Delirium

Delirium https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/bmid_delirium-AXC-136732.jpg 4 727 148

Delirium série

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Delirium , 2011

Alskar
26.12.2016 5 z 5

Zhltala jsem ji od začátku až do konce. Nápad skvělý, hrdinka mi byla sympatická a kniha čtivá.
Spoiler: Jenom konec mi nepřišel úplně fér. Alex se mohl pro Lenu roztrhat a tak to taky dopadlo.

Janet11
15.08.2016 2 z 5

Kniha mě bohužel moc nenadchla, příběh jako takový je pěkný a zajímavý, nicméně autorčin styl psaní mi přišel hrozně rozvleklý a některé dialogy bych z knihy úplně vypustila...Ale nenechám se odradit a vrhnu se na další díl, třeba mi sedne líp.

Chikko
14.08.2016 5 z 5

Knížka je perfektní... Hrozně jsem se do ní zažrala... Myslím že kdyby si to vzal do rukou schopný režisér, byla by z toho krásná nová filmová série.
Víte že z toho chtěli udělat seriál? Pokud vím, vyšel jen pilot. A je to hrůza!

Luccik7
29.07.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Konec byl teda šokující ale i tak knize dávám pět hvězdiček.

steph.tey
19.07.2016 5 z 5

No nebudu nic zapírat. Kniha se mi líbila. Ale byla taky zvláštní - mluvím o tom konci. Dost na to, abych si myslela, že osudy hlavních hrdinů se můžou zaseknout ve fázi " všechno bude na prd" , ale ne až tak moc, abych nadobro ztratila naději i já. Palec nahoru za celkovou myšlenku a pět hvězd za skvěle napsaný skvělý příběh. No a taky za to, že byl tak dobrý a já chtěla vědět, jak skončí, že jsme společně zvládli i to, jak mi to čtení ( a odkládání )trvalo dlouho. :-)

LucaMera
13.06.2016 4 z 5

Tahle kniha mi hrozně dlouho ležela v knihovně a moc se mi do ní nechtělo. Nakonec nastal den D a já si řekla, že prostě ted už si jí přečtu. No a docela mě ted mrzí, že jsem jí tak dlouho zavrhovala. Příběh je super a nadruhou stranu hrozně zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Opravdu musím pochválit myšlenku téhle knihy. Tenhle námět je fakt hodně neobvyklý a je dobře zpracovaný.
Čím více se blíží konec, tím je tam i více akce, takže když jsem jí dočítala, měla jsem docela problém ji odložit :D Jinak ten konec mě docela dost překvapil a nevím co si mám o tom co se tam stalo myslet.

SPOILER- Panebože chudák Alex, pořád doufám že to opravdu nebude tak jak to vypadá a tak jak si myslím...:/ KONEC SPOILERU

Myslím že tahle kniha je tak lehounce nadprůměrná a já se těším na další díly :)

Barbra06
29.05.2016 4 z 5

Tak nebylo to špatné. Celkem originální a zajímavě pojaté. Chvílemi se děj trochu táhl. Ale patří k těm lepším v tomhle žánru. Jsem zvědavá, co bude dál, takže na druhý díl se chystám.

i.love.books@
02.05.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších dystopických knížek.
POZOR SPOILERY:
Ale ten Alex... Pane bože!!!!

WexxAr-ka
03.04.2016 5 z 5

Rozhodovala jsem se, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Proč? Protože začátek knihy byl trošku delší, takové to, než se začne něco dít. Po každé kapitole jsem knihu odložila a vrátila se k ní, když byl čas. Pak ale nastal zlom a nemohla jsem knihu pustit z ruky a četla jedním dechem :)
Konec byl z mého pohledu zajímavý a jsem moc zvědavá, jak se se vším popere... Víc prozrazovat nemá cenu ;)

Black-stars
26.03.2016 3 z 5

Puf tak tohle byl tvrdý oříšek, děj knihy jako by neubíhal. A nechápu že lečba neskončila už dávno vzhledem k evidentní nespolehlivosti jejího výsledku... Pravda je že závěr je šokující, milostné scénky jsou pěkně napsané a vzrušující, ale celkově knížka spíš nudí...

