Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

Sixtinka144
předevčírem 5 z 5

Po delší době jsem si přečetla pořádné fantasy, které má skvěle promyšlený svět: opravdu funguje a nenudíte se v něm. Je to dosti temná a brutální série, kde každou chvíli někdo umírá. Kniha je koncipovaná tak, že zhruba první polovinu knihy vidíme dětství našich tří hlavních hrdinů, a pak se přesouváme do současnosti, kde už jsou dospělí a každý z nich se někam posunul. Kapitoly z dětsví mě dost bavily a určitě to dává celé knize plusové body. Taky se zde střídají tři pohledy, ne každý vás samozřejmě bude bavit stejně. Mě nejvíce bavil Arlen. Za mě opravdu slibný začátek série a knihu hodnotím 4.5/5.

Nale
29.02.2024 5 z 5

Po dlouhé době fantasy, která mě zaujala a naprosto pohltila. Musím přiznat, že jsem ze začátku měla problém prokousat se dětstvím postav (Arlen mě ale bavil hodně), ale pak to nabralo spád a rozhodně se jedná o velice slibný začátek série.

apq
17.02.2024 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Svět s démony je originální a zajímavý.
Hlavní tři postavy v celku sympatické.
Nejvíc mě bavila linka Leeshy a Arlena, ačkoliv u něj byly některé části zdlouhavejsi. Celkově první polovina knihy utíkala lépe, v té druhé se některé stránky klidně mohly vypustit. Ale celkově se mi kniha líbila.

Mabie
04.02.2024 5 z 5

No páni, to tedy překvapilo!
Velmi originální svět i postavy, tři rovnocenné dějové linky, které se spletou do jednoho silného lana. Je tu nejen spousta akce, ale hlavně zajímavý nápad s "chranami". Příběh je zdánlivě o démonech, ale ve skutečnosti hlavně o lidech a také o pochybách, které mívá každý z nás: pochybnosti o té pravé a správné cestě životem, o smyslu našeho konání.
Poslouchala jsem jako audio a často jsem nebyla schopná skončit s poslechem ještě dlouho po půlnoci. Překvapivě povedené.

ElikaS
17.01.2024 5 z 5

Teda já jsem nadšená. Na knížku už jsem si dělala zálusk dlouho, ale dostala jsem se k ní až jako k audioknize.
Do audioknihy jsem se pustila s chutí, i když mě trochu zklamalo, že to načetl zrovna pan Soukup, na kterého jsem si zatím pořád ještě nezvykla. Každopádně příběh je fantastický, takze mi interpret ani nevadil. Většinou když je v knížkách více dějových linek, vždy se na některou těším víc. Tady jsem byla nadšená ze všech. Všechny hlavní postavy měly neco do sebe a bavily mě.
Příběh byl napínavý, originální, plný neočekávaných situaci. Svět který Brett stvořil je parádně vymyšlený a hrozně moc mě bavil. Už se těším na pokračování.

Lucas.94
07.01.2024 5 z 5

Za mě skvělý nápad - dávné symboly, které nás chrání před zlem a mnohem víc? Trochu mi to připomíná runy z Nástrojů smrti, ale zde to bylo vzato mnohem víc ze široka a taky to bylo psáno pro dospělé publikum. Za mě zatím pecka.

Luigi1
11.10.2023 5 z 5

Začátek samé problémy vesnice sůl,rýže,kořenářky sem tam démon,ale pak se to rozjelo a mělo to šmrnc,různé druhy démonů a boje o záchranu

Erimaerim
22.09.2023 4 z 5

Povedené fantasy, které mě chytlo víc než jsem původně čekal. Svět je vymyšlený zajímavě a ano má mnohdy nějaké mouchy, ale i přesto se jedná o dobrý start série.

Ailee
02.08.2023 4 z 5

Podle anotace jsem nečekala, že mě kniha tak chytne. A kdybych ji nenašla jako audioknihu, možná by mi dokonce i unikla! Příběh sleduje osudy tří postav, které se v závěru propletou a skvěle doplní. Tím, že je děj rozdělen mezi tři hlavní postavy, jsou zároveň všechny tři trošku ochuzeny o prostor. Přesto byla však kniha napínavá a se všemi jsem se stihla řádně seznámit a poznat je, takže za mě velký dobrý. Už se těším na další díl.

nefernefer
24.07.2023 5 z 5

Po několika špatných zkušenostech jsem se už vyhýbala mnohadílným sériím, a pak se mi dostane do rukou tohle a zase se vezu. :o) Tak jen doufám, že další díly nezklamou a budou stejně dobré jako ten první. Dlouho se mi nestalo, aby mě kniha úplně pohltila a já nemohla přestat, dokud ji prostě nepřečtu. Doporučuji.

