Den, kdy jsem zahlídla lásku

Den, kdy jsem zahlídla lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422810/bmid_den-kdy-jsem-zahlidla-lasku-PGF-422810.jpg 4 224 71

Laurie si je jistá, že člověk se na první pohled zamilovat prostě nemůže. Život přece není scéna z romantického filmu, že? Ale jednoho šedivého prosincového dne si z okna londýnského autobusu všimne muže. A on si všimne jí... Ten magický moment, kdy se jeden druhému podívají do očí… A vzápětí autobus i s Laurie ze zastávky odjíždí. Je jí jasné, že toho blonďáka se zelenomodrýma očima už nikdy neuvidí. Přesto jej po celý další rok hledá na každé zastávce a v každé kavárně v Londýně. Ale marně. Co na tom záleží? Jenže na vánočním večírku jí její nejlepší kamarádka Sarah představí svého nového partnera Jacka. Prý je to láska jejího života. Jack ovšem není nikdo jiný než „blonďák ze zastávky“. Laurie se rozhodne jít Sarah z cesty a žít si svůj vlastní život. Ale co když má osud jiné plány? Následuje deset let plných přátelství, lásky, zlomených srdcí, promarněných příležitostí a nečekaných rozhodnutí. Osud si s Laurie, Sarah i Jackem zahrává a vede je po klikatých cestičkách, které však nakonec možná povedou ke štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

One Day in December , 2018

Martina023
20.04.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se sama.Taková odpočinková.

Monačte
20.04.2020 4 z 5

Znáte takovej ten pocit, kdy máte najednou děsnou chuť třeba na koprovku a dokud si ji nedáte, tak máte pocit, že svět není úplnej? A když si ji pak dáte, tak vám chutná víc než obvykle, protože jste prostě ukojili takovou tu niternou chuť? Tak tohle je moje koprovka. Měla jsem chuť na rozvleklou romantiku navzdory osudu. A dostala jsem ji. Spokojenost.

Kukicka
16.04.2020

Ani si nepamatuji jestli se mi nekdy stalo, ze vlastne nevim, jak knihu ohodnotit a zda se mi vlastne libila. Dokonce jsem si dala nekolik dni na rozmyslenou. Prvni dobra zprava je, ze si pribeh stale pamatuji a premyslim o nem. Kniha se cetla velmi dobre, ale kde u me nastava ta nerozhodnost je samotny pribeh. Souhlasim tu s nekterymi nazory, ze konec byl moc Hollywoodsky, na to jak se kniha vyvijela, ze proc si to vsechno nerekli uz pred 200 stranami... Co se tyka Jacka, tak ze zacatku to byl takovy sympatak a pak se v nekterych situacich opravdu choval jak hazl, ale vedel to o sobe, coz ho mozna trochu omlouva. Take jeho promiskuitni chovani mi mozna nesedelo, obzvlaste, kdyz miluju nekoho jineho, ale nakonec mozna ja jsem ta ze stare skoly a takhle to asi i chodi a dalo by se rict, ze to je pribeh ze zivota. Kdyz si to po sobe ctu, tak to asi vyzniva, ze se mi to nelibilo, ale to neni pravda nebo alespon myslim :-D. Chvili jsem si rikala dam 3*, pak zase 4*, pak 2*. Kdo vaha nad prectenim, tak mu asi ma recenze moc nepomuze :-D. Precteni ale vlastne vubec nelituji.

LaBobule
31.03.2020 4 z 5

Kniha se mi libila, nasmala jsem se i dojala. Romantika z ni srsi z kazde stranky.

LaBobule
31.03.2020 4 z 5

Kniha se mi libila. Laska si s hlavnimi hrdinami pekne pohrala, ze to bude trvat tak dlouho jsem necekaka.

Danago
31.03.2020 5 z 5

Tak toto jsem právě teď moc potřebovala. Jednoduchý romantický příběh plný lásky. Je to pohlazení pro bolavou duši. I když je knížka plná klišé a předvídatelná, pomohla mi se dostat do jiné krásné reality. Zapomenout na to co se právě teď kolem nás děje. Konec mě dostal.

Zuke86
26.03.2020 4 z 5

Knížka mi připomínala příběh S láskou, Rosie. Dva se potkali a než mohli být spolu, uplynulo mnoho let, stalo se spoustu věcí a prošli spousty vztahů. Té romantiky tam nebylo moc, jsou knížky, kde jí je mnohem víc, ale stejně se to krásně čte. Je to příběh ze života.

Karola050716
19.03.2020 3 z 5

Asi jsem už trochu moc romantik a méně realista..příběh Laurie a Jacka a Sarah je ze života, dovedu si dobře představit, že se vám nějaké takové osudové setkání stane, ale prostě tomu potom moc nevěříte, různě se to zamíchá a prostě se míjíte..jenže potom mi ke knize nesedí ten závěr - vzhledem k příběhu trvajícím desetiletí je moc překotný a romantický a nutně vede k myšlence "ježiši, to to nemohli udělat o 200 stránek zpátky?". A pro ten rozsah přes deset let mi některé emoce nepřišly úplně uvěřitelné..sotva si zvyknete, že má někdo přítele a už se berou, rozchází atd. Četla se dobře, ale vyzněním mi úplně nesedla.

