Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174949/bmid_den-co-den-U5s-174949.PNG 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

Sally3
13.02.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už neskutečně dlouho. Ale do rukou se mi dostala až nedávno, kdy jsem jí objevila v knihovně. Neváhala jsem a knihu si hned půjčila. A dobře jsem udělala.
Člověk, který se každý den probudí v jiném těle, pokaždé na jiném místě. Nikdy ale neví, jestli bude v těle holky nebo kluka. Nikdy neví, jestli ten dotyčný bude zdravý nebo nemocný. Musíte se nějakým způsobem orientovat v životě dotyčného.
Davidův styl psaní se mi líbil už při čtení knihy Dash&Lily - kniha přání. Při dočtení této knihy jsem si toho autora oblíbila ještě více. Zalíbil se mi už ten nápad. A knihu jsem si naprosto zamilovala. Četla se neuvěřitelně rychle. Po dokončení jsem nechápala, že už je konec. Jen jsem seděla a snažila se to všechno vstřebat. Protože konec mě doopravdy překvapil ale dokonce se mi i líbil (až na pár maličkostí).
Je to něco jiného než ostatní knihy YA žánru. Rozhodně vám jí doporučuji, protože opravdu stojí za to.

Gabika56
26.01.2015 4 z 5

Nápad se mi moc líbil, přečetlo se to samo, ale nějak mě to plně "neuspokojilo" ale proč... Prostě něco... :D (hlavně, že se umíš dobře vyjádřit, Gábi... :D)

katerina7788
26.01.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila na výletě s kamarádkou. Původně jsme chtěla jinou, ale tu v malém knihkupectví neměli a rozhodně toho nelituji! Nakladatelství CooBoo vydává hezké knihy a tahle patří k jedné z těch nejlepších :)

Egí0
25.01.2015

Pěkný ale smutný příběh o klukovi jménem A, který se stěhuje den co den do jiného těla...

snilek.holka
28.12.2014 4 z 5

Nebylo to vubec spatne

Manifest blech
11.12.2014 2 z 5

Dobrý nápad, ale nebylo to ono. Slabší odvar.

tinka99
27.11.2014 5 z 5

Je to skvělá kniha, která stojí za přečtení!:-) Nejprve jsem si říkala, že mi bude trvat věčnost, než ji přečtu, ale zhltla jsem ji za čtyři dny a už v půlce mě mrzelo, že není delší.....:-)

amysa
17.11.2014 5 z 5

Hezké, citlivé, čtivé téma. Nikdy by mě nenapadlo, že by se mi tenhle styl fantasy mohl až tak líbit:-) Já jsem prostě životní realistka a občas i tu mou fantazii držím pevně na uzdě a teď mám důkaz, jak je to někdy na škodu... Ještě že existují knížky a autoři, kteří své fantazii meze nekladou... Já se tedy přiznávám, že David mé myšlenky tentokrát uhádl:-) Já se vlastně celý život díky své empatii zamýšlím nad tím, jaké to je žít život toho druhého a občas by byl život prostě jednodušší, kdyby jsme alespoň občas mohli ostatním "nakouknout do hlavy"...
Po dočtení knížky jsem si myslela, že díky tomu konci uberu jednu hvězdičku, ale to by byla asi škoda, příběh se mi líbil, chvílemi mě naprosto pohltil a tak nějak jsem čekala, že ten konec bude prostě jiný, to mě na tom asi trošku zklamalo. Závěr mi přišel najednou takový rychlý, uspěchaný a mně díky tomu zůstalo v hlavě pár neutříděných otazníků... Ale možná i to byl záměr autora, možná si na nás chystá nějaké pokračování a to já si určitě moc ráda přečtu! Doporučuji!

Anna 13
16.11.2014 5 z 5

K téhle knize patří jedno slovo: dokonalá! Je to strašně zvláštní příběh, o kterém budete dlouho přemýšlet a v podstatě ho nikdy nepochopíte! Je to úžasně napsané a poznáte tam spousty lidí! Pár z nich jsem si oblíbila a moc ráda bych se o nich dozvěděla více. Většina čtenářů bude asi odsuzovat Rhiannon, ale já ji chápala. Sice mi to bylo líto, ale věděla jsem, že se to stane a že je to nevyhnutelné. To jak to A vymyslel ke konci s Alexanderem, bylo velmi překvapivé! Stejně si, ale myslím, že ho Rhiannon nemůže mít ráda, tak jako A! Kniha by mohla pokračovat, protože mě zajímá jak to s A dopadne! Všem doporučuji! Hodně se zamyslíte nad svými obyčejnými dny a na to jak je asi prožívá A! Prostě výborný námět a zpracování! Knihu určitě ještě několikrát přečtu a možná ji pochopím více do hloubky!

drabkovice
13.11.2014 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, jelikož jsme v ní potkali spousty různých osobností :) Jak tlusté lidi, tak hubené, šprty - rebely :D, hodné - zlé...:) Prostě jenom na doporučení :)

naja24
11.11.2014

Miluju knihy, které nechci dočíst. Chci je mít navždy. Chci, aby ten příběh pokračoval a já dál mohla číst a neloučit se.. A tak bych popsala tuto knihu

