Demokracie, stát a společnost - Případová studie Polské republiky

Demokracie, stát a společnost - Případová studie Polské republiky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433840/mid_demokracie-stat-a-spolecnost-pripad-s0Q-433840.jpeg 5 1 1

Tato monografie se zabývá demokracií, státem a společností se zaměřením na vnímání demokratických hodnot v Polsku. Hlavním cílem monografie je na základě zvoleného teoretického a metodologického přístupu zjistit, nakolik Polsko naplňuje prvky neliberální demokracie či zda se v případě této země jedná jen o jakousi anomálií v politickém systému, která bude retrospektivně brána jako součást vývoje evropských demokratických politických systémů. Dílčím cílem je snaha zdůvodnit, proč se Polsko touto cestou změn vydalo, a nalézt možnou souvislost s předchozím vývojem politického systému.... celý text

Ellen16
04.04.2020 5 z 5

O Polsku se u nás až tak moc nepíše, což je škoda. Kniha nabízí nejdříve rozbor různých druhů demokracií a poté studii jednotlivých vlád v Polsku od roku 1989 až do roku 2015, postoj Polska k liberální demokracii, problémy po přechodu k ní až po některé politické aféry. Celé je to doplněno grafy a tabulkami. Pěkně zpracované, stručné a přehledné.

Polsko politika demokracie mezinárodní vztahy vláda společnost stát politologie polské dějiny

Autorovy knížky

2019  100%Demokracie, stát a společnost - Případová studie Polské republiky