Dějiny zemí Koruny české I.

Dějiny zemí Koruny české I. https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92443/bmid_dejiny-zemi-koruny-ceske-i-QdK-92443.jpg 4 143 25

1. vydání kolektivu autorů zahrnuje dějiny od příchodu Slovanů do roku 1740 popisuje počátky české státnosti a je doplněno řadou map, fotografií a reprodukcí dobových kreseb. 1. vyd. ISBN 80-85192-28-4 (soubor I.-II.)

Filomena1961
Filomena1961
09.02.2024 5 z 5

Perfektní kniha nejen pro studenty, ale také po širokou veřejnost. První díl nás provází od příchodu Slovanů do roku 1740. Text přehledný, čtivý, doplněný fotografiemi, mapkami, různými tisky a dobovými kresbami. Čím víc poznáváme historii, tím větší vztah máme ke své zemi.

PavlosikCZ
PavlosikCZ
16.11.2023 5 z 5

Hezký přehled nejen pro studenty historie. Zde jsou veškeré podstatné informace ohledně české historie od ranných dob po dobu baroka.

Kabuky
Kabuky
03.05.2023 5 z 5

Vynikající a přehledná kniha.

maca_t
maca_t
19.01.2023 5 z 5

Přehledně a srozumitelně zpracované. Za mě dobrá příručka, kterou aktuálně využívám, abych si trochu osvěžila vědomosti , jelikož mám syna na druhém stupni ZŠ :-)

vvikingg
vvikingg
05.11.2022 5 z 5

to nejdůležitější z českých dějin, skvěle, stručně sepsáno

konicekbily
konicekbily
10.07.2022 5 z 5

Přečetl jsem 10. aktualizované a doplněné vydání. V poznámce je uvedeno, že kniha je schválena jako učebnice dějepisu pro střední školy. Text tomu odpovídá, stručné dějiny pochopitelné pro i mne. Doplnil jsem si vše, co jsem zapomněl a budu se lépe orientovat v knihách českých autorů zabývající se historií, zejména se lépe budu orientovat v "historické beletrii".

ondra295
ondra295
07.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která na relativně malém prostoru zachycuje všechny důležité události v historii českého národa. Rozhodně doporučuji každému, koho baví historie a kdo si třeba jen chce připomenout naši historii - což je dle mého věc, jejíž základy by měl ovládat každý Čech.

Booky84
Booky84
31.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, nejen pro studenty historie.

Lesní_chodec
Lesní_chodec
04.10.2021 3 z 5

Pokud si chcete v krátkých odstavcích kvalitně osvěžit dějiny naší krásné země, tohle je kniha přesně pro Vás. Navíc jména jako Petr Čornej zaručují kvalitní četbu.

Amneris
Amneris
07.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha shrnující naše dějiny. Publikace je doplněna kresbami, fotografie a mapami.

martineden
martineden
08.11.2020 5 z 5

Skvělá příručka

TaťkaMF
TaťkaMF
07.09.2020 4 z 5

Jedná se o podrobnou vědeckou syntézu, která zachycuje dějinný vývoj od prvních kmenových celků na našem území až po nástup Marie Terezie. V poměrně úzké knize se autoři pokoušejí téměř o nemožné, a to vtěsnat do 300 stránek nejen politický vývoj České koruny a zčásti i jejích vedlejších zemí, ale i vývoj kulturní, ekonomický či náboženský. Kniha má sloužit především jako shrnutí všeho důležitého a postihnout hlavní důvody toho, proč se dějiny ubraly právě tímto či oním směrem. Nenajdeme tam tedy sáhodlouhé popisy bitev či peprnosti ze života panovníků, což se domnívám, že mnoha čtenářům nehistorikům chybí. Pro hutnost informací se také čtení této studie může protáhnout, ale zato si odnášíme mnoho užitečných znalostí. Mě osobně se ale kniha líbila a pomohla mi připravit se na zkoušky z historie. Věřím, že například k maturitě může sloužit také jako skvělý pomocník.

Mercatino
Mercatino
22.04.2019

Stručný úvod, který jsem si měl už pořídit do své knihovny dávno předtím. Mám mezeru v dějinách a proto jsem si tuto knížku přečetl a nyní mě k této zemičce poutá daleko silnější pouto, než kdykoliv předtím. S touto knihou jsem dost vystřízlivěl a je to takový první krůček k dalšímu obohacování svých znalostí.

Hani77
Hani77
04.01.2019 4 z 5

Čerpala jsem z knihy k maturitě z dějepisu a pak jsem to četla jako literaturu ke zkoušce z českých dějin na VŠ. Moje mamka-milovnice historie-tuto knihu nemá ráda a je pravda, že jsem četla mnohem lepší knihy, proto dávám jen 4*.

Elea
Elea
14.05.2018 5 z 5

Vynikající shrnutí našich dějin a všeho toho, co jsem již zapomněla ze školy.

Damato
Damato
05.02.2018 5 z 5

Jak já trdlo, se doma vytahovala, jak jsem sečtělá a jak já, holka z města s maturitou , rozhodně vím víc, než partner, který má jen učňák....No tak nevím toho víc, , byla to ostuda, spoustu věcí jsem nevěděla, o spoustě věcí vlastně ani nevěděla, trapas... No jó, já vím, že to za chvíli budeš číst a srdíčko ti plesá radostí, jak jsi vyhrál,co? A tak jdeme na 2 díl, ne? Pecka, super čtení, moc se na další díl těším , ohromně mě to bavilo...DOPORUČUJI k přečtení, tahle kniha se opravdu povedla.

Jacck
Jacck
05.08.2017 5 z 5

Perfektní kniha (i s druhým dílem) pro lidi jako já, kteří na střední škole nesnášeli dějepis, a na stará kolena si chtějí doplnit vzdělání. Ideální číst to třeba s Vondruškou.

Stolda
Stolda
10.04.2017 5 z 5

Ano,jedná se o základní shrnutí,ale těch informací,které jsme z dob školní vyúky panečku zapomněli ale je,co ? Moc mě tahle kniha bavila,dokonce až tak,že jsem ji dočítal včera na rybách a ta pohoda nelze vypsat. Sluníčko,pučící jaro,klid u vodY,nahozeny dva pruty, zajímavá kniha,takhle já si představuji klidný víkend u vody.

martina2704
martina2704
14.01.2017 4 z 5

Obsahuje vše důležité, je to takové pěkné shrnutí všeho důležitého. Pro více detailů bych asi doporučila jiné knížky (přece jenom tahle na mě působí moc středoškolsky), ale pokud potřebujete základní přehled našich dějin od pravěku do konce vlády Karla VI., tak mohu jenom doporučit.

Bumeso
Bumeso
24.06.2016 4 z 5

Tato kniha mi pomohla ke 4. místu v krajské dějepisné olympiádě! Je dost dobrá!