Pouštní Kopí

Pouštní Kopí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46713/bmid_demonska-serie-poust-46713.jpg 5 744 102

Démonská série série

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Triton

The Desert Spear , 2010

petrarka72
petrarka72
06.06.2020 5 z 5

Nejsem fantasy-typ, ale Démoni mě baví. Dobře zpracovaný fikční svět, který je navíc odhalován postupně, takže čtenář je v napětí a překvapován víceméně nepřetržitě. A navíc - primitivní dělení postav na "sympatické-nesympatické" tady chválabohu nefunguje...

Drowned
Drowned
14.05.2020 5 z 5

S chutí jsem se pustil do druhého dílu démonské série. Začátek knihy popisující Jardirovo dětství až jeho cestu k vládě nad Krasií jsem přivítal, zvláště pak vysvětlení, že není taková svině proradná jak by se mohlo zdát z předcházejícího svazku. Pak už se děj střídá z pohledu Arlena, Leeshy, Renny. Kniha mě bavila a jsem zvědavý na Arlenovo setkání s Jardirem. Snad se dočkám v dalším díle.

Ilirea25
Ilirea25
11.05.2020 3 z 5

První kniha byla skvělá, až na pasáž s Jardirem. A když prvních 200 stran druhé knihy se týká pouze Jardira, nebyla jsem z toho nadšená. Teď všechny ty názvy, jména.. Ztrácela jsem se v nich.
Ale po slabém začátku kniha nabrala ten stejný šmrnc, jako kniha první. Arlen je skvělý, Leeshu musí všichni milovat, chudáka Rojera musí všichni litovat. Klasika :D A ten konec? No cože...

frantisek8863
frantisek8863
12.02.2020 4 z 5

No vida tak dva spasitelé dostávají více prostoru. Druhý díl víceméně využívá téma z prvního dílu, jen je větší měrou vyprávěn z pohledu Krasijců, kterým se v prvním díle věnovalo málo prostoru. Zde naopak dominuje jejich vyprávění, motivace a další odhalování informací o jejich kultuře a zvycích. Jejich barbarský svět a zvyky jsou podrobněji podány, jsou díky tomu nyní srozumitelnější a mohl jsem si o Jardirovi opravit mínění. Dva velmi rozdílné národy se tedy setkávají a díky tomu se mohou hlavní postavy setkat a prolnout příběhem. Stejně se vrací vedlejší postava Renny a jejího chlípného otce na které jsem už zapomněl. Jadrnci se také snaží překvapit a zasáhnout do děje aby po sobě zanechali pár dalších otazníků.

Sallat
Sallat
21.01.2020 5 z 5

Ze začátku mě příběh Krasijců odrazoval ale pak se to rozjelo a bezvadně doplnilo děj

Ares333
Ares333
05.01.2020 4 z 5

Trosku to upada. Hodne stranek a jeste vice vaty, az je to cele neprehledne

Predator3313
Predator3313
26.09.2019 5 z 5

Druhý díl se věnuje především krasijcům a Ahmanova pohledu na celý svět. Jelikož bylo mín prostoru věnováno Arlenovi, tak trochu mín zábavné ( přesto ale hodně dobré!). Nicméně pohled z druhé strany není k zahození a nějak mi díky tomu přijde celý tento knižní svět reálnější.

nikiss76
nikiss76
31.07.2019 4 z 5

Druhý díl série mě bavil asi stejně jako díl první. Tento díl je věnován klíčovým postavám a objasnění jejich příběhů. Bavila mě především část o Jardirovi a jeho dětství, výcviku a následně popis toho, jak se dostal ke svému postavení. U jeho postavy jsem měla rozporuplné pocity, chvílemi mi byl až sympatický a v zápětí jsem si říkala, že doufám, že ho Arlen brzo zabije.

Dále se dozvídáme více o Tetovaném a jeho vztahu ke zmiňovanému Krasijci. Do příběhu se opět vrací Renna, kterou před smrtí zachrání Arlen a bere ji sebou na cesty. Tato část mi vyloženě vadila, Rennu bych úplně vyškrtla a do příběhu už ji nezahrnovala.

Pouštím se do třetího dílu, tak uvidíme co bude dál.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
24.07.2019 5 z 5

Pre mňa skvelé pokračovanie. Nuž áno, boli tam pasáže, ktoré tam byť nemuseli a niekedy ma niektoré postavy riadne hnevali a prišlo mi ich konanie trochu divné, vzhľadom na to ako boli opísané v prvej čast (Arlen, Leesha, Renna- urobili niekoľko veľmi zbrklých rozhodnutí, ktoré mi nedávali zmysel). Nuž ale ako celok, to bolo super a tiež mi na začiatku prišla časť o Jardirovi nudná, ale postupne bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa o tom ako vyrastal a čo ho poháňa smerom vpred, prečo je jeho vzťah k Abbanovi taký aký je. A mozgoví démoni, uf, ... čo nás to ešte čaká.
Začala som už tretiu časť a začiatok je venovaný Inevere, takže hor sa na nové informácie. Odporúčam!

radomir8224
radomir8224
23.04.2019 2 z 5

Autor si strašně vymýšlí, tento díl je dost slabý. Leesha nadčlověk si patrně odběhla od Marvelu je mi vyloženě protivná a doufám že umře na prvních deseti stránkách dalšího dílu.

