Pandemonium

Pandemonium https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145503/bmid_pandemonium-145503.jpg 4 448 77

Delirium série

Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala – to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa „za plotem“, kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD – Amerika bez amor deliria – organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela...... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Pandemonium , 2012

little-dream
little-dream
21.04.2015 4 z 5

Líbilo se mi rozdělení na "tehdy" a "teď" :)
Škoda, že knížka byla kratší a nemohli jsme si užít Alexe :(
Ale celá série je moc pěkná ♥

kazatell
kazatell
22.03.2015 4 z 5

Mnohem lepší než první díl i když většina pasáží je už hodně očekávatelných a na můj vkus je tam až moc zvratů v ději

Nagadir
Nagadir
18.03.2015 4 z 5

Zdálo se mi to trošičku horší než Delirium, i když konec byl opět dost napínavý...
7,5/10

Kat9
Kat9
11.03.2015 5 z 5

Přiznám se,že jsem od téhle knížky moc nečekala a zpočátku se mi ji ani moc nechtělo číst,ale tak nějak uprostřed mě chytla a nakonec jsem se rozhodla dát 5*.Chvíli jsem měla dokonce i pocit,že se mi líbila i více než první díl,ale asi to bude tak stejně.Spolu s Hunger Games se mi zdá nejlepší z těch knížek o budoucnosti..Celou dobu jsem pak trnula,jestli je Alex naživu,nebo ne.A jak to dopadlo?To zjistěte sami...

martina321
martina321
10.03.2015 5 z 5

První díl jsem četla už před nějakou dobou, ale kupodivu jsem se do obrazu dostala celkem rychle. Musím říct že Pandemonium u mě překonalo i Delirium a velkou zásluhu na tom má hlavně Julian... Sem tam však byla kniha lehce předvídatelná, ale i tak se jedná o velmi povedenou knižní sérii, která mě dokonale vtáhla do sebe a po dočtení mi chvíli trvalo uvědomit si, že se nacházím zase v tom "obyčejném" světě. Už se nemůžu dočkat až si přečtu třetí díl! :))

Stirek45
Stirek45
06.02.2015 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o hodně víc než ten předchozí - a to už se mi dlouhou dobu nestalo ;) Nevím proč, ale Juliana jsem si zamilovala více než Alexe. Už se těším na třetí díl :)

Schullerka
Schullerka
09.12.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil více než předchozí. :) Nejdřív mi vadilo rozdělení na Předtím a Teď, ale po pár kapitolách jsem si zvykla. Nejprve jsem se těšila vždy na kapitoly Předtím a asi v půlce knihy to bylo naopak. :D

Příběh celkově lépe ubíhal, bylo to víc akční a zajímavější než v prvním díle. Zobrazení divočiny, osob v ní a jejich myšlení byl pěkný pohled z té druhé strany. :)

A přítomnost byla v prvních kapitolách taková divná a nezáživná, ale potom to začalo nabírat na obrátkách. Super je také to, že Lena najednou vidí jaká byla ona v prvním díle. :) A páni ten konec! :D Musím hned začít číst další díl! :)

maca5449
maca5449
07.11.2014 3 z 5

Nejslabší díl ze série, celé předvídatelné, ale důležité pro třetí díl.

Misa25
Misa25
12.10.2014 4 z 5

Zdařilé pokračování slibné trilogie, jsem zvědavá, jak autorka svou sérii dokončí :)))

bednos
bednos
11.10.2014 3 z 5

Dávám jenom 3 hvězdičky, protože jsem zaujatá vůči Julianovi a rvala jsem si při čtení vlasy. Konec byl skvělý, asi nejlepší na celé knize. Jinak je to dobrá série, ale já ty své antipatie prostě nemohla překonat.

kasilka
kasilka
03.09.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil daleko víc, a ten konec? Super, nemohla jsem usnout a těšila se na pokračování!!! :-)

Monisek.B
Monisek.B
24.07.2014 4 z 5

Druhý díl mě velice příjemně překvapil. Četl se mi snáz a byla jsem hladová po tom, co bude dál. Kapitoly Tehdy jsem se snažila přečíst co nejrychleji, abych zas mohla hltat to, co se děje Teď. Autorce za tohle patří jedno velké díky, protože to má tak hezky vymyšlené, napsané, zpracované. Je to psané velmi pěknou a čtivou formou, že stránky v podstatě sami ubíhají a vy si ani neuvědomíte, že už to vlastně skončilo :) A ten závěr? No zůžo, jsem fakt zvědavá, jak se tohle nakonec rozmotá.. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do třetího dílu!

Maica
Maica
10.06.2014 3 z 5

Slabší díl než předchozí. Zajímavá práce s časem, leč mírně chaotická a dle mého celkem zbytečná. Lena mi byla o něco sympatičtější než v jedničce, jenže ani to nevytáhne moje hodnocení výš. Konec se mi zdál trošku křečovitý, snaha o napětí do poslední chvilky. Nicméně jsem nebyla vyloženě zhnusená :-), prostě knížka na dlouhé deštivé odpoledne nebo nudnou cestu vlakem.

