Pandemonium

Pandemonium https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145503/bmid_pandemonium-145503.jpg 4 448 77

Delirium série

Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala – to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa „za plotem“, kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD – Amerika bez amor deliria – organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Pandemonium , 2012

Artep071
13.01.2024 4 z 5

Skvělé čtivé, napínavé, smutné. Výborně to funguje! No a opět wuau závěr... Prostě vás to donutí vzít do ruk další díl.

janka2000
07.11.2022 3 z 5

Druhý díl série o světě, kde je láska nemoc. Tento dystopický román začíná útěkem a vlastně jím i končí. Lena poznává svět mimo města a odboj. Podle mě v době, kdy kniha vyšla, byla určitě úžasná. Teď na mě budí dojem spíš jako kniha začínajícího spisovatele.

DreamerX9
02.05.2021 3 z 5

Milostný trojúhelník je zpět :D stejně chytlave jako jednička. Líbí se mi styl jakým autorka píše tohle jsou přesně ty knihy co chytnou a nepustí

monika_v_trapu
17.04.2021 4 z 5

DRUHÉ ČTENÍ
Po pár letech jsem se k této sérii vrátila, abych ji konečně dočetla až do konce. Tento druhý díl byl opět skvělý. Pamatuju si, že jsem z něj tenkrát byla nadšená o chlup méně než z prvního dílu, ale pořád ohromně nadšená. Teď, po druhém čtení, už mám asi vyšší nároky a první díl byl prostě lepší. Ten je asi nějakou mojí srdcovkou nebo tak něco. Každopádně druhý díl se mi líbil. jiné prostředí, jiné postavy. Líbí se mi, že se v knize střídají dvě časové linky a je to takovým zpestřením. Jsem hodně zvědavá na závěr celé série. Díky konci druhého dílu jsem opravdu hodně zvědavá, jak se tohle bude celé ještě vyvíjet. Asi bude lepší mít spíše menší očekávání a být překvapena, než čekat víc a být zklamána. Tato série má ale rozhodně potenciál a přijde mi, že tak nějak zapadla ve vší té směsi fantasy a YA, které je teď všude plno. Přitom tuhle sérii bych s klidným srdcem zařadila mezi takové ty začátky dystopií hned vedle slavných Hunger games a Divergence.

Mozkovna
08.09.2020 4 z 5

Akčnější než první díl. Nové prostředí, nové postavy. Děj ubíhá hladce, ale řekla bych, že mě asi nic moc nepřekvapilo. Autorka má dozajista sklony k uspěchaným koncům :D

RanMori
07.06.2020 4 z 5

No, jako už to bylo trochu slabší než první díl, ale stále dobré a napínavé - tedy hlavně co se týká časové linie Teď, ta Tehdy mě moc nebavila. Myslela bych, že se Lena bude chovat jinak, že půjde jinam. Jsem zvědavá, jak dopadne třetí díl.

makul
11.03.2020 5 z 5

Kniha nezklamala

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

ebylo to špatné, ale první díl byl prostě lepší. A navíc ve dvojce mi sedělo až moc věcí a občas to bylo docela dost předvídatelné... Každopádně si myslím, že by se měla vytvořit pravidla, která by určovala, jak může nebo nemůže končit kniha, protože tohle mě naštvalo!

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Čtivé, tedy pro mne bylo.

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Pandemonium mi oproti prvnímu dílu přišlo nudnější. Úplně ztratilo ono kouzlo něčeho nového a celý příběh byl celkem nezáživný. Plusem může být to, že kapitoly tehdy a teď se střídají, což je určitě dobrý nápad a to proto, že mě osobně současnost celkem nudila. Díky střídání se nenudíte jednotnou půlku knihy.

