Pandemonium

Pandemonium https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145503/bmid_pandemonium-145503.jpg 4 448 77

Delirium série

Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala – to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa „za plotem“, kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD – Amerika bez amor deliria – organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Pandemonium , 2012

FromNeverland14
16.12.2013

Jenda z nejlepších.

Sosyk
13.12.2013 4 z 5

Pffffr... nemám slov... co na to říct! Pěkně se to zamotává. Ale vzhledem k tomu, jak skončil první díl, tak se tenhle konec druhého dílu tak nějak sám nabízel. Každopádně jsem si to neskutečně užila, i když je pravda, že těch "vysvětlovacích pasáží" tam mohlo být trošičku míň... Jdu na třetí díl, snad mě nezklame!

RockMartina
11.12.2013 3 z 5

Po prvním díle naprosté zklamání:( Předešlý díl jsem zhltla za dva dny, k tomuhle jsem se musela nutit, abych vůbec pokračovala ve čtení. Jsem zvědavá, jestli se závěrečný díl kvalitou přiblíží spíše k jedničce, nebo to bude takové nijaké stejně jako tento díl.

jana89
30.11.2013 5 z 5

Podle mně byla kniha ještě lepší než první díl.... doslova mě nutila číst a číst až jsem byla na konci... závěr byl poněkud překvapující, ale na druhou stranu i předvídatelný...
Postava Leny se po prvním díle poměrně dost proměnila a to tak, že se stala sebevědomější... také se mi líbilo střídání dvou odlišných časových období...
Kniha se mi moc líbila a rozhodně každému doporučuji si ji přečíst :-)

Posli
12.10.2013 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Přišel mi víc akčnější a zapletený. Lena už mě tolik neštvala jako v prvním díle a dokonce jsem si ji celkem oblíbila. Ale teď je stejně moje favoritka Raven. Zatímco Julian mi přijde moc obyčejný, jednoduchý a nezajímavý. Určitě mě bavily víc kapitoly o přítomnosti než o minulosti. V přítomnosti už byla ta nová Lena, ta lepší Lena. Konec byl každopádně strhující a teď už je jen otázka, kdy se dostanu ke třetímu dílu.

pink_ivy
11.08.2013 3 z 5

“The flip side of freedom is this: When you're completely free, you're also completely on your own.” Po skvělém prvním dílu byl pro mě tenhle rozhodně velkým zklamáním. Netušila jsem jestli mě víc baví kapitoly Then nebo Now, nakonec jsem se usnesla k tomu, že mě něják extrémně nebaví ani jedny. Postupně jsem se teda do toho začetla víc, no a ten konec jsem čekala, takže žádné překvapení.

NikyWither
21.05.2013 5 z 5

Rozhodně napínavější a více akční než Delirium. Líbí se mi, jak autorka píše. Úžasná knížka, líbila se mi více jako první díl a nemůžu se dočkat na třetí díl. Konec byl ohromující a sama si nemůžu vybrat, kdo se mi líbí víc, jestli Julian nebo Alex. Oba jsem si zamilovala. Jsem hrozně zvědavá, jak se to vyvine. :)

-Vendul-
15.05.2013 5 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila. A nezklamala. Konec jsem čekala jakýkoli, ale to, co se stane, mi vyrazilo dech :) Doufám, že 3. díl bude stejně dobře propracovaný, napínavý a bude mít zase nápad. Autorčin styl psaní je ohromující!! :)

Lucik.823
06.05.2013 5 z 5

Wow. Nemám slov. Miluju to. Jsem nakažená Amor deliria. Nedokážu popsat, jak neskutečně se mi to líbilo a jak strašně mě štve, že Rekviem u nás ještě nevyšlo, protože už se toho nemůžu dočkat. Opět strhující, napínavý, dojemný příběh plný zvratů, v což jsem po dokonalém prvním díle ani nedoufala a autorka předčila všechna moje očekávání. Styl míchání minulosti se současností se mi zpočátku moc nelíbil, ale po chvilce jsem za to byla i ráda, o to to bylo zajímavější.

Doufám, že 3. díl opět nezklame a trilogie Delirium se stane jednou z nejlepších sérií, které jsem četla (má více než dobře našlápnuto).

Opět konří obrovským cliffhangerem, takže se na to psychicky připravte. (:D)

Anne Leyyd
17.04.2013 4 z 5

Po úchvatném prvním díle, jsem se s chutí vrhla na další. Vzhledem k tomu, kde ten první díl skončil, jsem čekala, že to bude asi trvat poměrně delší dobu, než začne akce.

A nespletla jsem se. Oliver si dokonale pohrála s prostředím, s tím, jak se Lena musela překonávat, s novými postavami a jejich příběhy se systémem jak „Nežádoucí“ přežívají… Bylo to propracované, dotáhnuté… ale kapku ehm NUDNĚJŠÍ. Když jsem za sebou měla oněch 100 stran začátku, byla jsem nesmírně ráda.

Poté se však děj začal ZLEPŠOVAT a ZLEPŠOVAT, až jsem to zase hltala. Každé slovo :-) Julian mi ze začátku neseděl, připadal mi prostě jako malý kluk, ale postupně si ke mně našel cestu, takže jsem si jej pak oblíbila. Ke konci mi zase tekly nervy a říkala jsem si, že jestli to ZASE skončí tak dechberoucně jako Delirium, asi mě klepne. Skončilo to tak, jak to skončilo. V tom nejlepším, ale přece jen to nebylo v tom, když šlo o život, za což jsem Oliver děkovala. Každopádně jsem nesmírně (vážně hrozně moc) zvědavá na Requiem.

