Prekliate jazero

Prekliate jazero https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50231/deltora-prekliate-jazero-50231.jpg 4 306 21

Čarovný pás, pozostávajúci zo siedmich drahokamov, kedysi nosili králi Deltory stále pri sebe a krajina bola v bezpečí. Tento Pás nesmiernej sily však niekto jedného dňa zničil a klenoty ukradol a ukryl na temných a strašidelných miestach Deltory. Kráľovstvo ovládol úkladný Pán Tieňov. Uplynulo veľa rokov tmy, až konečne nastal vhodný okamih, aby sa Lief a Barda mohli vydať na nebezpečnú púť. S novou spoločníčkou Jazmínou sa im podarilo nájsť zlatý topás. Aby však dedič trónu mohol oslobodiť svoju krajinu od nadvlády Pána Tieňov, treba získať späť všetkých sedem drahokamov a znova ich zasadiť do Kúzelného pásu. Druhý kameň stráži hrozný strážca Prekliateho jazera, ktoré začarovala zlá a mocná čarodejnica Thegan. ... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lake of Tears , 2001

marketa3815
29.01.2024 5 z 5

Čte devítiletá dcera, rychlostí 2 knížky za den, líbí se jí jednoduché šifry a dobrodružný příběh. První díl byl prý lepší, ale i tenhle je na 5*.

rafan65
28.01.2023 4 z 5

Ale jo docela dobré pokračování této série. Moc často nečtu tento druh knih ale zatím jsem docela překvapený jak se to pohodově čte. Tak uvidíme jaká bude další kniha.

Vevericka.eva
10.03.2022 5 z 5

Ani druhý díl série nezklamal. Sice je kniha určena dětem, ale jako odpočinková, jednoduchá pohodovka je prima i pro dospělé.

Abukšákul
25.04.2021 5 z 5

Super jako předchozí díl. Napínavá krátká fantasy knížka. Již čteme další díl =)

Luigi1
01.04.2021 5 z 5

Tento díl opět nádhera,musel jsem sáhnout po další četbě..Doporučuji.

ThePeace135
10.03.2019 4 z 5

Zase super. Oproti předchozímu dílu možná ještě o trochu lepší neboť půl knihy nezabralo popisování postav a minulosti Deltory a byl tak větší prostor pro příběh samotný.

heliiinka
06.03.2019 4 z 5

Kniha je velmi krátká a tak mi chyběly hlubší popisy, které by mě vtáhly do děje. Vím, ale že cílí na mladší čtenáře, kteří možná pouhých 130 stran ocení jako výhodu.

Haloon
13.12.2018 4 z 5

Jezerem prokletí si tato série poměrně polepšila. Svět, kterým v tomto díle putovali, byl mnohem více promyšlený včetně postavy Thegan, ale především dvojice Nij a Doj, kteří mě v dětství zaujali a vlastně díky jejich pasáži jsem ve čtení Deltory pokračoval. Hádanky jsou zde také lepší, ale ten celkový děj... Přijde mi, že je jednoduchý i na malé děti a mohl by být kapánek složitější. Je to zkrátka taková dobrodružná pohádka a tenhle díl bude asi jeden z nejlepších v sérii.

revoluce
02.07.2018 5 z 5

Dobrodružství série Deltora me vždy nadchne. Čtu ji již potřetí ;-)

Devil-Ivet
03.02.2018 5 z 5

Skvělé. Jedno nebezpečí vedle druhého, napínavé a tak trochu veselé. Vůbe jsem se nenudila stránky hltala jednu za druhou.

Suou
17.02.2017 4 z 5

Jaaaj toto mi tak chýbalo :D stará dobrá výprava ... zlá bosorka a jej detí ... jazero... a najviac ma teší keď, všade kam prídu všetko zmenia na dobré.

Sasulinek
29.11.2016

Jak už jsem psal v první sérii. Také i druhá série Deltory mě opět nesmírně zaujala a určitě budou super i ty ostatní série. Proto této knize dávám známku 1. :-) :-) :-)

Terva
24.04.2016 3 z 5

Jezero prokletí je druhá kniha ze série Deltora. Příběh je opět psán velmi jednoduchou formou a protkán hádankami a jednoduchými rébusy. Jak jsem již řekl v prvním komentáři, příběh je psaný pro malé děti, jednoduchost a bezkrevnost je hlavní zásadou. Tudíž ani snaha o získání druhého kamene do opasku není moc složitá, postrádá větší napětí a možná by to chtělo i více akce. Scéna u jezera je tak jednoduchá až mě rozesmála a to je prosím důležitá část příběhu. Vlastně mě pointa docela i naštvala, ale nechci toho moc prozrazovat. Kniha je opět jen o 125 stránkách a tak se dá v klidu přečíst za pár hodin. Já to přečetl asi za tři hodinky – stejně jako první příběh.
Z této knihy jsem nezískal ani jeden citát. Ta jednoduchost příběhu prostě nesvědčí hlubokomyslným výrokům no a tak snad jen jedna ochutnávka:
Dvakrát jste mě zachránili před smrtí. Můj život patří vám.

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Jako první díl to bylo super čtení, doporučuji :-)

Cryptkeeper
07.09.2015 4 z 5

Skvělý díl plný napětí,objevování nových končin ze světa fantazie a zároven složení dalších dílků tajemství Deltory :)
Prostě parádní čtení,které stojí za to si pořídit .

julliette
30.05.2015 5 z 5

Tento díl jsem tak přečetla jedním dechem, prostě mě to nepustilo. Bylo to samé dobrodružství a nebezpečí. Taky stačili zachránit Magnuse, kterého zajali Šedí strážci, ale pak padli do náruče dvěma dětem čarodějnice Thegan, totiž Jin a Jodovi, kteří je chtěli zabít a sníst, nakonec ale sourozence pohltila bažina a pokračovali dál. Pak je zase chytili ostatní její děti, zbylých jedenáct, ale pozabíjeli se navzájem, když se hádali o dělení, kdo sní co a koho. Magnus je dovedl do Jezera prokletí a tam na ně čekala nestvůra jménem Soldyn, byla to taková obrovská něco jako ryba s ostrýma zuby a ostny. Lief se dotkl Soldyna zlatým tapazem, který v něm probudil vzpomínky na jeho život před tím, než ho Thegan zaklela. Sama se tam objevila a chtěla Liefa Bardu a Jasmínu zaklít, když Jasmínin černý pták poškrábal čarodějnici a ona na zranění zahnula, všichni, kteří byli její mocí zakleti, byli vysvobozeni. A Jezero prokletí se proměnilo v krásnou zemi D'Or, král(dříve Soldyn) a královna(dříve Plačící skála) se objevili, poděkovali jim za vsvobození jejich země a královna přinesla Liefovi Rubín. Další kámen mají, teď ale mají namířeno do Města krys.

Biohazard
09.02.2015 4 z 5

Mnohem napínavější a fantastičtější než první díl.

Edona
29.06.2014 1 z 5

Napínavé pokračování úžasné fantasy série pro malé děti. Nicméně číst toto znovu jako dospělý, je pro mě spíše utrpení. Jako malá jsem tuto sérii měla v oblibě - dětem doporučuji, zkušeným čtenářům absolutně ne.

mpadysakova
01.04.2013 5 z 5

2. diel je perfektný, dej tiež, pri dobrej predstavivosti je časť s opisom "znovuzrodenia" mesta D´Or skvelá.

terca-m
05.03.2013 5 z 5