Dempsey & Makepeaceová 1

Dempsey & Makepeaceová 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156369/bmid_dempsey-a-makepeaceova-1-PDq-156369.jpg 4 22 6

Dempsey & Makepeaceová série

Dva příběhy legendární dvojice detektivů : Sněhová královna a Slepé oči ulice.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cesty

Dempsey & Makepeace 1 , 1985

maryzka
09.11.2022 5 z 5

Taková oddechová detektivka. I když se občas člověk neorientuje ve jmenech tak to jde

Dédečko75
03.12.2019 5 z 5

Bomba těším se na další

Taralcielle
09.10.2019 5 z 5

Super knížky. Miluju seriál a knihy se mi taky moc líbí, četla jsem je pořád dokola, všechny tři :)

Mirka2778
23.07.2018 5 z 5

Srovnávat knížku a seriál nemohu. Pamatuji si sice, že v osmdesátých letech to byl televizní hit, ale utkvělo mi pouze slovenské znění a špičkování hlavních hrdinů.
Na začátku knížky se dozvídáme, že Dempsey starší bojoval v druhé světové válce na Sicílii i v Římě. Tam se zamiloval a domů, do New Yorku, si přivezl manželku.
Pak už poskočíme do poloviny let osmdesátých. Dempsey mladší je policista a když se při akci proti pašerákům drog stane nepohodlným je poslán na výpomoc speciálnímu oddělení londýnské policie.
Nevím jestli byla knížka předlohou seriálu, nebo naopak?
Knížka je velmi čtivá, předpokládám, že se do ní dostaly ty zajímavější díly, ale jistě zas byly obohaceny i o to, nač nebylo v seriálu místo.
Doporučuji i těm kdo si detektivku přečtou vyjímečně.
Jdu zhltnout druhou knížku.

moničina
29.03.2018 5 z 5

Veľmi zdarilo napísaná kniha. Väčšinou to, čo býva sfilmované a je neskôr dané do knižnej podoby býva slabým odvarom filmu. Ale v tomto prípade to tak nie je, obe verzie, film aj kniha sú dobré.

Pavelpi
31.03.2013 5 z 5

Tahle dvojice detektivů patří mezi moje nejoblíbenější.Mám samozřejmě i natočené všechny díly seriálu z televize,ale musím říct,že kniha mi připadá o něco lepší.A tak když si vezmu tu knihu a znovu čtu příběhy,probíhá mi v hlavě současně i tento příběh jako ve filmu.

krimi zfilmováno – TV seriál

John Raymond