Pandemonium

Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala – to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa „za plotem“, kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD – Amerika bez amor deliria – organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145503/pandemonium-145503.jpg 4.2371

Delirium (2.)

Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7447-248-0

erulka
06.09.2017

Oproti předchozímu dílu mě kniha zklamala. Musím říct, že mě vůbec nebavila, obzvlášť kapitoly "Tehdy". Měla jsem nutkání tyto kapitoly přeskočit, ale nakonec jsem je vždy přečetla. Doufám, že závěrečný díl bude lepší.

moncakovinka
22.08.2017

Knihu jsem četla jen ze zvědavosti, jak to bude pokračovat. Objevilo se více zajímavých momentů, ale můj názor se od prvního dílu příliš nezměnil - večerní oddechovka, kterou bych nezařadila na první místa žebříčku "k přečtení".

Veronika33
23.06.2017

Tento diel bol lepší, zaujímavejší ako prvý. Bolo v ňom viac akcie a zvratov. Som zatiaľ príjemne prekvapená zo série, mala som trocha obavy či ma to bude baviť. Baví, tak sa teším na záverečný diel a pevne dúfam, že nebude pre mňa sklamanie.

Efeméra
23.03.2017

Za mě oproti prvnímu dílu celkem zklamání. Nelíbilo se mi, jak se Lena zachovala v souvislosti s Julianem, přestože od konce Deliria uplynul jeden a půl roku. Neuvěřitelně mě rozčilovalo, jak se autorka k Pandemoniu postavila (tím mám na mysli ten milostný trojúhelník), když vezmu v úvahu, že se jedná o trilogii o lásce. Nějakým způsobem se mi to tam nehodí. Jinak se mi moc líbilo rozdělení na Tehdy a Teď - myslím, že kdyby autorka prostě nejdříve lineárně vylíčila minulost a potom přítomnost, čtenář by se na začátku dost možná ukousal nudou. Na druhou stranu část Tehdy byla velmi důležitá, protože v ní čtenář vidí, jak se Lena vyrovnává s událostmi z konce Deliria, a jednalo se prakticky o ospravedlnění toho, že hlavní hrdinka začala něco cítit k Julianovi. První díl ode mě dostal 4 hvězdičky, tady musím jednu ubrat.

petgona
26.01.2017

Podla mna lepsie ako jednotka.

Dee.Grusova
23.10.2016

Do téhle série jsem se zamilovala hned po přečtení Deliria!! Bože, tohle přesně jsem potřebovala. Téma, které mě naprosto uchvátilo a spolklo i s ponožkama! Rozhodně si nezaslouží méně než 5*. :)

Janet11
03.09.2016

Napínavější, akčnější, ale ani tenhle díl mě nenadchnul. Děj je trochu předvídatelný (na můj vkus trochu moc) a poslední díl přečtu čistě jen ze zvědavosti, jak příběh dopadne. Ale jako oddechové čtení, u kterého nemusíte přemýšlet prosím.

steph.tey
19.08.2016

Pandemonium se mi líbilo dokonce víc než první díl. I když mě na začátku trochu zaskočily dvě dějové linky, nakonec jsem nevěděla, na jakou se těším více. A ten konec...

ARosen
13.08.2016

SPOILER! Tohle nepochopím! Alex se obětuje, aby Lena mohla utéct a ona se musí zabouchnout do prvního kluka, se kterym jí zavřou do jedný místnosti? Popravdě, vůbec by mi nevadilo, kdyby Juliana popravili. Aspoň by od něj byl pokoj. A jsem vážně zvědavá, jak si s tím autorka poradí v příštím díle.

Klarv
14.06.2016

První díl mě bavil, druhý už v některých kapitolách ne. Poslední věty mě nalákaly na díl třetí, tak uvidíme. Ale popravdě nejsem napnutá jak struna, jak to skončí.

