Dějiny zámků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Dějiny zámků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179751/dejiny-zamku-v-cechach-na-morave-a-ve-slezsku-179751.jpg 4 7 2

Zámky patří k nejpůvabnějším stavebním památkám naší vlasti. Některé jsou oblíbenými cíli zástupů turistů, jiné slouží nejrůznějším praktickým účelům, další jsou domovem svých majitelů či čekají na svou záchranu. Výpravná publikace Dějiny zámků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku je podrobnou encyklopedií našich zámků, která sleduje jejich vývoj od renesančních paláců po romantická historizující sídla 19. století. Zaujmou i speciální kapitoly o životě na zámcích a stylech zámeckých zahrad. Fundované texty doplňují stovky fotografií i různé zajímavosti a lokální pověsti.... celý text

KITT
21.12.2022 5 z 5

Vynikající kniha s velkým množstvím zámků. Zámky jsou řazeny dle slohů a obsahují popis památky a často spoustu zajímavostí. Kniha je doplněna řadou fotografií a také zajímavostmi třeba o tom, jak se na zámku žilo, o typech zámeckých zahrad a mnoho dalšího.

Lenu04
13.05.2015 4 z 5

Zámky jsou rozděleny dle stavebních slohů, ve kterých byly stavěny či přestavovány do dnešní podoby, ale naštěstí je vzadu rejstřík dle názvů. Texty doplňují fotografie exteriérů a někdy i interiérů. U každého zámku je popsána historie a architektura daného zámku. Každý zámek je většinou popsán a zobrazen na dvojstránce. Pozor - není to turistický průvodce, takže tu nejsou informace o otevírací době atd. Chybí mi malá mapa, ve kterém místě zhruba zámek leží (ne všechny jsou tak úplně známé). Jednotlivé kapitoly jsou prokládány zajímavostmi - např. o čem mluví sgrafita, renesanční a manýristické zahrady. Je to hezká a vkusná encyklopedie zámků, akorát příliš těžká:).

Autoři knihy

Petr David