Upřímně musím ale říct, že kdybych byla Lenou (na tom úplném konci knihy), tak si v klidu omdlím, a poprosím oba dva přítomné, ať mi dají chvíli svátek :-)

karolinos
30.03.2013 4 z 5

Knížka Delirium se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem.Proto jsem také nepochybovala o skvělé kvalitě 2. dílu, Pandemonia a nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. I když si myslím, že Lauren Oliver je skvělá spisovatelka, Pandemonium mě malinko zklamalo...Přiznám se, že prvních 100 stránek mě celkem nudilo. Spisovatelka zbytečně často popisovala prostředí, a proto to bylo zdlouhavé.Až pak jsem se do toho začetla a příběh byl velmi napínavý..také mě více bavila část teď, ale jinak hodnotím knížku pozitivně :)))

Kateriska
30.03.2013 5 z 5

Rozhodla jsem se, že této knize dám čtyři a půl hvězdičky. Pandemonium jsem nemohla odložit a stalo se pro mě jakousi drogou. Bylo rozhodně zajímavé, jak autorka rozvinula dva příběhy, ten který se odehrává v Divočině v minulosti a ten druhý, co se odehrává teď v New Yorku. Jelikož mě více zaujal příběh Juliana a Leny, vždy jsem byla trošku napružená a netrpělivá, když se tam začalo něco velkého dít a utlo se to v tom největším okamžiku. To mi pak trošku vadilo, když jsem se musela prokousat příběhem Leny z Divočiny, než jsem se dostala k další očekávané stránce o příběhu z velkoměsta. Tím ale netvrdím, že příběh s nadpisem Tehdy by byl nějak nezáživný. Líbil se mi a hlavní postavu Raven jsem si zamilovala. Je super, že postavy zde nejsou černobílé, ale že také prvně nevíte, jestli máte Raven milovat, být jí vděční anebo jí nenávidět. Kniha je hlavně z konce plná nečekaných zvratů, zvláště mi vyrazila dech scéna v tajné pracovně. Postava Leny je napsaná výborně, stejně jako Juliana, kterého jsem si zamilovala. Nedokážu se rozhodnout mezi Alexem a Julianem. Konec je zajímavý a pro mě není úplně jasné, co se v té chvíli stalo. Netrpělivě očekávám vydání třetího a závěrečného dílu, který mě doufám utvrdí v tom, že tato trilogie byla jedna z těch nejlepších, co jsem kdy četla.

Trysko.Mys
28.03.2013 5 z 5

Velmi zajímavé, napínavé a krásné. Mám tyto knížky ráda a stejně jako Delirium jsem i tento díl přečetla jedním dechem. Když jsem četla poslední dvě strany nevěděla jsem jestli mám začít brečet nebo se smát. Doteď jsem se sama stoprocentně nerozhodla mezi Alexem a Julianem - vždyť každý má něco do sebe. Ovšem mám jistého favorita:)). Strašně moc se těším na Requiem a ať přemýšlím jak přemýšlím nedokážu si představit jak se ten příběh rozmotá. Líbilo se mi jak byla tato knížka napsaná, protože vám tam spisovatelka rozhodně Juliana nenutila. Šlo to hladce a měli jste dost času se rozmyslet a možná si Juliana i zamilovat. Kdo četl například ságu Twilight, možná mi rozumí, protože mě na příběhu od Meyerové velice vadilo, jak byl Jackob sobecký a pořád Bellu "otravoval". Ovšem to u této knihy neplatí. Tady se nikdo nikomu nenutí, tady si vybírá opravdu jenom čtenář.

bookcase
21.03.2013 4 z 5

Ještě zajímavější a napínavější než Delirium. Přečetla jsem za jeden den a nemůžu se dočkat třetího dílu.

MagdalenaHalow
14.03.2013 5 z 5

Komentář obsahuje spoiler!
Dost jsem se bála tuhle knížku číst, aby mě nezklamala, protože Delirium je vážně skvělé. A Lauren Oliver nezklamala. Naopak, ještě zvýšila laťku, protože Pandemonium je prostě fantastické! Jen se zase bojím, aby Requiem nepokazila. Ale budu jí věřit. Jsem hrozně zvědavá, koho si Lena nakonec vybere. Alexe? Juliana? Má to dost těžké. Sama jsem se taky ještě nerozhodla, ke kterému "teamu" patřím. Takže snad Requiem vyjde co nejrychleji, abych se to konečně dozvěděla :)

ciniminisek
08.03.2013 4 z 5

Nejdřívě mě kniha nudila a chtěla jsem jí zavřít. Po únosu, už dostala větší spád a konec byl dech beroucí. Odebírám jednu hvězdičku, za sálodlouhé vysvětlování. Zbytečně se tím zasekává příběh.

Jill
24.02.2013 4 z 5

Jsem mile překvapená. Po prvním díle jsem byla především zvědavá jestli bude kvalita stoupat, protože jsem v Deliriu spatřovala nějaké nedostatky. Pandemonium mě ale přesvědčilo, že Lauren Oliver je dobrá. Byla jsem nadšená z prostředí, postav, příběhu, má to grády a má to všechno, co chci od pořádné young adult dystopie! :) Navíc, střídaní Teď a Tehdy se tu vážně povedlo.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Lauren Oliver