tereza1198
tereza1198
03.04.2019 4 z 5

Část v Krasii se mi líbila. Ukázalo to, jak lidé z pouště myslí a jak a k čemu jsou vychováváni. Jardin je fanatik, který si myslí, že dělá pro svět to nejlepší. Tetovaný stále dokola opakuje, že není Osvoboditel (takže asi nakonec bude). Leesha byla dřív moje oblíbenkyně, ale teď mě ta její linie moc nebaví. To Inevera je jinší kafe a doufám, že se o ní v dalších knihách dozvím víc. Nejvíc mě vytáčela Renna. Ta holka je normální psychouš trpící posttraumatickým stresem. Nějak jsem jí tu přeměnu s holky ze statku v zabijáka nežrala. Kde se třeba naučila tak skvěle jezdit na koni, když na statku byly jen dvě herky? Do příběhu mi přišla strašně násilně nacpaná. Jinak super čtivost, intriky, akce. A nabudilo mě to na další díl.

renefer
renefer
19.03.2019 4 z 5

Tak mně nezbývá, než se přiklonit k většině komentářů. Začátek s Jardirem mě moc nebavil, spíš bych tuto osu umístila do prvního dílu, zbývající část byla dost dobrá a konec opravdu neočekávaný...

9devitka
9devitka
12.03.2019 5 z 5

Kniha se pěkně četla a pasáž o Jardirovi, která je tady přijímána spíše negativně mě přišla zajímavá. Už se těším na další díl.

špulo
špulo
27.02.2019 4 z 5

Súhlasím s komentárom od Metly. Tie spomínané hluché miesta vo mne vytvárali pocit, že sledujem telenovelu. Bohužiaľ, bolo ich tam pomerne dosť. Síce napísané zručne a pútavo, ale zbytočne. Kniha by bola o 100-150 strán kratšia a vôbec by jej to neublížilo. Skôr naopak...

denniys
denniys
22.12.2018 5 z 5

Po přečtení některých komentářů jsem zjistila,že většině vadí první část knihy o Jardirovi..nejdříve jsem to měla stejně,ale s každou další stránkou jsem měnila názor..Jardir je svým způsobem stejně obdivuhodný jako Arlen a jeho postavu jsem si také docela oblíbila :) moc se těším na další díly,příběh je skvělý a druhý díl je možná lepší než první :)

Metla
Metla
14.11.2018 4 z 5

Kdo se těšil, jak se hned ze startu připojí k válce Tetovaného, ten může být nepříjemně překvapen, když se vynoří v Krasii při sledování dětství (tedy spíše konce dětství) nechvalně proslulého Jardira. Ale mezi námi, obálka v kombinaci s názvem naznačily více než dost, údiv nad změnou prostředí není zcela na místě. Čtenář se dozví, co formovalo prvního z Krasijců, proč podrazil Arlena, osvětlí nechuť k chaffítům a vztah s kupcem Abbanem, zkrátka nás v první pětině čeká důkladná charakterová pitva jednoho náboženského fanatika a podpantoflového pimprlete. Z mého kulturního a morálního hlediska je to pořád arogantní, dobyvačný šmejd, jakkoliv mnohem osvícenější proti většině svých souvěrců a soukmenovců.
Potom příběh zapadne do kolejí vyjetých prvním dílem, na scénu se vrací kapku odlidštěný Tetovaný a nadržená Leesha s přicmrndávačem Rojerem, připojí se ještě linie Renny, někdejší Arlenovy holčičí stíhačky. Každý řeší své soukromé problémy a přitom se dle individuálních schopností snaží zachránit zemi před nočními démony i nájezdníky z pouště. Nechybí bojové scény, krev a hlavně ichor stříkají po hektolitrech, občas vystříkne i troška spermatu.
„Pouštní kopí“ nenabízí mnoho nového, má o něco více hluchých míst a ne zcela věrohodných kotrmelců v ději, takže knihu hodnotím nepatrně hůř než první díl. Pro mne jsou tento svět a jeho hrdinové stále atraktivní – mají své chyby, ale nenudí, k četbě jsem utíkala v každé volné chvilce. Zatím nevidím žádný důvod, proč sérii opouštět a brzy skočím na pokračování. Zajímalo by mě, kdy se tématu chytí nějaké herní studio a zda ten potenciál přetvoří v RPG (či strategii) jako řemen.

Nomia
Nomia
21.10.2018 3 z 5

Oj oj oj, tak tady jsem trochu narazila. Tetovaný mě poměrně dost bavil a brala jsem to jako velmi slušný začátek nové série, ale bohužel u druhého dílu jsem měla pocit, že je něco špatně, rozhodně mi tento díl připadal slabší a na můj vkus možní až příliš krkolomných dějových zvratů.

Jsem upřímně celkem zvědavá na třetí díl - zda mi napraví pokažené mínění o celé sérii, nebo se tím rozloučím s panem Brettem a celou jeho Démonskou sérii. I přes veškerou mou kritiku Pouští kopí pořád beru jako obstojný průměr, autorův styl vyprávění je stále celkem čtivý a svižný - tři hvězdy.

lachtan77
lachtan77
31.08.2018 4 z 5

Nedoporučuji číst díly po delší době. Hodně jsem z toho prvního dílu zapomněl (kdo, jak, proč atd) pak se mi to postupně vracelo. Je to vynikající čtení

jarmuk
jarmuk
17.05.2018 5 z 5

Nikdo není vyloženě záporák a přeci spousta napětí. Utíkám koupit další díl

TomTomis
TomTomis
09.05.2018 4 z 5

Dočten druhý díl. Postavy se dále vyvíjejí. Dynamika příběhu se mi líbila, i když se vracíme často v čase zpět do doby života Jardira, vůdce pouštního lidu a některé věci známe již z dílu prvního, ale autor nám je podává z jiného úhlu pohledu. Celkově 4/5.

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett