Den, kdy jsem se naučil žít

Den, kdy jsem se naučil žít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 733 202

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014

zazilla
26.08.2018 5 z 5

Krásná knížka! Možná se mi moudra zdály už trochu otrepane, ale spojení všech příběhů se mi moc líbilo

Elena777
25.08.2018 5 z 5

Splnila mé očekávání, možná i předčila. Je to překrásná kniha, která nenuceně nechá člověka přemýšlet o životě, nejspíš vám nezmění život, ale je to hezká oddechovka.

Legr0
14.08.2018 5 z 5

To si musíte přečíst. Krásně vylíčené životní pravdy.

Kokso
09.08.2018 5 z 5

Kniha je psaná poměrně jednoduše, nicméně lehce a čtivě. Celkové poselství a myšlenky podává nevtíravě. Účel - tedy přinutit k zamyšlení - u mě splnila.

Monique07
30.07.2018 3 z 5

Tři hvězdy především za poselství, které mi není neznámé, nicméně kniha sama o sobě byla spíše slabší. Svou jednoduchostí mi to připadalo jako psané pro žáky druhého stupně základní školy. Přínosná pro tuto věkovou kategorii nebo pro lidi, co teprve začínají poodhalovat oponu svého vlastního já.

Jitulevrtule
26.07.2018 3 z 5

Zklamání. Hezký příběh, dobře se četla, ale nic převratného, ani myšlenky. Asi jsem v tomhle žánru četla lepší knihy. Aneb jak funguje reklama...

2509
26.07.2018 4 z 5

" V harmonii s druhými, v míru se sebou samým." Je úžasné, jak jednoduše ovlivnit okolí, stačí změnit své vlastní myšlení.

dark.ma93
25.07.2018 3 z 5

Tak kniha byla přečtená za jediný den, líbila se mi. Dobrá oddechovka a hodně motivační :) Určitě z těch rozhovorů se dalo hodně si odnést, ale trochu mi nesedl ten kýčově přeslazený konec, to už bylo fakt moc. Nemám ráda fakt do očí bijící happyendy. Brala bych, kdyby se hrdina dal sám od sebe dohromady s tím, že věštba se kartářce nevyplnila a on se naučil žít a vlastně se znovu narodil díky té věštbě nebo kdyby žil s tím, že se ta věštba může vyplnit někdy a naučil se vážit si zbytku života, ale že to bylo jen dílo vypečené tetičky to bylo už moc :D Stejně jako to, jak byl známý a objevil revoluční myšlenky, pomohl změnit život ostatním a tak. A jak pak ta cikánka jde to stejné věštit i jeho falešnému kamarádovi, to už no comment...

Ivanule
23.07.2018 4 z 5

Trochu jiná kniha o smuslu života a myšlení,ale krásně a lehce se četla a příběh v ní je velice poučný,jsou zde ukazovány typy lidí,jejich chování a poté vliv toho na život,určitě stála za přečtení a neskončím jen u téhle

vikimi
13.07.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, a hlavně se mi do rukou dostala v čase, kdy jsem si ji potřebovala přečíst nejvíce. Už chápu podobenství s Veronika se rozhodla zemřít, ale mám z ní pocit, že se tyto 2 knížky nemůžu - aspoň v mých očích - řadit do stejné poličky.
Takhle knížka je hezká, pohladí po duši a uklidní takové to toužení po něčem, co vlastně nevíme, co je. Možná se ke knížce ještě někdy vrátím, ale rozhodně to není taková srdcovka jako Veronika.

