Děláme si to doma sami

Děláme si to doma sami https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204169/bmid_delame-si-to-doma-sami-h9N-204169.jpg 4 72 19

Doma se dá vyrobit téměř všechno, od luxusní pěsticí kosmetiky přes léčivé extrakty k prevenci běžných neduhů až po čisticí prostředky pro domácnost, které překvapí svým jednoduchým složením a zároveň nekompromisním účinkem. Umět si něco vyrobit sám, a nebýt tak odkázán na regály supermarketů, je povznášející pocit. Nemuset luštit drobné písmo, za kterým se na etiketách často skrývá výbava průměrné chemické laboratoře (nehledě na to, že jen málokdo z nás tuší, k čemu je většina těch sulfátů a parabenů v našem denním krému dobrá), je úlevné, nejen pro duši, ale i pro pleť. A vědět, že tím vším něco děláme nejen pro sebe, ale třeba i pro životní prostředí, jež nezatěžujeme stále novými umělohmotnými obaly, které končí v popelnicích, a při tom navíc ještě ušetříme, je prostě příjemná přidaná hodnota. Trend biopotravin nás naučil, že se stále častěji zajímáme o to, co za nechtěná aditiva do sebe s běžným jídlem dostáváme. Že je ale kupovaná kosmetika chemickým koktejlem, který bez zaváhání nanášíme na celé tělo nejen sobě, ale i dětem, to už naší pozornosti často uniká. Vědět, k čemu slouží například sodium lauryl sulfate a sodium laureth sulfate, přesahuje znalosti malého chemika. Ale skutečnost, že mohou způsobovat podráždění pokožky a zhoršení kožních problémů, doslova na vlastní kůži zakusilo už mnoho lidí. Biokosmetika se dá samozřejmě koupit, jako skoro všechno, ale stejně jako je vaše vlastní mrkev ze zahrádky lepší a rozhodně levnější než ta bio z chladicího boxu, tak i domácí pleťová voda bez jediného zbytečného přídavku připravená doslova za pět minut vykoná lepší službu, a to za zlomek pořizovací ceny dostupných značkových bioproduktů.... celý text

Jaruš7
28.04.2022 4 z 5

Je to jen část, takže k dalším rostlinkám jsou třeba další díly.

Je jaro, a tak zase otvírám knihu s návody na přírodní apatikařinu.
Chodím po zahradě kolem ostrůvků plně rozsemeněných petrklíčů a fialek té něžné krásy a vůně a je mi jako hříšnici, když myslím na to, že bych mohla zkusit ty "kandované květy". To bych nemohla, to raději si k nim s obdivem kleknu, a za tu vůni a očar vzdávám dík jaru, že se vrátilo k nám.
Pocta přírodě, zázraku stvoření je to co máme milovat.

muchomurka
05.02.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila jak svým obsahem, tak i stylem, kterým je udělaná . Zajímavé recepty a návody, určitě jich spoustu vyzkouším.

misa.novakova
10.01.2020 4 z 5

Jednoduché recepty a tipy na výrobu kosmetiky. Pro člověka, který má z vyrábění radost je to skvělá kniha

lsisec
07.02.2019 2 z 5

No nechal jsem se nachytat. Očekával jsem hodnotné rady, postupy, jak co udělat, jak co zpracovat. Navážu na komentář od "vlastabrouckova" : Karnevalové zpracování - obsah chudičký, dětinsky naivní. Opravdu v časopisech typu "Vlasta" nebo příloha Mf DOMOV toho najdete za míň peněz podstatně více. Nedoporučuji.

vlastabrouckova
29.01.2019 2 z 5

Celkem užitečná kniha s naprosto debilním názvem. Karnevalové zpracování je opravdu nápadné, ale obsah je chudý. Kam se tato kniha hrabe na některé praktické příručky vydávané za socialismu.

marti7729
02.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha pro každého kdo je rád soběstačný, nemá rád zbytečný odpad, snaží se žít ekologicky bez toxinů , tak všem takovým moc doporučuju. Kniha je krásně graficky zpracovaná, je v ní plno užitečných receptů a návodů, určitě koupím i pokračování :)

HDosoudilová
29.08.2018 5 z 5

Velmi pěkná a zajímavá kniha pro každého, kdo by si chtěl vyrábět vlastní kosmetiku, prostředky na úklid či domácí "léky".

jana.hud
19.01.2018 5 z 5

Mohu jen souhlasit s předchozími komentáři, že kniha je výborná a krásně graficky zpracovaná. K výrobě se nepoužívají žádné speciální věci, které by se u nás nedali sehnat.
Z dcerou už jsme pár výrobků zkusily a určitě budeme pokračovat...
Výrobky z knihy ušetří nejen vaší peněžence, ale i přírodě. A nejlepší je ten pocit, že to, co jste si udělali sami opravdu funguje.

Petruš999
15.11.2017 4 z 5

Skvělá inpirace! Míchám, zkouším a moc mě to baví!

Gwendelína
12.09.2017 5 z 5

Při listování touto knihou mám chuť vyrobit si téměř všechno, co kniha nabízí. Je stručná, výstižná, většina receptů se dá "ukuchtit" z toho, co opravdu většinou běžně máme. Zkoušela jsem už pár věcí (zatím vede domácí zázvorová limonáda, i když my ji ředíme třemi litry perlivé vody a stejně je to málo:) Ale je vynikající:-)). Hodně změnila spoustu věcí v naší domácnosti a už si opravdu většinu vyrábíme doma sami. Je moc krásná a už se těším, až si budu listovat v druhém díle. Doporučuji všem, kdo se chtějí chovat trochu "eko".

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Krásná inspirativní knížka, která je připravená s láskou a je to na ní prostě na první pohled vidět.

VeryH
12.07.2017 5 z 5

Super jednoduché recepty, několik jsem zkoušela a spokojenost. Z knihy sálá domácí atmosféra, ráda v ní jen tak listuji.

2ndFebruary
05.05.2017 5 z 5

Díky za ní, myslím, že už si nikdy nekoupím předražený, brutálně chemický prací prášek, gel anebo aviváž!
Super nápad a studnice inspirací, navíc všechny suroviny najdete na sesterském webu http://www.essential.cz/
I když by se pár věcí mohlo vychytat, dávám 100% a doporučuju!

Eorin
22.04.2017 4 z 5

Zajímavé, pěkně zpracované.. ještě jsem ovšem nic z toho nezkoušela.

iva23
23.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, krásný dárek.

pichova.veru
29.09.2016 5 z 5

Kniha je naprosto perfektní, plná skvělých receptů, které rozhodně chcete zkusit :)

ikul
10.04.2016 5 z 5

Podle této knihy jsem si vyrobila některé kosmetické výrobky. Ne všechny fungují a ne všechny se podařily, ale není to chyba autorky. Kniha je graficky velmi pěkně vyvedená, má velmi dobře popsané postupy, které zvládne každý. Kniha má čestné místo mezi mými "osahanými kuchařkami".

hana.hanigerova
30.12.2015 5 z 5

Úžasné recepty na domácí kosmetiku + krásné grafické zpracování knihy = ***** :-)

J.books
22.08.2014 3 z 5

Průměrná kniha o domácí kosmetice, mám raději v tomto ohledu blogy...

zdraví životní styl domácí výroba

Alena Thomas
česká, 1976
2014  85%Děláme si to doma sami
2015  82%Děláme si to doma sami 2
2018  100%Děláme si to doma sami 3

Kniha Děláme si to doma sami je v