Mon12
Mon12
01.05.2014 4 z 5

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, některé pasáže mi přišly nezajímavé, ale pak se to zvrtlo a já se nemohla odtrhnout. Zajímalo mě, jak si se vším Lena poradí. Autorka napsala skvěle konec, protože si tím pojistila, že si třetí díl co nejdříve přečtu :-)

Adele02
Adele02
08.04.2014 4 z 5

Jsem na vážkách. Alex, nebo Julian? Konec to úplně totálně vytrolil. Jsem zvědavá na závěr. (Řekněte mi, že skončí s Alexem.)

Kakiko
Kakiko
05.04.2014 3 z 5

- můj příspěvek může obsahovat zápletky děje -

Po prdvním dílu jsem se hned vrhla na další, protože jsem si řekla, že už to dočtu, když jsem to začala. Pokračování mě celkem překvapilo, možná se mi i líbilo více než Delirium, avšak zase jsem se nemohla přinutit přečíst každé slovo. Kapitoly "tehdy" jsem přelétavala doslova jen očima, protože mi přišly docela nudné a nezajímavé. S kapitolami "teď" už to bylo mnohem lepší. Ty jsem měla i ráda.
K postavám... U Leny jsem nenašla žádné zlepšení. Nijak se pro mě nevyvíjela a stále mi přišla obyčejná. Byla jsem docela v šoku, když s Julianem utíkala a zabíjela Mrchožrouty (to slovo fakt nesnáším). Nějak mi uniklo, že by jí Raven dala nějaký trénink nebo tak něco. Přišlo mi to přitažené za vlasy, nereálné. Tyhle části pak dost ubírají na věrohodnosti příběhu.
Julian mi byl celkem sympatický. Bylo roztomilý, když se nám začínal do Leny zamilovávat. Docela jsem to i chápala. Lena už nebyla obyčejná holka, ale Nežadoucí, drsňačka, která si umí poradit.
Postava Raven měla neuvěřitelný potenciál. Autorka z ní mohla udělat charakter typu Alicii z Přechodu od Justina Cronina, pokud vám to něco říká. Ale s vývojem téhle postavy jsem nebyla moc spokojená. Ve finále to pro mě nebyll nijak atraktivní charakter.
Když jsem si po přečtění spojila dvě a dvě, byla jsem trošku pobavená, protože zatímco v prvním díle Lena proplouvá nástrahami díky Alexovi, tady je to zase Julian, jemuž Lena kryje zadek. :)
Konec byl... musím říct skvělý. Opravdu jsem na to koukala s otevřenou pusou a nedokázala řvát ani se smát. Věděla jsem, že Alex bude živý, ale zase jsem neměla páru o Julianovi. Alex na mě na konci působil, nechci říct zle, ale prostě se v Kryptách změnil. Zchladl a já jsem zvědavá, jaké tohle bude mít pokračování.

barborka:-)
barborka:-)
16.03.2014

tenhle díl je super , ale moc mě nenadchlo tehdy a u tohho konce se mi zastavil dech a pak přišlo moje obvyklé nadčení podle ktereho poznam sve obl . knihy

alwaysbelieve
alwaysbelieve
01.03.2014 5 z 5

Knížka byla super. Bylo tam víc akce než v prvním díle. A ten konec byl prostě jasný...:D
Těším se na další díl, ale zároveň se obávám koho si Lena vybere a jak to celé skončí.

Klaris 99
Klaris 99
03.01.2014 5 z 5

No, tak to už bylo i na mě moc. Myslela jsem, že Pandemonium nemá v čem překvapit, ale překvapilo. Bylo tam mnohem víc akce(kterou v knize potřebuju, aby mě uchvátila) a propracované oba děje, jak minulost, tak i budoucnost. Sice jsem si musela hlídat, abych nezapomněla co se dělo v milosti, po tom co jsem dočetla kapitolu v budoucnosti,nebo naopak, ale zvádnout se to dalo.
Líbilo se mi, jak se Lena vnitřně vyvíjela a zlepšovala.
Docela mě zaujala Raven a chtěla bych se o ní dozvědět víc(někde sem četla, že jejímu příběhu Lauren věnovala malou knihu),protože mi bylo strašně líto Blue, no a vlastně i Raven.
Juliana jsem vnímala jako vetřelce, který tam jen mrčí a zavazá. Ale potom se nějak zlepšil a docela jsem mu to s Lenou přála a doufala jsem, aby se Alex neobjevil a nebyl z toho zase ten trapný trojúhelník.
Ale objevil se a svým způsobem zkazil.
No, ale at už si Lena vybere kteréhokoliv bude mi opět mi toho druhého líto(nesnáším trojúhelníky). Na Rekviem se těším i když má být nejhorší. Těším jak to všechno dopadne. Doporučuju.:D

Knihomolka Rů
Knihomolka Rů
30.12.2013 2 z 5

Moc jsem si neoblíbila Juliana, to je možná taky jeden z důvodů mého nízkého hodnocení, ale podle mě to prostě ztratilo kouzlo prvního dílu. Poslední SLOVO to ale docela zachránilo, bylo mi to jasný už od začátku, ale stejně mě to strašně potěšilo :D

antiutopie, dystopie, kakotopie

Lauren Oliver