Vyomi
12.07.2018 2 z 5

Nutil jsem se a nutil, ale nedočetl. U 140 stránky jsem s tím "praštil". Autor chtěl v dobré víře donutit čtenáře přemýšlet, ale literární styl je naprostý lowcost. Mám raději náročnější knihy. Příběh je naivní, primitivní, prostě americký.

surikata246
04.07.2018 4 z 5

Zvláštní knížka nutí čtenáře přemýšlet ve více rovinách o životě.Což může být někdy obtížné.

ediprdi
27.06.2018 1 z 5

Jsem opravdu zklamaná. Nerozumím tomu, jak knížka Veronika se rozhodla zemřít muže být uváděna jako tomuto dílu ,,podobná." Absolutně se nedají srovnávat. Jen na základě této informace jsem po této knize od Gounelleho sáhla. Musela jsem se poměrně nutit, abych ji dočetla, protože jsem cítila jakousi zodpovědnost za to, že jsem knihu dostala jako dárek, který jsem si sama vybrala. Poměrně zajímavé čtení přišlo až na samotném konci. Ve většině případů mi dokonce přišlo, jakoby by knížka byla psaná děckem. Knížku jsem dočetla nedávno a už si téměř ani nevzpomínám na děj a jména postav, což je asi špatně:-) Co však musím vypíchnout jsou moudra tetičky hlavního hrdiny, což vás možná nutí se trochu (ale opravdu jen trochu) zamyslet, ale z většiny případů to působí spíš až naivně a neuvěřitelně, jak moudrá to žena tetička je. Ač nerada, musím hodnotit spíše negativně. Oceňuji vnější vzhled knihy, co se však vnitřku týče, vadil mi dokonce i použitý font v knize :-D

rajen
11.06.2018 2 z 5

No, teda nic peckoidního. Spíš mi to přišlo lehce hloupé a naivní, takový pokus o nějakou super věc, který se nepodařil. Jako přečetla jsem ji, zajímalo mě, jak to dopadne, ale zůstal ve mě takový ten pocit "neurazí, nenadchne", "dnes přečteno, zítra zapomenuto" a rozhodně jsem po dočtení neměla chuť měnit sebe, svět a vesmír v duchu této knihy.

hany77
04.06.2018 3 z 5

Od jedné známé hudební osobnosti jsem četla, že mu tato kniha změnila život...jelikož se mi velmi líbí texty jeho písní, ze zvědavosti jsem se vrhla do četby této knihy. Mě život tedy nezměnila...děj mi připadal velmi rozvláčný, opravdu sem tam okořeněný nějakou myšlenkou, ale četla jsem lepší...Myšlenka knihy však není špatná: člověku otevře oči někdy opravdu až samá hranice života a blízkost smrti...a proto užívejme si každý den života, jako by byl náš poslední!

kuky921
02.06.2018 5 z 5

Zaujala mě obálka knihy, jelikož autora jsem neznala. A Jsem ráda za tento výběr. Čte se velmi lehce.
Hlavní hrdina je postaven před hotovou věc, která mu změní úplně celý život.

Modlitba z knížky:
"Dej mi odvahu změnit to, co změnit mohu, dej mi klid, abych dokázal přimout to, co změnit nemohu, a moudrost, abych dokázal odlišit jedno od druhého."

Ditula
14.05.2018 3 z 5

Moje první přečtená od tohoto autora. Popravdě jsem čekala víc - víc akčnější knihu. Nakonec jsem byla celkem zklamaná. Ze začátku jsem některé stránky i prolétla rychleji, protože mě filozofické myšlenky až nudily. Nejvíce se mi líbil závěr, který měl celkem spád a překvapení. Jednou přečíst stačilo, víckrát asi nebudu. :-)

EricNor
09.05.2018 4 z 5

Nektere motivy zustaly nedokoncene. S nekterymi fakty je nakladano velmi volne, ale kniha prinasi, respektive ozivuje nektere zname veci a me bavila pomerne hodne. Jen si myslim, ze je skoda papiru. Vzhledem k hustote textu by stacilo 150 stran.

Martina1725
09.05.2018 5 z 5

Zajímavý příběh, pár nových věcí jsem se dozvěděla

Petass
24.04.2018 3 z 5

Dostala se ke mně na doporučení, dotyčnému kniha změnila pohled na život. Mě to až tak nevzalo. Souhlasím s Eldar80. Musela jsem se hodně přemáhat, abych to dočetla, bavila mě až poslední třetina. Tenhle styl podávání hlubokomyslných pravd o životě mi nějak nesedí. Hodně podobně na mě působila Dalajlamova kočka. Tohle bylo o fous lepší. Dala bych dvě hvězdy, za pekaře a jeho kluky přidávám třetí...