Roselunda 1928
10.06.2016

Rozdělení na "tehdy" a "teď" bylo zajímavé, ale špatně se v tom orientovalo, a fakt nechápu, jak mě to mohlo nenapadnout u prvního dílu, ale celou dobu jsem přemýšlela nad tím, jak vlastně může taková společnost bez lásky vypadat, a došla jsem k závěru, že by to nejspíš nefungovalo. Nemluvě o takovém náboženství bez lásky. Úryvky z Knihy života mě teda dost bavily :D Skoro pořád jsem měla pocit, že je někde něco špatně, nedomyšlené, neoriginální. Jenže Julian. Ten je tak roztomile naivní, že si ty čtyři vybojoval.

Canney
29.04.2016

U předchozího dílu jsem si stěžovala na nekonečný začátek. Pandemonium je naproti tomu plný akce už od začátku! Děj podle stejného vzoru jako Delirium, takže vás to ani tak nepřekvapí, ale přesto se mi to teď líbilo ještě o něco víc. Pravděpodobně za to může zajímavé rozdělení kapitol na Tehdy a Teď.

WexxAr-ka
10.04.2016

Pokud jsem někdy řekla, že jsem knihu přečetla jedním dechem, tak to byl kec, protože až dnes jsem knihu přečetla jedním dechem! :)
A ten konec? Nemám slov, už jsem v to ani nedoufala! Ještě že jsem si v knihovně půjčila rovnou i poslední díl... :D

Black-stars
26.03.2016

Ani do tohoto dílu jsem se nemohla úplně začíst... Nějak mi nesedělo vyprávění autorky. Některé (většina) scény mi přišly navíc a zbytečné... Rozhodně mě nejvíc zaujal příbeh Leny plus Julian - ale opět šlo o dramatický závěr... Ale opět to nevynahradilo spíše nudný zbytek knihy!

warca
18.01.2016

Do knihy jsem se velmi rychle začetla, přestože jsem mezi díly měla velký časový odstup. Moc se netěším a zároveň těším na třetí díl, protože tam bude Lena řešit volbu mezi Alexem a Julianem a hledat svou matku.

todilka
02.01.2016

V některých ohledech o něco slabší než Delirium, v jiných šla kvalita nahoru...líbilo se mi, že je v tomto díle více postav, o kterých se čtenář sem tam něco dozví a ne jen hlavní hrdinka...střídání tehdy a teď mě ale moc nenadchlo, kapitoly tehdy mi občas přišly zbytečné, jindy ale důležitě dokreslovaly děj...celkově jsem to spolkla hodně rychle, poutavá knížka...těším se, jak to všechno dopadne :-)

vedana
28.12.2015

Druhý díl mě mile překvapil, chvilku mi trvalo zvyknout si na střídání kapitol předtím a potom, ale jak jsem navykla, tak musím říct, že to bylo velmi zajímavé. Děj příběhu byl plynulý a výtstižný. Líbilo se mi, že tam nebylo tolika prvků, jak tomu často bývá, týkajících se nerozhodnosti, co se týče Leny. Lena, jakožto hlavní hrdinka na mně působila velmi příjemně.

ElisR1
13.11.2015

Skvělá kniha výborné série... i když, Delirium mi přišlo o něco lepší.

Silencia
03.11.2015

Druhý díl mě hodně nadchl. Nejlepší kniha na světě to asi není, ale v mnohém překonala Delirium. Líbí se mi způsob, jakým jsou popisovány pocity hlavní hrdinky, a to, jak bojuje sama proti sobě. A dost mě (v dobrém) vytáčelo, že skončila vždy kapitola v tom nejzajímavějším místě, takže mi v tu chvíli byl druhý úsek úplně jedno. Jenže pak jsem se zažrala do něj a kapitola zase najednou skončila. A tak to šlo pořád dokola. V tomto díle už autorka ubrala na popisu prostředí, tak se mi to četlo i o mnoho lépe. Snad první kniha, kde je pokračování lepší než první díl. Dala bych asi 4,7*.