Nikollinka
11.02.2019 5 z 5

Stejně povedené jako první díl..

silvinka12
09.02.2019 4 z 5

Že začátku jsme si nemohla zvyknout na to, že děj byl rozdělený na tehdy a teď. Nějakou dobu mi trvalo než jsem se v tom zorientovala. Líbilo se mi, že to bylo nabité akcí už od první stránky, akce tam bylo o hodně více než v prvním díle. Chyběl mi Alex, Julian byl celkem fajn kluk. Ale já stejně fandím Alexovi :D.
Kniha byla čtivá a stejně jako u předchozího dílu se nedalo od ní odtrhnout. Konec mě překvapil a už se nemůžu dočkat závěrečného dílu!

denniys
26.12.2018 3 z 5

no nevím, kniha je nedozrálá, strašně předvídatelná, chvilkami se snaží kopírovat Metro 2033 a moc to autorce nevěřím, bohužel :( a ten konec?? co to bylo? proč všichni musí oživovat postavy, které zcela bez pochybností v předchozím díle zabili?! to nedokáže vymyslet novou postavu nebo chytlavou zápletku,aniž by takto trapně proběhlo zmrtvýchvstání? a už teď je jasné, že Alex bude záporák dalšího dílu a bude to celé jen o milostném trojúhelníku, aneb další četba pro patnáctileté..škoda, mělo to docela potenciál..

petrzel
26.12.2018 4 z 5

Kniha mě bavila ,ale není to nic co bych si chtěla přečíst znovu.

BarbaNechanicka
01.10.2018 4 z 5

První díl za mě lepší, nějak mi nešlo přijmout Juliana a Lenu #teamAlex ????
Ale vcelku fajn knížka, hodně akce, líbily se mi i pasáže tehdy, kdy jsme se dozvidali o přátelích z divočiny, hlavně Raven a Blue, bomba. A konec ... No jinak to ani neslo.♥

_Katty_
03.08.2018 4 z 5

První díl mě uchvátil,druhý už tolik ne. Objevují se zde nové postavy,přičemž valná většina z nich mi byla sympatická.I Juliana jsem si oblíbila. Velkým plusem bylo, že oproti prvnímu dílu už na začátku byla akce.Na první díl to ale nemělo.Ty přechodné díly co pojí začátek série a konec série bývají zkrátka většinou horší a tohle nebyla vyjimka. I tak to ale bylo moc fajn čtení a kniha rozhodně stojí za to.

erulka
06.09.2017 3 z 5

Oproti předchozímu dílu mě kniha zklamala. Musím říct, že mě vůbec nebavila, obzvlášť kapitoly "Tehdy". Měla jsem nutkání tyto kapitoly přeskočit, ale nakonec jsem je vždy přečetla. Doufám, že závěrečný díl bude lepší.

moncakovinka
22.08.2017 3 z 5

Knihu jsem četla jen ze zvědavosti, jak to bude pokračovat. Objevilo se více zajímavých momentů, ale můj názor se od prvního dílu příliš nezměnil - večerní oddechovka, kterou bych nezařadila na první místa žebříčku "k přečtení".

Veronika33
23.06.2017 5 z 5

Tento diel bol lepší, zaujímavejší ako prvý. Bolo v ňom viac akcie a zvratov. Som zatiaľ príjemne prekvapená zo série, mala som trocha obavy či ma to bude baviť. Baví, tak sa teším na záverečný diel a pevne dúfam, že nebude pre mňa sklamanie.

Efeméra
23.03.2017 3 z 5

Za mě oproti prvnímu dílu celkem zklamání. Nelíbilo se mi, jak se Lena zachovala v souvislosti s Julianem, přestože od konce Deliria uplynul jeden a půl roku. Neuvěřitelně mě rozčilovalo, jak se autorka k Pandemoniu postavila (tím mám na mysli ten milostný trojúhelník), když vezmu v úvahu, že se jedná o trilogii o lásce. Nějakým způsobem se mi to tam nehodí. Jinak se mi moc líbilo rozdělení na Tehdy a Teď - myslím, že kdyby autorka prostě nejdříve lineárně vylíčila minulost a potom přítomnost, čtenář by se na začátku dost možná ukousal nudou. Na druhou stranu část Tehdy byla velmi důležitá, protože v ní čtenář vidí, jak se Lena vyrovnává s událostmi z konce Deliria, a jednalo se prakticky o ospravedlnění toho, že hlavní hrdinka začala něco cítit k Julianovi. První díl ode mě dostal 4 hvězdičky, tady musím jednu ubrat.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Lauren Oliver