá knížečka, ve které si nebohé voskovky stěžují na nehezké zacházení přímo jejich majiteli. Rozhodně pobaví a mladší čtenáře případně motivuje k preciznosti u vybarvování nebo správné volbě kontrastu ve výkresu.
Text je graficky zpracován do podoby rukou (a hlavně voskovkou příslušné barvy) psaných dopisů. Dopisy jsou krátké, všechny rozsahem textu odpovídají jedné straně knihy. Na vedlejší stránce je pak dětský obrázek, jako příklad "dokazující křivdu".
V závěru knihy se dočkají všechny voskovky kompenzace, čímž autor vnesl do knihy ponaučení...

mončičák42
17.08.2022 5 z 5

Veselá vtipná nápaditá knížečka psaná hezkou češtinou. Text i dětské ilustrace syna zaujaly a rád v knize listuje. Spor mezi žlutou a oranžovou voskovkou jsme vyřešili sami. Můj záměr, přimět ho trochu ke kreslení, se sice nezdařil (i když jsem voskovky zakoupila), ale hlavně že se nám společně strávené chvíle u knížky líbily.

DK197
09.05.2022 3 z 5

KNIHA: Dám tři hvězdy, protože jsem zjevně nepochopila, co na ni ostatní čtenáři shledávají tak úžasného. SPOILER: Chápu, že má podporovat dětskou kreativitu, ale to k tomu opravdu stačí voskovka, která si stěžuje, že nechce už malovat to, co má její danou barvu? Obzvlášť, když se to téměř na každé stránce opakuje? Mě to nudilo a nejkreativnější mi přišla hádka žluté s oranžovou o slunce a nahá tělová... Která ale ve výsledku rozhřešení nedostala, ne? Za mě slabé, včetně závěru, ačkoli s dobrým záměrem.

uminaa
21.06.2021 5 z 5

Úžasná kniha s krásnymi ilustráciami a spracovaním Kúpila som ju svojej dcérke k meninám, ale nevedela som sa dočkať. Prečítala som si ju sama na jeden nádych a neviem sa dočkať, kedy si ju prečítame spolu. Odpočítavam dni

JHvezda
20.03.2021 5 z 5

Výborný nápad s dopisy psanými jakoby dětskou rukou. Je zábavné sledovat, jací mohou voskovky být kverulanti.

hrdlickova_61
16.11.2020 5 z 5

Mám spolu s malými čtenáři radost, že to tak dobře dopadlo. A mohlo být hůř: Toník mohl propadnout pocitu křivdy, protože on přece žádnou svou barvičku nechtěl zarmoutit a nikdy by ho nenapadlo, že se kreslení voskovkami může takhle zkomplikovat. Mohl se nafouknout a žalovat na jiné kluky, kteří určitě nejsou o nic lepší. Nebo mohl žárlit na svou pečlivější sestřičku, že nepřetahuje a byla za to pochválená. Nebo se mohl zatvrdit a sáhnout po vodovkách, když jsou ty voskovky tak lítostivé a některé i ufňukané a závistivé. Místo toho s nimi ale měl soucit a zachoval se vlídně, všem všechno vynahradil a určitě vymyslel i nějaké nové šaty pro chudáka tělovou.

To v knížce není, ale tím líp – aspoň mají čtenáři o čem přemýšlet. O vcítění a zamyšlení šlo autorovi nejvíc, to je vidět, ale přitom to nebije do očí a neubírá to příběhu na vtipu, nápaditosti a krásné voskovkové barvitosti : o)

muchomurka
01.09.2020 4 z 5

Celkem vtipný příběh s dobrým závěrem. Líbilo se mi, že byl formou dopisů. Jen jak to dopadlo se sporem žluté a oranžové pastelky? :)

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

Naprosto originální a vtipný příběh o tom, jak voskovky napsaly svému majiteli krátké dopisy :D Jako fakt u ničeho jsem se tak dlouho nepobavila jako právě u Voskovek!

janak89
25.03.2020 4 z 5

Skvělá kniha pro sdílené čtení rodičů a předškoláků. Oliver Jeffers zde (ve spojení s Daywaltem) ukazuje, že báječně zvládá i humornou polohu, aniž by byla triviální. Výhradu mám k překladu některých názvů barev (nebo jde o problém špatného barevného tisku?): je jasné, že jednotlivé jazyky kategorizují barvy různým způsobem, ale tady mi připadalo, že občas skutečně nebyly vybrány nejvhodnější lexikální ekvivalenty. Například je bizarní, když si "béžová" stěžuje, že není světle hnědá, ale přitom světle hnědá je.

Aknel26
15.03.2020 5 z 5

Originální knížka plná dopisů od spokojených, přepracovaných, ale i naštvaných a opomíjených pastelek pobavila mě i syna. Hezky jsme si to porovnali i s našimi voskovkami a zkontrolovali jsme, kolik ze kterých ubylo, jen škoda že nemáme všechny barvy (chybí nám bílá i béžová).
Nicméně nejvíc asi syna zaujalo oslovení Tonďasi - snad ho během koronavirové uzavírky školky zapomene a nebude tak volat na spolužáka Toníka!

janinca
11.03.2020 5 z 5

Krásná dětská kniha.
Oceňuji ilustrace-tak jednoduše a dětsky nakresleno. I naše děti, ač nejsou nijak zvlášt výtvarně nadané, se lecčemu přiučily a tzv. obšlehly do své vlastní tvorby!

broskev28
29.02.2020 5 z 5

Toníka a jeho voskovky poznávám v opačném pořadí, než v jakém vznikly, ale to mi vůbec nebrání obdivně tleskat. I tyhle ilustrace jsou skvělé, dopisy jakbysmet a vůbec ten nápad! Smekám před autorem - čekala bych tohle empatické dílko spíše od ženy, ale podle fotografie soudím, že jde o mladého a zřejmě stále dětsky hravého muže.
Každopádně se těším, až si naši malí čtenáři budou u obou dílů lebedit stejně jako já!

lushi
05.02.2020 5 z 5

Perfektní kniha! Vtipná, inspirativní, plná super obrázků.

Litocha
03.02.2020 4 z 5

Krásný nápad, krásné zpracování, zábavné postřehy. Myslím si, že dětem bude blízké, že obrázky vypadají, jako by je kreslily samy, a navíc se ještě přiučí empatii.

Korsika
03.12.2019 4 z 5

Tak tahle knížečka mě vyloženě pobavila. Myslím, že by šla i bez problému rozvinout a nebylo by to na škodu :D nabízí dost místa pro fantazii a společnou kreativitu s rodiči a voskovkami.

Knihomura
27.11.2019 5 z 5

Skvělý nápad - užijte si s dětmi vtipný příběh a parádní ilustrace.

dopisy

Drew Daywalt