Ketfl
18.03.2020 5 z 5

Krásná romantická knížka, příjemná oddychovka na jeden dva večery. Příběhy postav mě moc bavily. Hodně ze života. Konec na mě nabral docela rychlý spád, ale jinak nemám co vytknout.

sarka6054
11.03.2020 5 z 5

Při prvním přečtení názvu jsem si říkala, že to bude zase nějaká "nechutná romanťárna". Ano, je to o lásce, ale knížce nechybí vtip ani drama, které je v každé "love story" potřeba. Kniha se mi velice líbila. Byl to originální příběh s milostným trojúhelníkem, který v průběhu knihy měnil své vrcholy.

maafa
09.02.2020 4 z 5

Ano, byla to romanťárna, zhltnutá za pár hodin, ale splnilo to svůj účel, bylo to vtipné, dojemné a nebyla to hloupoučká červená knihovna:)...

denisa8946
08.02.2020 5 z 5

Skvělá oddechová knížka, ale ne předvídatelná, to se mi moc líbilo. Líbilo se mi, že knížka byla odrazem života takového, jaký je. Radost, štěstí, smutek, samotu, odhodlání, lásku, naději... to vše v ní najdete. :)

kanitsuj
31.01.2020 5 z 5

Příjemná romantická oddechová knížka přesně podle mého gusta:-) Osudová láska, která dojde naplnění až s odstupem několika let. Knížka se dobře četla a rozhodně v tomto žánru nepatří mezi úplný brak. Je to jako sledovat Lásku nebeskou, ze které je tam mimo jiné také citováno. Jedinou výhradu mám k závěru, se kterým byla autorka oproti předchozímu vyprávění velmi rychle hotova. Také nereálný konec ve znamení srdíčkového kýče u mne ztrácí několik bodů, ale na druhou stranu je možné ho autorce odpustit, protože u love story podobného formátu se takový konec vlastně očekává:-)

Ivuska.09
26.01.2020 4 z 5

Ano, kniha celkově připomíná scénář k hollywoodskému filmu, ale já bych se na takový film klidně podívala. Je to romantické, místy sice trochu sentimentální, ale jinak by to ani nešlo. Bavilo mě, že autorka svým čtenářům poskytovala pohled na situaci obou hlavních hrdinů. A nezapomínala na detaily. Pokud máte chuť na něco romantického, co není úplně prvoplánové, tak rozhodně doporučuji.

Sobotikova
26.01.2020 3 z 5

Pěkná romantická oddychovka se sympatickými hrdiny. Ten konec ale byl na mne až moc hollywoodský - takže o hvězdičku dávám měně.

veronika0382
20.01.2020 5 z 5

Nechte se navnadit na romantickou vlnu, zamilujte se, a já vám ručím za to, že knihu nedáte z ruky, dokud nebudete na poslední stránce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Áňa 998
17.01.2020 5 z 5

Krásná, romantická knížka, která mě neuvěřitelně bavila. Velmi příjemné překvapení!

bookcase
27.12.2019 5 z 5

Tohle bylo přesně podle mého gusta, přesně taková romantika, jakou mám ráda, chytrá, milá, lidská, vůbec ne umělá.

LadyCotton
26.12.2019 4 z 5

Knížka nezklamala - romantická oddychovka. Je sice pravda, že počátek byl poněkud táhlejší, ale jak čas (respektive stránky) ubíhaly, do příběhu jste se začetly a nevnímali jste svět kolem sebe :) Styl autorky je čtivý, hlavní hrdinka mne často bavila svými hláškami. Anotace sedí. Nemyslím si, že se jedná o klasickou vánoční romanci - ono těch Vánoc tam moc není, jelikož se děj odehrává během 10ti let :-)

Knižní střípky
22.12.2019 3 z 5

Nejsem skalním čtenářem těchto zamilovaných příběhů, přesto si je čas od času ráda dopřeji. A pokud nejsou úplně blbé ( promiňte mi, prosím, ten výraz, ale je asi nejvýstižnější) a jsou navíc zahaleny do předvánočního hávu, mají u mě další bod k dobru navíc. Pokud mi autor nějakou milostnou romanci zasadí do Vánoc, odpustím mu i to, co bych příběhu, odehrávajícímu se v jiném ročním období rozhodně neodpustila a možná by mě ani tolik nebavil. Suma sumárum jsem dostala přesně to, co jsem chtěla. Vánoční Londýn, sympatické hlavní hrdiny, lovestory, která i přes dlouhý časový úsek rychle plynula a byla vtipná. Romantické duše si ji bez výhrad užijí na 100%. Já duše thrillerová tak na 80%.
Za vánoční atmosféru dávám hvězdičku navíc.
Více v recenzích
Knižní střípky

láska pro ženy romantika

Josie Silver
anglická
2019  78%Den, kdy jsem zahlídla lásku
2020  72%Dva v srdci

Kniha Den, kdy jsem zahlídla lásku je v