Attia
16.10.2014 5 z 5

O knize se dá říct pouze to, že byla vážně dokonalá... Originální a skvěle zpracovaný nápad. Kniha na mě zapůsobila, vážně nezapomenutelný zážitek. Ten smutný nádech proplétající se celou knihou.... A pak konec... Přečetla jsem ho několikrát a jen nevěřícně zírala... Rozhodně jsem četla jedním dechem od začátku do konce, dokonce dvakrát po sobě. Každá kapitola byla jiná, protože A byl v těle jiného člověka s jiným charakterem a zároveň se snažil udržet si sám sebe... Geniální nápad zpracovaný též naprosto geniálně

egan
03.10.2014 5 z 5

Priznávam, že som začínal knihu čítať so značnou nedôverou a od začiatku som k nej pristupoval ako ku knihe pre teenagerov...ale musím uznať, že po asi 50-tich stránkach sa mi neuveriteľne zaryla pod kožu a začal som si ju vychutnávať až som nakoniec pocítil po jej prečítaní ten zvláštny očistný pocit... Kniha ma "dostala" svojou úprimnosťou a krásnou jednoduchosťou... A ak jej človek uverí, dostane to, čomu sa snáď hovorí nezabudnuteľný, výnimočný a povznášajúci pocit, keď vám niekto (autor) doslova "hovorí z duše"...

ladyfromskye
26.09.2014 5 z 5

Co se mi nejvíce na knize líbilo? Ten konec, který tu mnozí nemůžou zkousnout. Chápu to, happy endy jsou zkrátka lepší a už jsme na ně i zvyklí - pomáhají nám uniknout od reality, která často vypadá docela jinak. Já ale tyhle hořkosladké konce zbožňuji. A jsem dokonce tak smělá, že konec téhle knihy sama pro sebe nazývám Cyranem z Bergeracu v moderním duchu. (P. S. Dovedete si představit, že byste se obětovali pro lásku tak, jako to udělal A. nebo Cyrano?)

gossipavlina
13.09.2014

Asi nejsem dostatečně trpělivá, ale nedočetla jsem do místa, od kterého by mě knížka začala bavit. A které místo by to mělo být, že. Odložila jsem na sté stránce, dál už nečtu, pokud mě knížka nebaví. Nemá cenu se nutit.

exitus
09.09.2014 4 z 5

Od téhle knihy jsem čekala, že to bude nafouknutá bublina stejně jako většina současných hitů, které každý čte a obdivuje. Nicméně to bylo nesmírně zajímavé a zábavné. Líbilo se mi, jak měl autor vše promyšlené a pravidla byla nastavená naprosto jasně. Nikdy jsem se neztrácela, vše působilo logicky a vlastně mi to vůbec nepřišlo divné. Krásné čtení o tom, na čem skutečně záleží. A mne tedy konec rozhodně nezklamal, přišel mi naopak krásný.

Brambu
02.09.2014 4 z 5

Jo tak tohle mne bavilo. Už jen ta představa probudit se každý den v jiném těle je velice zajímavá a nutí člověka k zamyšlení. Já doteď nevím, zda mám hlavního hrdinu obdivovat či litovat, ale autor se tímto přesně trefil do mého vkusu. A že já fantasy můžu =) Jen mi tu trošku chybělo objasnění, proč tomu tak vlastně je či kdo za to může, ale co já vím, třeba se to dozvíme v pokračování. Ach to by bylo báječné... Kniha rozhodně stojí za přečtení.

czeliza
22.08.2014 5 z 5

Tahle kniha mě učarovala. Originální a silný nápad. Každá kapitola má v sobě něco úplně nového, co mě zajímalo a zároveň pokračuje v předchozím ději a navazuje na něj jen s obměnami. Nešlo se nezamyslet nad některými myšlenkami a filosofií celé výměny těl a vším, co ji provází.
Někdy toho na mě bylo až moc, nevěděla jsem o čem přemýšlet dřív, čemu věnovat pozornost jako prvnímu. Někdy mě vztah mezi A. a Rhiannon moc nebavil, abych se přiznala. Knihu bych ohodnotila 4,5 z 5, pět hvězdiček zaokrouhleně a rozhodně ji doporučím těm, kteří se nad knihou rádi zamyslí a nepohrdnou trochou té lásky a romantiky v příběhu.

Desire_Lydon
20.08.2014 5 z 5

Dokonalá. Opravdu se mi tato kniha líbila. Probudit se každý den v těle někoho jiného - jaké to asi je? Já si to osobně neumím ani představit. Ale A se jeví jako silný jedinec, který to zvládne. Ostatně, musí to zvládnout. Ale když se zamiluje? To teprve začíná ta pravá jízda. Zdá se sice, že je každý den stejný v tom, že vstane, zjistí kde bydlí a jak daleko je to k Rhiannon, ale v něčem to je jiné. Je to tím, že každý člověk a jiný a má jiný charakter, čímž se kniha stává neskutečně poutavá a zajímavá. Najdeme tam i nějakou hlubší myšlenku, což se mi líbí. Konec jsem rozhodně nečekala, na mně to bylo moc rychlé a musela jsem si těch pár posledních stran přečíst ještě jednou, abych to vstřebala. Krásná kniha, doporučuji.

tynkaiscrazy
20.08.2014 5 z 5

Tuto knihu jsm četla na táboře a víc jak polovina sedmičelnné chatky ji ćetla se mnou. Ta druhá část si knihu nechala převyprávět.

Námět je velice origonální a já obdivuji A, že tento život zvládal. Já bych takhle žít nemohla. V knize jsme se vyrovnávali společně s hlavní postavou s jeho problémy. Celá kniha se tak nějak vleče, A se každý den snaží dostat k Rhiannon a podobně. Mě na tom spíše upoutal nápad: každý den se probouzí v těle někoho jiného. Každý den příběh někoho jiného. Dále mě zaujal nápad kapitoly pojmenovávat podle dnů.
Celkově je kniha velice nápaditá a zajímavá. Konec je tak trochu předvídatelný. Obrečela jsem ho, asi bych to nezvládla tak, jako A.

Je to spíše oddychovka, ale rozhodně stojí za přečtení. :)