Démonova flétna: Japonské pohádky

Démonova flétna: Japonské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215281/mid_demonova-fletna-japonske-pohadky-215281.jpg 4 25 7

Neodolatelné kouzlo japonských pohádek, krásných jako drahokamy, zprostředkovává českým čtenářům naše přední japanoložka Věna Hrdličková. Příběhy plné bohů a bohyň, horských duchů a démonů, čar, ale i taškařic a humoru vyprávěly kdysi v Japonsku maminky svým dětem či je recitovali potulní zpěváci...

čtenářka86
02.05.2020 4 z 5

Super, co více psáti...

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Jako dítko obdržela asi ve druhé třídě za šprťáctví, přečetla jedním dechem a hodněkrát se k ní vrátila. Nádherný vhled do pohádek jiné kultury.

Allia
14.03.2017 3 z 5

Neurazilo ale ani nenadchlo, bohužel. Ale jako krátké pohádky na dobrou noc vcelku postačují :-)

Jelitovna
18.09.2016 5 z 5

Všem, co se podíleli na hlasitém čtení po večerech, se pohádky líbily.

vandalka
06.08.2016 5 z 5

Asi nejpoužitelnější sbírka japonských pohádek, jakou jsem dosud četla. Ježibaba Jamamba zdatně supluje naše známé čarodějnice a je snad ještě zajímavější. Jinak jsou zde pohádky rozumně krátké k předčítání nahlas a bavily mě i (předškolní) děti. Moc pěkná kniha.

jaja1989
04.05.2015 2 z 5

Já mám Japonsko ráda, ale tyhle pohádky jsou nic moc.

Ronin Roujin
06.09.2013 5 z 5

Krátká sbírka japonských pohádek. Moc pěkně se čtou a tím jak jsou krátké a vtipné trošku připomínají židovské anekdoty. A setkáte se tu se starými známými jako je Jamamba nebo Kappa.