Dějiny zemí Koruny české I.

1. vydání kolektivu autorů zahrnuje dějiny od příchodu Slovanů do roku 1740 popisuje počátky české státnosti a je doplněno řadou map, fotografií a reprodukcí dobových kreseb.
1. vyd.
ISBN pro soubor: 80-85192-28-4

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92443/dejiny-zemi-koruny-ceske-i-QdK-92443.jpg 4.497
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Paseka

Kniha Dějiny zemí Koruny české I.

Amneris

Skvělá kniha shrnující naše dějiny. Publikace je doplněna kresbami, fotografie a mapami.

martineden
08.11.2020

Skvělá příručka

TaťkaMF
07.09.2020

Jedná se o podrobnou vědeckou syntézu, která zachycuje dějinný vývoj od prvních kmenových celků na našem území až po nástup Marie Terezie. V poměrně úzké knize se autoři pokoušejí téměř o nemožné, a to vtěsnat do 300 stránek nejen politický vývoj České koruny a zčásti i jejích vedlejších zemí, ale i vývoj kulturní, ekonomický či náboženský. Kniha má sloužit především jako shrnutí všeho důležitého a postihnout hlavní důvody toho, proč se dějiny ubraly právě tímto či oním směrem. Nenajdeme tam tedy sáhodlouhé popisy bitev či peprnosti ze života panovníků, což se domnívám, že mnoha čtenářům nehistorikům chybí. Pro hutnost informací se také čtení této studie může protáhnout, ale zato si odnášíme mnoho užitečných znalostí. Mě osobně se ale kniha líbila a pomohla mi připravit se na zkoušky z historie. Věřím, že například k maturitě může sloužit také jako skvělý pomocník.

Mercatino
22.04.2019

Stručný úvod, který jsem si měl už pořídit do své knihovny dávno předtím. Mám mezeru v dějinách a proto jsem si tuto knížku přečetl a nyní mě k této zemičce poutá daleko silnější pouto, než kdykoliv předtím. S touto knihou jsem dost vystřízlivěl a je to takový první krůček k dalšímu obohacování svých znalostí.

Hani77
04.01.2019

Čerpala jsem z knihy k maturitě z dějepisu a pak jsem to četla jako literaturu ke zkoušce z českých dějin na VŠ. Moje mamka-milovnice historie-tuto knihu nemá ráda a je pravda, že jsem četla mnohem lepší knihy, proto dávám jen 4*.

Elea
14.05.2018

Vynikající shrnutí našich dějin a všeho toho, co jsem již zapomněla ze školy.

Damato
05.02.2018

Jak já trdlo, se doma vytahovala, jak jsem sečtělá a jak já, holka z města s maturitou , rozhodně vím víc, než partner, který má jen učňák....No tak nevím toho víc, , byla to ostuda, spoustu věcí jsem nevěděla, o spoustě věcí vlastně ani nevěděla, trapas... No jó, já vím, že to za chvíli budeš číst a srdíčko ti plesá radostí, jak jsi vyhrál,co? A tak jdeme na 2 díl, ne? Pecka, super čtení, moc se na další díl těším , ohromně mě to bavilo...DOPORUČUJI k přečtení, tahle kniha se opravdu povedla.

Jacck
05.08.2017

Perfektní kniha (i s druhým dílem) pro lidi jako já, kteří na střední škole nesnášeli dějepis, a na stará kolena si chtějí doplnit vzdělání. Ideální číst to třeba s Vondruškou.