Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174949/bmid_den-co-den-U5s-174949.PNG 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

ThrisaManx
10.10.2018 2 z 5

Příběh duše, která se každý den probouzí v jiném těle, měl obrovský potenciál. Bohužel ale hlavně obrovsky nevyužitý potenciál. Kniha mohla být fajn. Ale nebyla. Postavy byly zoufale ploché, k žádné z nich jsem si nedokázala najít cestu k vytvoření nějakého vztahu.
Celá zápletka byla nedotažená a ani sám autor evidentně neměl vše dořešené.
A vztah mezi Rhiannon a A byl absolutně neuvěřitelný. Neproběhla mezi nimi žádná "jiskra", vše to mělo až příliš rychlý spád a já to autorovi zkrátka nevěřila.
Ani nevím, za co ty dvě hvězdy. Možná za čtivost a některé lepší části, které tam byly, ovšem celou knihu zkrátka utáhnout nemohly.

Daxania
30.08.2018 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst dřív, než uvidím film. Bohužel mě moc nechytla. Bylo sice pár momentů, kdy jsem nemohla odtrhnout oči, ale bylo jich tam dost málo.

AloneJane
28.08.2018 3 z 5

Příběh zajímavý, určitě k zamyšlení, ovšem v půlce knihy se mi už celkem zajídaly začátky kapitol typu "jsem xx kilometrů od"... Kniha by si určitě zasloužila o něco lepší zakončení.

ivul21
24.07.2018 5 z 5

Kniha je naprosto originální a čtivá. Konec mě naprosto odrovnal a teď tu knihu budu zpracovávat :D. Opravdu moc pěkné čtení :) a mnoho zajímavých námětů k zamyšlení :).

PetraBery
23.07.2018 4 z 5

Hodně dobře napsaná kniha s originálním námětem. Každý den se hlavní hrdina A. probouzí v těle a životě jiné osoby podobného věku. A každý den se snaží přežít tak, aby příliš osobě, v jejímž těle se nachází, neuškodil. Až potká Rhiannon, do které se zamiluje. Lze ale prožívat lásku, když jste každý den někdo jiný a jste stejní pouze uvnitř? Příběh se četl výborně, konec nezklamal, takže 4,5 hvězdy.

kaca3606
18.07.2018 2 z 5

za mně se mi nelíbila, druhou půlku jsem už četla se sebezapřením

ivedoo
15.07.2018 5 z 5

Nádherný příběh, ale chtělo by to i pokračování, zajímalo by mne jak to s A dopadne :)

lenka0383
12.07.2018 5 z 5

Perfektní knížka, originální námět, četla se lehce a plynule. Hrozně se mi líbily úvahy nad tím, co vlastně mají všichni lidi společného, a co je u každého různé. Konec pro mě ideální, ani happy-end, ani katastrofa.

whiolet
11.07.2018 3 z 5

Byla to taková ta milá oddechová knížka, co neurazí v jakémkoliv období a v jakékoliv náladě.
Jsem zvědavá na film.

hana8062
06.07.2018 4 z 5

Den co den je ne tak úplně typická YA záležitost. Pohybuje se někde na pomezí sci-fi a young adult romance. Hlavní hrdina se už od malička každý den probouzí v jiném těle. Denně má novou rodinu, novou identitu, koníčky, známky, vzhled i přátele. Je to jakási bloudící duše, nikde nemá kotvu, ani zázemí, každé ráno začíná nanovo. Už se v tom naučil chodit, umí být natolik neutrální a přizpůsobivý, že proplouvá bez poznání. Vše se změní, když potká Rhiannon, dívku kvůli které si přeje zůstat jedním člověkem. Tím pravým, kterého si zamiluje. Od té chvíle přestává být obezřetný, způsobuje chaos v životech svých hostitelů a začíná být nápadným. Je to vlastně velmi smutná knížka, při jejím čtení si uvědomíte, kolik věcí...i lidí považujete za samozřejmost. Víte, že zítra se s nimi zase uvidíte, že bude nový den, další šance napravit svoje chyby. Náš hlavní představitel žádné takové jistoty nemá, jen tu, že ráno bude zase v jiném životě. Mně se to docela líbilo, dokonce i závěr byl asi nejelegantnější jaký mohl být. 75%

silvinka12
04.07.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si natolik zamilovala, že si ji jěště několikrát určitě přečtu. A taky se kouknu na film. Ani nevím co k tomu napsat. Prostě skvělá kniha!

Bettybook
01.07.2018 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY:

Cože? Vážně? Takhle to skončí? No pane autore... Tohle nám nedělejte.
U většiny knížek, je mi celkem jedno jestli spolu ty dotyčné páry zůstanou, nebo ne. Protože skoro u všech ano, tak neočekávám něco jiného. Ale tohle? Ten konec? Rhiannon... Jestli se ho nevydáš hledat... Vím, že tohle přání se mi asi nesplní, protože druhý díl je jen z pohledu Rhiannon, ale... Pane autore, nezklamte nás.

Tánička11
28.06.2018 5 z 5

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi konec, který byl trošku obsáhlý sci-fi požitkem se mi líbil nebo to už nemělo, co dělat v této tak krásné knížce. Filosofické části dokázal asi autor úžasně napsat ne jen tak komu se tohle podaří. Taky bylo moc hezké koukat na to, jak jsme každý odlišný a jak odlišné tedy byli A dny.

Maaruska1
27.06.2018 3 z 5

Kniha měla mnohem větší potenciál, moc jsem se na ni těšila a ona prostě nedosáhla toho čeho mohla. Pro mě zklamání právě nenaplněním potenciálu. Co bylo však plus byli filozofické pasáže, za to je mé hodnocení vyšší, ale příběh sám o sobě mohl být lepší...

RHorse
26.06.2018 5 z 5

Tak kvůli téhle knížce jsem 2 dny po sobě přišla pozdě do práce. Prostě jsem se nemohla odtrhnout... Dokonalá oddychovka, i když mi přidala trochu stresu a spánkové deprivace :D. I když už knížky pro náctileté už nečtu, u téhle mě zaujalo téma, prostě něco originálního. Autorovi se fakt povedla a uvažuju, že si přečtu další z jeho tvorby, akorát si budu muset počkat na dovolenou...

Marisa
24.06.2018 5 z 5

Kniha mě překvapila a dojala

Vikos
23.06.2018 5 z 5

Toto je velice smutná a zajímavá knížka. Přijde mi, jakoby můj stále se opakující život byl nudný a život A, který je každý den někým jiným, je mnohem zajímavější. Dávám 5 hvězdičeeeek

Terez67
23.06.2018 4 z 5

Tato knížka byla nápaditá, zajímavá a hezky napsána :) jako není úplně nejlepší knížka a taky mě trochu zklamal konec ale jinak se mi libila hodně :) zajímá mě hodně druhý díl z pohledu Riannon jak to ona prožívala :)

Kláraaa20
18.06.2018 5 z 5

Moc hezká kniha, měla zajímavý námět a byla jsem při ní celkem napjatá, jak dopadne. Řadím jí mezi své nejoblíbenější.
Nádherná, dokonálá, krásná.

Žožik
18.06.2018 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se docela těšila a od děje jsem si slibovala hodně. Hlavní postavy mi přišly celkem dobré - akorát se mi nelíbilo, jaký měl A názor na Justina nebo nedokázal pochopit pocity ostatních lidí. Ale ten děj se podle mě dal zpracovat i lépe. Téma bylo dobré, ale autor si s ním prostě nedokázal tak dobře poradit. Určitě se chci podívat i na film.