Mornau
17.07.2023 4 z 5

První díl se povedl,
nejvíce mne bavila linka s Arlenem. Jeho postavu vnímám jako šedou ne bílou.
Leesha a Rojer za mne zas tak zajímavé linky neměli.

UslintanýVlk
14.05.2023 5 z 5

Série o démonech, lidech a odvaze.
Miluju dobře vystavěné světy a tohle je teda něco!
Příběhy Arlena a stejně tak dalších postav jsou velmi silné a donutí vás postavám fandit a se zápalem sledovat jejich životy. Někdy je hodně těžké knihu odložit. Nejvíce se mi líbí popis postav a světa, díky čemuž mi děj ožívá a já mám pocit, že sleduju film.

Nechci nic prozrazovat, tak jen řeknu, že ke knize jsem se vrátila a pořád myslím, že je naprosto skvělá!

havrmoni
05.05.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Z počátku jsem četla nedočkavě a říkala si, ať už vyrostou a spojí se apod. No a pak zpětně jsem zjistila, že ty kapitoly o každém zvlášť mě bavily víc. Leesha mi byla sympatická a právě ke konci už jsem věděla, že pokud tak zůstane, nebude mým oblíbencem. Jindy bych honem už otevírala další díl a tady jsem nějak na vážkách.

MilanKop
26.04.2023 5 z 5

Parádní příběh, hned jdu na další díl.

ludek.n
16.03.2023 5 z 5

Svět ovládaný démony a v něm lidé, kteří už zapomněli, jak s hrozivými a smrtonosnými jadrnci bojovat. Nenajde-li se hrdina, který bude mít odvahu a odhodlání se jim postavit, bude nejspíš lidské plémě zničeno. Americký spisovatel Peter V. Brett nám servíruje důkladně promyšlenou a čtivou fantasy, o které bych nerozpakoval prohlásit, že patří k tomu vůbec nejlepšímu, co je v tomto žánru k mání. Čtenář vklouzne do příběhu jako nůž do másla. Žádné dlouhé prology, komplikované struktury historie světa, v němž se ocitáme, ani upovídané vysvětlování co, kde, kdo, jak a proč. Brett jen lehounce načrtne situaci a hned nás pustí na dosah ruky přímo ke svým hrdinům a jejich životním údělům. Žádné tápání, žádné přešlapování na místě, ale krásně plynulá, soustředěná, do tří souběžných větví rozdělená dějová linka, z nichž každá geniálně doplňuje zbylé dvě a ruku v ruce se pak doslova ženou ke svému spojenému cíli. Je tam všechno, co tam má být: překvapený nádech, zadržený dech i úlevný výdech. Každá ingredience dokonale zpracovaná a dávkovaná. Čte se to samo a často jsem se přistihl, jak se těším na další stránku, další list, další kapitolu. Tetovaný si mě plně získal a já nemohu jinak, než vysázet absolutorium.

Vendulis
30.01.2023 4 z 5

4.5/5* Některé věci mi maličko vadily, ale jinak povedeny příběh, zajímavý svět a magie...těším se na další dily.

Ola-la
17.11.2022 5 z 5

Mnam!!! Uz se tesim na dalsi dil

natashka
01.08.2022 4 z 5

Moc se mi to líbilo, démoni mě bavili, stejně jako Arlen. Určitě by se to ale obešlo bez všeho toho sexuálního násilí a misogynie...

Schary
27.06.2022 5 z 5

Pěkné fantasy. Po dlouhé době mě nějaká knížka opravdu chytla. Zajímavá ústřední myšlenka s Démony, hlavní hrdinové jsou takoví uvěřitelní a k tomu ždibek romantiky.

JirkaDitt
10.04.2022 4 z 5

Nápad poměrně originální, řekl bych. Svět i postavy rozhodně zaujmou! :-)