Canney
01.03.2016 3 z 5

Delirium se čte docela pěkně. Některé části se sice trochu vlekly a zdály se mi trochu natahované, ale pak tu byly scénu, od kterých se nešlo odtrhnout. I postavy byly sympatické, jen ta Hana mi tak nějak nesedla. Jsem zvědavá, co na ni řeknu v druhém díle, když jí uvidím do hlavy.

Channach
10.02.2016 5 z 5

Skvělá trilogie, silný příběh. Recenze v záložkách.

Aléda
09.02.2016 4 z 5

Téma senzační! Ale vžycky jsem přečetla jednu kapitolu a dala si pauzu, pak další a pauzu..Nějak jsem se do toho nemohla dostat a užít si to. Některé části byly trochu nudné. Ale postavy se mi líbili a konec mě dost překvapil, možná že se někdy dostanu k 2. dílu.
Tak 3,5*

Evr
08.01.2016 5 z 5

Posledních 40 stránek jsem probrečela! Je to úžasná kniha. Nejde tato kniha popsat, každý si jí musí přečíst sám a teprve pak pochopí, jak tato kniha je strhující.

todilka
02.01.2016 4 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, myslela jsem si, že mě zklame....ALE...
Je to moc pěkná dystopie, zajímavý nápad je i poutavě zpracován, postavy uvěřitelná, i napětí tu je....prostě moc se mi líbila, třeba i víc než Pátá vlna nebo Dech....ale zase na tak jako Hunger Games...v mém osobním žebříčku se staví vedle Čistého....jo jo moc dobrý, ale chybí tam to něco na tu pátou hvězdu...třeba v příštím díle...

vedana
28.12.2015 3 z 5

U této kniha jsem měla problém se začíst, ale nakonec se docela zadařilo. První díl se mi jevil zdlouhavě, ale konec překvapivý, proto jsem se rozhodla pro další díl a nelituji. Lena na mě působila už od začátku příjemně. Téma, žít život bez lásky bylo zajímavě zachycené.

dracos_princess
25.12.2015 5 z 5

První knihu jsem četla třikrát a pokaždé se na konci dojala. Za mě jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Obě hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Kniha se mi dobře četla a příběh byl chytlavý:)

Babsie
03.12.2015 2 z 5

Nezajímavá nenapínavá kniha. Psaná byla docela dobře, i když příliš rozvláčně, svět ve kterém se příběh odehrával byl super, ale nemusel tam být popisován celou knihu, zatímco se nic nedělo. Typická distopie s žádným překvapením. Nudila jsem se i u akčních scén a zvedal se mi žaludek z toho jak je hlavní hrdince neustále zvedal žaludek. Jako vážně, téměř na každé stránce byla hrdinka něčím znechucená nebo vyděšená, a to mě hrozně otravovalo. Hodně se mi líbily úryvky na počátcích kapitol za ty velké plus. Tahle kniha ale nebyla nic speciálního co by člověk musel číst:) Na další díly se nechystám:)

Anne42
26.11.2015 3 z 5

Mno...kdyby to neskončilo, tak jak to skončilo, bohatě by mi stačil první díl. Ale co, dávám tomu druhou šanci a doufám, že právem...

kamibe
30.10.2015 4 z 5

Přečetla jsem to, abych byla v obraze. Taky proto, abych se dozvěděla, co obnáší dystopický román.
Připadá mi to jako varování dnešní mladé generace před jakoukoli formou totality. Hodně jsem při čtení musela myslet na Orwellovu knihu 1984.
Ocenila jsem pochmurný konec, který je však pořád natolik otevřený, že autorce umožňuje navázat, pokud by se tak rozhodla.
Trochu nepravděpodobné mi připadalo vykopání tunelu přívěskem ve tvaru dýky. Chyběly mi tu podrobnosti, ale uznávám, že by to byl spíš námět na pokračování, v němž se dcera s matkou sejde a vyslechne si její vypravování.
Taky jsem si u tohoto čtení VELMI uvědomila, že podobnou formu totality nabízí v současné době (nebo vlastně v každé době) jakákoli církev. I když musím uznat, že ne každá jde do smrtících extrémů.