Verca01
09.10.2015

Nevím co říct, prostě SUPER ! Tento díl mě nadchl stejně jako ten prvni. Po celou dobu čtení jsem dumala nad tím, jestli je Alex živý nebo mrtvý. No a ten konec mě teda dostal ! Hned se vrhám na další díl a nemůžu se dočkat, až se dozvím, jak to celé dopadne ^^.

(K)Belík
27.09.2015

Líbilo se mi jak se Lena v tomto díle změnila... Už z ní není taková chudinka jako předtím. Je odvážná a umí se o sebe postarat. Dnes jsem knihu dočetla a chystám se hned vrhnout na 3. díl, protože konec této knihy měvelice překvapil a jsem zvědavá jak si s tím Lena poradí. :)
Doporučuji. ;)

DominikaFuch
10.09.2015

,,Kdyby láska byla nemoc, nechali byste se vyléčit?"
- Lauren Oliver
Zajímavá otázka....kdo z vás by odpověděl kladně?

maruschka
07.06.2015

Nedokážu posoudit, jak moc je ten těžkopádný styl způsobený překladem, ale tady prostě obsah vítězí nad formou. Škoda. Z dystopií, které jsem zatím četla, bych Delirium nejspíš přirovnala k Legendě od Marie Lu; pro fanoušky HG nebo Divergence to může být trochu zklamání.

martina5069
30.05.2015

Pecka!!!! Sice sem tuhle knihu četla docela dlouho protože moc nebyl čas ale ve chvilkách volné nějaké té minuty sem jí dočetla :-) Nelituju bylo to akční a docela dobře se četla akorád mě občas mátlo vyprávění z minulosti a přítomnosti ale na to sem si za chvíly zvykla. Teď ale přemýšlím kde sehnat třetí díl protože se nemůžu dočkat toho jak to celé dopadne :-) Sem zvědavá koho si nakonec Lena vybere protože mám ráda jak Alexe tak Juliana :-/ No nechám se překvapit ......

adelaska
29.04.2015

Wow! Jedním slovem dokonalé.
Naprosto skvělé pokračování. Děj byl pro mě nepředvídatelný, hodně akční, neuvěřitelné napínavý, ... Hned jdu na třetí díl. Pokud dopadne nad mé očekávání, věřím, že tahle trilogie překoná i mé doposud nejoblíbenější dystopie...

little-dream
21.04.2015

Líbilo se mi rozdělení na "tehdy" a "teď" :)
Škoda, že knížka byla kratší a nemohli jsme si užít Alexe :(
Ale celá série je moc pěkná ♥

kazatell
22.03.2015

Mnohem lepší než první díl i když většina pasáží je už hodně očekávatelných a na můj vkus je tam až moc zvratů v ději

Nagadir
18.03.2015

Zdálo se mi to trošičku horší než Delirium, i když konec byl opět dost napínavý...
7,5/10

Kat9
11.03.2015

Přiznám se,že jsem od téhle knížky moc nečekala a zpočátku se mi ji ani moc nechtělo číst,ale tak nějak uprostřed mě chytla a nakonec jsem se rozhodla dát 5*.Chvíli jsem měla dokonce i pocit,že se mi líbila i více než první díl,ale asi to bude tak stejně.Spolu s Hunger Games se mi zdá nejlepší z těch knížek o budoucnosti..Celou dobu jsem pak trnula,jestli je Alex naživu,nebo ne.A jak to dopadlo?To zjistěte sami...

martina321
10.03.2015

První díl jsem četla už před nějakou dobou, ale kupodivu jsem se do obrazu dostala celkem rychle. Musím říct že Pandemonium u mě překonalo i Delirium a velkou zásluhu na tom má hlavně Julian... Sem tam však byla kniha lehce předvídatelná, ale i tak se jedná o velmi povedenou knižní sérii, která mě dokonale vtáhla do sebe a po dočtení mi chvíli trvalo uvědomit si, že se nacházím zase v tom "obyčejném" světě. Už se nemůžu dočkat až si přečtu třetí díl! :))